7
نقش مهم جنگل‌های زاگرس در حفظ خاک، تولید آب و تعدیل آب و هوا

اجرای پویش مردمی بذرکاری برای احیای جنگل‌های زاگرس

  • کد خبر : 1207
  • 30 نوامبر 2021 - 6:27
اجرای پویش مردمی بذرکاری برای احیای جنگل‌های زاگرس

اجرای پویش مردمی بذرکاری برای احیای جنگل‌های زاگرس مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه : از اجرای پویش مردمی بذرکاری برای احیای جنگل‌های زاگرس خبر داد .   انشااله کولانی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه: از پویش مردمی بذرکاری برای احیای جنگل‌های زاگرس خبر داد. و گفت : دوستداران طبیعت در […]

اجرای پویش مردمی بذرکاری برای احیای جنگل‌های زاگرس

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه : از اجرای پویش مردمی بذرکاری برای احیای جنگل‌های زاگرس خبر داد .

 

انشااله کولانی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه: از پویش مردمی بذرکاری برای احیای جنگل‌های زاگرس خبر داد. و گفت : دوستداران طبیعت در ۹ شهرستان جنگلی استان در راستای احیای جنگل‌های زاگرس در این پویش مشارکت خواهند داشت.

ایشان گفت : جنگل‌های استان کرمانشاه اغلب گونه‌های درختی بلوط ایرانی، بنه، آلبالوی وحشی، زالزالک و گلابی وحشی است.

وی افزود اشاره به نقش مهم جنگل‌های زاگرس در حفظ خاک، تولید آب و تعدیل آب و هوا.  نقش مهمی در تولید اکسیژن داشته. و در جذب گرد و غبار نیز نقش مهمی دارند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه با بیان اینکه جنگل‌های زاگرس در معرض تهدیدات طبیعی و انسانی قرار دارند. افزود: تهدیدات متعددی مثل تغییر کاربری اراضی، قطع درختان، چرای دام، تهاجم آفات و بیماری‌ها، آتش‌سوزی‌های عمدی و غیرعمدی این جنگل‌ها را تهدید می‌کند.

کولانی از پویش مردمی بذرکاری برای احیای جنگل‌های زاگرس خبر داد. و ادامه داد: دوستداران طبیعت در ۹ شهرستان جنگلی استان کرمانشاه گرد هم خواهند آمد. تا با دست‌های مهربان خود بذری در این خاک پاک بنشانید و حیات بخش زاگرس باشند.

کولانی در پایان ضمن دعوت از دانش آموزان، دانشجویان، ورزشکاران، تشکل‌های مردم نهاد، همیاران طبیعت، مدافعان سلامت، ادارات عضو ستاد نهضت سبز و…  گفت: طبیعت بستر حیات و توسعه پایدار این مرز وبوم می‌دانند. و بالاخص شما خبرنگاران، عکاسان خبری و هنری و تصویر برداران، تا به تصویر بکشید عشق به طبیعت را در وجود مردمان پاک این دیار است.

او وعده دیدار را ۱۰ آذرماه ساعت ده صبح منطقه حفاظت شده چالابه تنگ بزازخانه عنوان کرد که به یاد ۹۸۰۰ شهید والامقام کرمانشاه است .

اجرای پویش مردمی بذرکاری برای احیای جنگل‌های زاگرس

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=1207
  • نویسنده : حسنا فخارزاده
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای اجرای پویش مردمی بذرکاری برای احیای جنگل‌های زاگرس بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.