سایت خبری کرمانشاه. «چکاوک نیوز» با اتکا به آزادی‌های مصرح در قانون اساسی، آمده است تا با نگاهی منصفانه. بتواند پوششی برای بیان نظرات در حوزه‌های گوناگون باشد. و در این راستا سعی دارد بیش از آنکه تریبون رسمی قدرت باشد، صدای آن قشر از جامعه باشد. که در سایه‌ی نبود عدالت رسانه‌ای، حرف‌ها، نظرات، مشکلات و دغدغه‌های آنان در میان انبوهی از اخبار دیگر رسانه‌ها گم شده است.

پایگاه خبری تحلیلی. چکاوک نیوز اهداف خود را بر اساس نظریات کارشناسان حوزه‌های مختلف دنبال خواهد کرد. هرچند که وضع جاری فرهنگ، سیاست و اقتصاد کشور. به گونه‌ای است که از یک سوی بستری مناسب برای بالندگی و شکوفایی آرمان‌ها و استعدادهای ملی و دینی است. و از دیگر سوی، به دلیل پدید آمدن و پیدا شدن انگاره‌های سیاسی ویژه ـ چنان بر حجم و رنگ و وزن مباحثات و منازعات خاص سیاسی افزوده شده است. که گویی همه مشکلات و پیچیدگی‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی. و نیز همه نگرانی‌های پیدا و پنهان ملت ایران از مایه‌ای سیاسی برخوردار است؛ چنین انگاره‌ای فضا را برای تأملات دقیق و ژرف نگرانه در مقوله‌های مهم فرهنگ، اقتصاد، اجتماع و حتی سیاست تنگ و تاریک نموده است.

اما سایت خبری تحلیلی «چکاوک نیوز» در راستای اطلاع‌رسانی به منظور ارتقای سطح بینش و آگاهی عمومی می‌پردازد و در این زمینه، خود را مقید به اصول و ارزش‌های ذیل می‌داند و بر این باور است که برآیند مجموعه عملکردها نباید موجب وارد کردن خدشه‌ای به این اصول و ارزش‌ها شود و در سست کردن پایه‌های مشروعیت و مقبولیت نظام جمهوری اسلامی تأثیر گذارد، بلکه باید موجب تحکیم پایه‌های نظام و ارزش‌ها شود. دفتر همکاری چکاوک نیوز در کرمانشاه خیابان مدرس، روبرو مسجد جامع، مجتمع ایران، طبقه اول، منتظر قدوم پر مهر شماست.

هرچند سایت خبری تحلیلی «چکاوک نیوز» خرسند است که آغازین روزهای خود، پاره‌ای از مبانی و رویکردهای مورد توجه خود را به استحضار هموطنان عزیزمان برساند:
۱ ـ اعتقاد به اینکه دین اسلام، دین کامل و برحق الهی برای سعادت بشریت در همه ادوار تا آخرالزمان است و تشیع به عنوان مصداق اسلام ناب محمدی (ص) است.
۲ـ اعتقاد به حفظ منافع ملی هم در عرصه جغرافیایی، یعنی ایران و هم مردم کشور که در تابعیت نظام زندگی می‌کنند و به قانون اساسی پایبند هستند.
۳ ـ اعتقاد به حفظ حیثیت و کرامت انسانی. آحاد مردم مسلمان و آزادی‌های مشروع آنان و پرهیز از ورود به حوزه شخصی و خصوصی زندگی آنان، مگر در مواردی که موجب تعرض به حقوق. و اغفال مردم و آمیخته به مسائل اجتماعی و دارای تبعات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی شود.

۴ـ احترام عمیق و اعتقاد به باورهای ملی و دینی و ارزش‌های عام انسانی، سنت ملی و همچنین وفاداری به آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی و تأکید بر اصول و حدود دیانت و التزام و عمل به مقتضای شریعت.

۵ـ اعتنای جدی به مشکلات هر روز مردم و جامعه که گاه در هیاهو و ازدحام بازار سیاست دیده و شنیده نمی‌شود. و تفکیک ساحت فردی و اجتماعی زندگی ملت از حوزه مسائل سیاسی و شکافتن لایه‌هایی از دردها و رنج‌های پنهان و آشکار آنان و همچنین تبیین آرزوهای دینی و ملی مردم این بوم و بر.

۶ـ سعی در تفکیک مشکلات واقعی مردم از معضلات پنداری و نگاه کارشناسانه و اولویت بندانه به مسائل و پیچیدگی‌های زندگی آنان و تعمیق نگاه‌های دین مدارانه و مردم سالارانه و تلاش جمعی در راه ایجاد فضایی سالم، پر نشاط و آکنده از امید به آینده.

۸ـ احترام و ارج گذاردن به افراد و جریان‌های سیاسی، فرهنگی و اندیشه‌ای کشور و ترغیب رقابت منطقی و قانونی و اعتقاد به لزوم ایجاد توازن میان آنها و البته انتقاد متین، مستدل و سازنده از کارنامه و عملکرد هر یک از شخصیت‌ها و جناح‌ها و احزاب.

۹ـ پرهیز از سیاست زدگی و اجتناب از سیاست‌گریزی و بنابراین، شرکت فعال در فضای سیاسی کشور در عین پایبندی به تفکیک حوزه‌ها از یکدیگر و حذر از قربانی کردن بخشی از مسائل جامعه در پای بخشی دیگر.

۱۰ـ توجه به مسائل سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی کشور و ژرف شدن در آن چارچوب حاکمیت دینی، وحدت و امنیت ملی، ثبات سیاسی و قانون اساسی.

۱۱ـ اهتمام به گردش و نشر آزاد افکار و اندیشه‌های مردم به ویژه نخبگان و تلاش در نشر دیدگاه‌ها، نقدها و نظرهای آنان در چارچوب حفظ هویت دینی و ملی و حدود قانون و باورهای مردم.

۱۲ـ توجه به تمدن و فرهنگ ایرانی به مثابه یکی از عناصر هویت در جهان امروز برای رویارویی و مکالمه تمدنی با تمدن معاصر غرب و دیگر مدنیت‌ها و فرهنگ‌های موسوم و مرسوم.

۱۳ـ تأکید بر اصل رسانه‌ای بودن و تفکیک حوزة تحلیل از خبر.

۱۴ـ بهره‌گیری و تکیه بر زبان رسانه‌ای و تحلیلی، پرهیز از ادبیات لمپن و پایبندی به حدود دینی و اصول عملی و اخلاقی حرفه روزنامه‌نگاری.

۱۵- از دیگر فعالیت‌های سایت خبری چکاوک نیوز در استان کرمانشاه می‌توان به جذب تبلیغات سازمان‌ها. انتشار آگهی‌ها و رپورتاژها از طریق چاپ در روزنامه‌های استانی و کشوری. و همچنین درج در وب سایت خبری و رسمی چکاوک نیوز اشاره کرد. و فعال‌سازی بخش مجزایی تحت عنوان فروشگاه اینترنتی. متصل به این سایت برای معرفی و عرضه نرم‌افزارهای مذهبی و کتاب‌های مذهبی الکترونیکی اشاره کرد.در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان‌ها و اهل‌نظر و اهل‌فن و اهل قلم. فرهیختگان، نویسندگان، ادیبان، هنرمندان، ورزشکاران و اقشار مختلف مردم فرهنگ دوست دراز می‌کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می‌طلبیم. و در بدایت و نهایت کار توفیق این سایت خبری چکاوک نیوز را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می‌طلبیم.

مجوزهای برخط سایت خبری کرمانشاه «چکاوک نیوز»

logo-samandehi