1
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه؛

🔹️انجام تست کرونا از مسافرین ورودی ایرانی و خارجی در بدو ورود به کشور

  • کد خبر : 914
  • 12 سپتامبر 2021 - 9:04
🔹️انجام تست کرونا از مسافرین ورودی ایرانی و خارجی در بدو ورود به کشور

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه؛ &#۱۲۸۳۱۳;&#۶۵۰۳۹;انجام تست کرونا از مسافرین ورودی ایرانی و خارجی در بدو ورود به کشور &#۱۲۸۳۱۳;&#۶۵۰۳۹;مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان گفت: استان کرمانشاه از جمله استان های مرزی کشور است که دارای پایانه های مرزی فعالی در بخش مسافران و کالا است […]

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه؛

🔹️انجام تست کرونا از مسافرین ورودی ایرانی و خارجی در بدو ورود به کشور

🔹️مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان گفت: استان کرمانشاه از جمله استان های مرزی کشور است که دارای پایانه های مرزی فعالی در بخش مسافران و کالا است و شاید بیش از دیگر نقاط کشور با توجه به همجواری با کشور عراق نیازمند نظارت بر چگونگی رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه توسط اتباع خارجی است.

🔸️به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان کرمانشاه، فریبرز کرمی درباره اقدامات انجام شده به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در پایانه مرزی پرویز خان اظهار داشت: از جمله این اقدامات می توان به اخذ تست از مسافرین ورودی ایرانی و خارجی در بدو ورود به کشور توسط قرنطینه نباتی اشاره کرد.

🔸️کرمی گفت: مسافرین ورودی خارجی در صورتی که دارای برگه تست کرونا pcr از مراکز دولتی با اعتبار ۷۲ ساعت باشند از آنها تست گرفته نمی شود و در زمان گرفتن تست تا دریافت جواب، مسافران و رانندگان در محوطه قرنطینه حضور دارند و کلیه ناوگان ورودی و خروجی از داکت ضد عفونی عبور داده می‌شوند.

🔸️مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: همچنین کنترل های لازم توسط نیرو های مرزبانی در نقطه صفر به منظور جلوگیری از ورود رانندگان و مسافرین فاقد ماسک در بدو ورود به کشور انجام می شود.

🔸️کرمی از توزیع ماسک و عدم ارائه خدمات به مراجعین فاقد ماسک همچنین معرفی نیروهای شاغل در مرز جهت تزریق واکسن کرونا به مرکز بهداشت قصرشیرین و انجام این مهم خبر داد و گفت: جلسات متعددی با مقامات و مسئولین بهداشتی طرف عراقی و مسئولین بهداشتی کشور در سالن جلسات پایانه مرزی به منظور هماهنگی و توسعه روابط دوجانبه در بخش جلوگیری از شیوع بیماری ویروس کرونا انجام شد است.

🔸️کرمی عنوان کرد: به مسافرانی که علائمی مانند تب، سرفه، آبریزش بینی، عطسه، ضعف و مشکلات تنفسی داشته باشند اجازه ورود به مرزهای کشور داده نمی شود.

🔸️کرمی از طلاع رسانی به شهروندان در قالب نصب بنر، تصاویر و توزیع بروشور به زبان فارسی و عربی درباره راهکارهای پیشگیری از کرونا خبر داد.

🔸️مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و بخش های بهداشتی و تامین تمهیدات لازم برای استقرار در پایانه های مرزی به منظور شناسایی مسافران مشکوک به ویروس کرونا نسبت به انجام اقدامات عاجلانه در این ارتباط اقدام می شود.

🔸️کرمی تصریح کرد: دریافت کارت واکسیناسیون از رانندگان و در صورت عدم تزریق واکسن معرفی به مراکز بهداشت شهرستان جهت انجام واکسیناسیون را از دیگران اقدامات انجام شده، دانست.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=914
  • نویسنده : حسنا فخارزاده
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای 🔹️انجام تست کرونا از مسافرین ورودی ایرانی و خارجی در بدو ورود به کشور بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.