1
گفت‌وگو با دکتر یزدانی درباره واکسن هراسی در ایران

کاسبان واکسن‌هراسی چه کسانی‌هستند؟/«واکسن ملی نیازمنداعتمادملی»

  • کد خبر : 628
  • 30 می 2021 - 13:12
کاسبان واکسن‌هراسی چه کسانی‌هستند؟/«واکسن ملی نیازمنداعتمادملی»
«وقتی واکسن ایرانی وارد چرخه بشود، برای این که من پزشک باید حجتی داشته باشم تا به اطرافیان بگویم هر واکسنی باشد تزریق کنند. ما به اطلاعات اعلام شده نگاه می‌کنیم و آن زمان به عنوان افرادی که حد واسط مردم و حاکمیت قرار گرفتیم تصمیم می گیریم چه بگوییم.»

کاسبان واکسن‌هراسی چه کسانی‌هستند؟/«واکسن ملی نیازمنداعتمادملی»

نیو صدر: تند یا کند، بالاخره واکسیناسیون سالمندان کرونا در ایران شروع شده است، اما این اتفاق حالا با مانعی جدید به جز کم‌واکسنی روبرو شده است؛ «واکسن‌هراسی».

جمعیت قابل توجهی از سالمندان، افراد دارای بیماری پیش‌زمینه‌ای و حتی اعضای کادر درمان که مجاز به دریافت تنها درمان قطعی کرونا هستند. هنوز به دلایل مختلف نسبت به تزریق واکسن کروناویروس قانع نشدند و یا به دنبال به تزریق یک واکسن خاص هستند.

منابعی از وزارت بهداشت به خبرآنلاین می‌گویند بیش از ۷۰درصد افراد مجاز به واکسیناسیون، واکسن تزریق کرده‌اند و این یعنی حدود ۳۰درصد افراد بالای ۷۰ ساله هنوز قانع نشدند که واکسن تزریق کنند.

هادی یزدانی، پزشک، در باره علت اصلی این اتفاق می‌گوید: اما به نظر من اصل ماجرا عدم بی‌اعتمادی بین مردم و حاکمیت است. هر دو به هم اعتماد ندارند و این خودش را در بحث کرونا بروز داده است.

پایان خبر کاسبان واکسن‌هراسی

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=628
  • نویسنده : مرادی
  • ارسال توسط :
  • منبع : خبرآنلاین
  • دیدگاه‌ها برای کاسبان واکسن‌هراسی چه کسانی‌هستند؟/«واکسن ملی نیازمنداعتمادملی» بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.