0
پیشرفت ۹۸ درصدی پروژه احداث خط ۶۳ کیلوولت کامیاران به دهکانان این شرکت در استان کردستان

پیشرفت ۹۸ درصدی پروژه احداث خط ۶۳ کیلوولت کامیاران به دهکانان در استان کردستان

  • کد خبر : 2047
  • 08 آوریل 2022 - 10:38
پیشرفت ۹۸ درصدی پروژه احداث خط ۶۳ کیلوولت کامیاران به دهکانان در استان کردستان
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای غرب در بازدید استاندار کردستان از روند اجرای پروژه احداث خط ۶۳ کیلوولت کامیاران به دهکانان از پیشرفت ۹۸ درصدی این پروژه خبر داد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای غرب در بازدید استاندار کردستان از روند اجرای پروژه احداث خط ۶۳ کیلوولت کامیاران به دهکانان از پیشرفت ۹۸ درصدی این پروژه خبر داد.

به گزارش چکاوک نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای غرب. مهندس ″علی اسدی″ مدیرعامل این شرکت در مراسم بازدید استاندار کردستان از پروژه‌های برق غرب در شهرستان کامیاران. از پیشرفت خوب ۹۸ درصدی پروژه احداث خط ۶۳ کیلوولت کامیاران به دهکانان در استان کردستان خبر داد.

و افزود: بارهای موجود منطقه دهکانان از طریق شبکه ۲۰ کیلوولت تغذیه می‌گردند. اما برای تأمین برق ایستگاه‌های پمپاژ آب دهکانان، زمان گریوه و سیروان که توسط سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان در دست احداث هستند. انرژی معادل ۱۵ مگاوات برآورد شده است. و همچنین تأمین بار صنایع وابسته با آن. با توجه به فاصله زیاد منطقه دهکانان از پست‌های مجاور نیاز به احداث پست فوق‌توزیع می‌باشد.

مهندس اسدی گفت: با توجه به موقعیت مکانی و میزان بار ایستگاه‌های پمپاژ. و بررسی‌های انجام شده توسط این شرکت. تأمین بارهای جدید منطقه دهکانان از طریق شبکه توزیع امکان پذیر نیست و به احداث پست فوق‌توزیع ۶۳/۲۰ کیلوولت با ظرفیت ۶۰ مگاولت‌آمپر در این منطقه نیازمند هستیم.

مدیرعامل برق غرب در ادامه افزود: با بررسی شبکه ۲۰ کیلوولت منطقه دهکانان، با احداث پست فوق‌توزیع دهکانان. علاوه بر تأمین بار ایستگاه‌های دهکانان و صنایع وابسته به آن. بار شبکه ۲۰ کیلوولت دهستان‌های ژاورود (کامیاران)، پایگلان، بیساران و ژریژه(مریوان) قابل انتقال به این پست است.

دکتر زارعی‌کوشا استاندار کردستان ضمن قدردانی از خدمات و زحمات شبانه‌روزی مهندس اسدی و شرکت برق منطقه‌ای غرب در استان کردستان. از روند اجرای این پروژه ابراز رضایت کرد.
شایان ذکر است مشخصات فنی این خط شامل: ۴۳ کیلومتر خط دومداره، ۱۷۷ پایه برج از نوع مشبک فلزی به وزن ۷۸۸ تن، نوع هادی لینکس به وزن ۲۲۸ تن و نوع مقره کامپوزیت به تعداد ۱۴۳۰ شاخه می‌باشد.

گفتنی است این پروژه دارای چالش‌هایی بود که هم موقعیت جغرافیایی پروژه در مسیر کامیاران به دهکانان از لحاظ عوارض طبیعی. مناطقی صعب العبور بوده و از نظر کشاورزی و باغداری منطقه‌ای بسیار حاصل‌خیز است و این موضوع مشکلات حقوقی معارضین را در پی داشت. که با پیگیری‌های دفتر حقوقی شرکت برق منطقه‌ای غرب و شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان. و بهره‌گیری از کارشناسان رسمی دادگستری مشکلات مذکور مرتفع شده. و در حال حاضر مشکل معارض در اجرای پروژه وجود ندارد. این پروژه با اعتباری بالغ بر ۸۳۰ میلیارد ریال و با پیشرفت ۹۸ درصدی. در آینده‌ای نزدیک آماده بهره‌برداری خواهد بود.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=2047
  • نویسنده : حسنا فخارزاده
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای
  • دیدگاه‌ها برای پیشرفت ۹۸ درصدی پروژه احداث خط ۶۳ کیلوولت کامیاران به دهکانان در استان کردستان بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.