2
دادستان کرمانشاه خبر داد؛

لزوم مقابله با آنفلوآنزای فوق حاد طیور در کرمانشاه

  • کد خبر : 1361
  • 31 ژانویه 2022 - 8:32
لزوم مقابله با آنفلوآنزای فوق حاد طیور در کرمانشاه
کرمانشاه- دادستان کرمانشاه از لزوم مقابله با آنفلوآنزای فوق حاد طیور در استان کرمانشاه با همکاری تمام دستگاه های مرتبط خبر داد.

آنفولانزای فوق حاد پرندگان در کرمانشاه دیده شده و هماهنگی جهت اقدام پیشگیرانه در استان کرمانشاه انجام شده- پایگاه خبری چکاوک نیوز کرمانشاه

شهرام کرمی. با اشاره به مشاهده چهار کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کرمانشاه.

اظهار کرد: در این راستا در خصوص پیشگیری از وقوع کانون‌های بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان. در مناطق مختلف استان کرمانشاه، لازم است برخی اقدامات در دستور کار قرار گیرد.

وی به خطرات انتقال این بیماری به انسان. و احتمال شیوع آن در واحدهای صنعتی طیور اشاره کرد.  افزود: در این زمینه طیور موجود در کانون‌های آلوده که همگی بومی هستند باید معدوم شوند.

دادستان کرمانشاه. تصریح کرد: همچنین به منظور صیانت از حقوق عامه. و پیشگیری از تهدید علیه بهداشت عمومی. و اجرای دستورالعمل نحوه برخورد با گله‌های مشکوک و آلوده با آنفلوآنزای فوق حاد طیور. باید در اسرع وقت اقدامات قانونی در چارچوب موازین و مقررات مربوطه معمول اجرا شود.

کرمی بر لزوم همکاری سایر سازمان‌ها و دستگاه‌ها. به منظور مقابله با بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان. تاکید کرد و گفت: فرماندهی انتظامی شهرستان‌های استان کرمانشاه. موظف به هرگونه همکاری مقتضی در راستای مأموریت مذکور تا پایان سال جاری (۲۹ اسفندماه سال هزار و چهارصد) و در انجام وظایف قانونی دامپزشکی است.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=1361
  • نویسنده : حسنا فخارزاده
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای لزوم مقابله با آنفلوآنزای فوق حاد طیور در کرمانشاه بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.