عملیات حفاری و تکمیل چاه ۴۴ دهلران به اتمام رسید + تصویر

عملیات حفاری و تکمیل چاه شماره-۴۴ دهلران در استان ایلام با استفاده از تجهیزات سر چاهی ساخت داخل با دبی اولیه یک هزار و ۵۰۰ بشکه در روز آماده بهره‌برداری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، مجري طرح هاي توسعه تنگ بيجار و استمرار و نگهداشت توليد ميادين غرب كشور، با اعلام این خبر گفت: عملیات حفاری چاه-۴۴ دهلران باهدف اجرای طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت در این شرکت در دستور کار قرار گرفت.

مسعود اسمعيلي افزود: چاه پیش‌گفته با نصب تسهیلات و شیرآلات سرچاهی، شن¬گیر (StoneTrape)، خطوط لوله درون واحدی و ایجاد جاده دسترسی و خطوط لوله جریانی انتقال به طول بیش از ۱۰ کیلومتر، نفت استحصال‌شده را جهت فرآورش به واحد نمک‌زدایی دهلران انتقال می‌دهد.

وي یادآور شد: دبی و تولید اولیه چاه شماره -۴۴ دهلران روزانه یک هزار و ۵۰۰ بشکه در روز می‌باشد که با پیش‌بینی‌های انجام‌شده تولید واقعی این چاه در آینده‌ای نزدیک افزایش می‌یابد.

وی درخصوص ویژگی‌های اجرای اين طرح اظهار داشت:‌ حفظ، نگهداشت و افزایش تولید با استفاده از دانش فنی و توان متخصصان، پیمانکاران و سازندگان قطعات و تجهیزات داخل کشور بوده است که در شرایط سخت تحریم با اتکا به اين منابع اجرا می‌گردد.

مهندس اسمعيلي ادامه داد: در همين ارتباط و به¬منظور افزايش توليد از اين ميدان، تكميل ۴ حلقه چاه ديگر نيز در دست اقدام است كه پیش‌بینی می‌شود تا پايان سال جاري در مدار توليد قرار گيرند.

مجري طرح توسعه فاز ۲ تنگ بيجار و پروژه‌های غرب شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، در پایان گفت: مطالعات و اجرای فعالیت‌های تحت‌الارضی و حفاری چاه -۴۴ دهلران توسط مهندسان و کارشناسان امور فنی این شرکت پیگیری و محقق گردید.

میدان نفتی دهلران ازجمله میادین مشترک در غرب کشور می‌باشد که در گستره عملیاتی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب قرار دارد.