1
یک متخصص بیماری‌های عفونی دوره قرنطینه

دوره قرنطینه “اُمیکرون” چند روز است ؟

  • کد خبر : 1517
  • 07 فوریه 2022 - 10:37
دوره قرنطینه “اُمیکرون” چند روز است ؟
سویه جدید قدرت سرایت بالایی دارد و نیاز است افراد در صورت ابتلا برای پیشگیری از انتقال بیماری اُمیکرون به دیگران حتما خود را قرنطینه کنند.

سایت خبر کرمانشاه– روناک میلادی گفت : سویه جدید (اُمیکرون) قدرت سرایت بالایی دارد و نیاز است افراد در صورت ابتلا برای پیشگیری از انتقال بیماری به دیگران حتما خود را قرنطینه کنند.

به گفته متخصص بیماری‌های عفونی اوج قدرت انتقال این سویه جدید (اُمیکرون) دو روز پیش از شروع علائم و سه روز بعد از شروع علائم است.

در این سویه جدید. مدت قرنطینه. از ۱۴ روز. کمتر شده و نیاز است. افراد حداقل ۱۰ روز. در قرنطینه بمانند.

اوج علائم این سویه جدید همان چهار، پنج روز اول است، اما برای پیشگیری از انتقال ویروس نیاز است افراد ۱۰ روز در قرنطینه بمانند.

برای افرادی که واکسیناسیون خود را کامل نکرده و یا بیماری زمینه‌ای دارند، طول مدت شدت علائم بیماری ممکن است بیش از پنج روز باشد.

به محض مشاهده هرگونه علائم مشابه سرماخوردگی. افراد باید خود را قرنطینه کرده. و حتما به پزشک مراجعه کرده. و در محیط خانه از ماسک استفاده کنند .


شیوع سویه جدید اُمیکرون

سویه جدید اُمیکرون، نسبت به نسخه اولیه سریع‌تر منتقل می‌شود؛ اما بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد این سویه نسبت به سویه‌های قبلی نظیر دلتا قدرت تخریبی کمتری دارد. کارشناسان پیش‌بینی کردند، شیوع کرونای اُمیکرون در کشورهای مختلف و افزایش واکسیناسیون باعث پایان همه‌گیری کرونا شود.
لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=1517
  • نویسنده : حسنا فخارزاده
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای دوره قرنطینه “اُمیکرون” چند روز است ؟ بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.