2
دادستان کرمانشاه:

دستگاه های کم کار در اجرای طرح کاداستر معرفی می شوند

  • کد خبر : 2223
  • 20 آوریل 2022 - 11:38
دستگاه های کم کار در اجرای طرح کاداستر معرفی می شوند
شهرام کرمی در جمع خبرنگاران، بااشاره به اهمیت اجرای طرح حدنگار(کاداستر)، اظهارکرد: نتیجه اجرای کامل این طرح شناسایی اراضی کشور و گامی مهم برای پیشگیری از وقوع زمین‌خواری و مبارزه با زمین‌خواران خواهد بود.

شهرام کرمی در جمع خبرنگاران، بااشاره به اهمیت اجرای طرح حدنگار(کاداستر)، اظهارکرد: نتیجه اجرای کامل این طرح شناسایی اراضی کشور و گامی مهم برای پیشگیری از وقوع زمین‌خواری و مبارزه با زمین‌خواران خواهد بود.

وی با تاکید براینکه همه ادارات دولتی باید در راستای اجرای این طرح همکاری لازم را داشته باشند، ادامه داد: از سازمان ثبت اسناد و املاک استان به عنوان دستگاه متولی اجرای این طرح می خواهیم اطلاعات کلیه ی دستگاه هایی که در زمینه اجرای طرح کاداستر همکاری لازم نداشته اند به دادسرا معرفی و مهمترین مشکلات و موانع پیش روی اجرای طرح را شناسایی و به ما ارائه دهند.

لزوم حفاظت از گونه های گیاهی در معرض انقراض

دادستان کرمانشاه در ادامه به برداشت بی رویه از برخی از گونه های گیاهی در معرض انقراض در استان هم اشاره ای داشت. و افزود: از آنجایی که طی سالهای اخیر برداشت‌های بی رویه سبب کاهش تراکم برخی گونه‌های ارزشمند گیاهی در استان شده. و حتی خطر انقراض بسیاری از این گونه ها احساس می شود. بنابراین اداره کل منابع طبیعی استان باید رویشگاه های در معرض تهدید را مورد حفاظت ویژه قرار دهد و طرح های مرتع داری با تاکید بر موضوع گیاهان دارویی مدنظر کارشناسان این حوزه قرار گیرد.

کرمی تصریح کرد: باید شرایطی را فراهم کرد که در زمینه کشت گیاهان دارویی زمینه ایجاد اشتغال، تولید و صادرات بیشتری فراهم شود. که در این رابطه اجرای کلاس های ترویجی. و آگاه سازی عمومی از فوائد جنگل و مراتع بعنوان بستر توسعه بخش های کشاورزی اقتصادی باید در دستور کار قرار گیرد.

آفات و بیماری‌ها در جنگل‌ها

وی به شیوع افات و برخی بیماری ها در بخشی از جنگل های استان هم پرداخت. و گفت: آفات و بیماری‌ها در جنگل‌ها با تغییرات اقلیمی تشدید شده. و بخش هایی از جنگل های استان در معرض آسیب پذیری های غیرقابل جبران هستند. لذا اداره کل منابع طبیعی استان باید مبارزه با آفات و بیماری های جنگلی به ویژه در مناطق آسیب پذیر را در دستور کار قرار داده. و در این راستا سازمان مديريت و برنامه ريزي نیز بودجه های لازم را اختصاص دهد.

دادستان کرمانشاه به کاهش شدید بارندگی ها طی یکی دوسال اخیر هم اشاره کرد. و افزود: باتوجه کاهش چشمگیر نزولات آسمانی در سال گذشته و بهار سال جاری. و احتمال ادامه این روند در ماه های پیش رو که می تواند مشکلات عدیده ای برای مردم بوجود آورده و در نهایت به بحرانی جدی تبدیل شود. دستگاه های ذیربط باید مقابله با کشت های پرآب در ماه های آتی را در دستور کار قرار دهند.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=2223
  • نویسنده : حسنا فخارزاده
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای دستگاه های کم کار در اجرای طرح کاداستر معرفی می شوند بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.