1
مدیر نظارت برخدمات شهری شهرداری کرمانشاه

اجرای طرح جمع آوری زباله در کرمانشاه

  • کد خبر : 1260
  • 26 ژانویه 2022 - 6:40
اجرای طرح جمع آوری زباله در کرمانشاه
جمع آوری روزانه 700 تن "زباله" در کرمانشاه. پیگیر اجرای طرح "جمع آوری زباله از درب منزل" هستیم

چکاوک نیوز اولین پایگاه خبری کرمانشاهمدیر نظارت بر خدمات شهری شهرداری کرمانشاه از جمع آوری روزانه بطور میانگین ۷۰۰ تن زباله در شهر کرمانشاه خبر داد.

احسان احمدی نصر، اظهار کرد: جمع آوری زباله که در سالهای گذشته توسط پیمانکاران بخش خصوصی صورت می‌گرفت. هم اکنون توسط یکی از شرکت‌های اقماری شهرداری، با عنوان “شرکت نوین” صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به سختی های کار، جمع آوری زباله. گفت: کرمانشاه یک کلانشهر با وسعت بالاست. و مشکل اینجاست که در این شهر بزرگ مانند دیگر کلانشهرها افراد راس یک ساعت مشخص زباله ها را بیرون نمی گذراند. بنابراین مجبوریم طی سه شیفت کاری اقدام به جمع آوری زباله کنیم.

احمدی نصر گفت: هم اکنون در سه شیفت صبح، بعدازظهر و شب زباله ها از سطح شهر جمع آوری می شوند. که این کار موجب خستگی نیروهای شهرداری و فرسودگی خودروها شده است.

این مسئول گفت: اگر مردم شهر کرمانشاه، راس یک ساعت مشخص مثلا ۲۱ شب زباله ها را درب منزل بگذارند. می توان طی یک شیفت کاری اقدام به جمع آوری زباله ها کرد.

مدیر نظارت بر خدمات شهری، شهرداری کرمانشاه: با بیان اینکه حجم زباله های تولید شده در فصول مختلف سال متفاوت است. گفت: هرچه به فصل بهار و تابستان نزدیک می شویم حجم زباله ها هم در حال افزایش است.

این مسئول گفت: بیشترین حجم زباله تولید شده مربوط به فصل تابستان است و در فصول سرد سال زباله کمتری داریم.

وی افزود: در مجموع در کل سال بطور میانگین روزانه ۷۰۰ تن زباله از سطح شهر جمع آوری می شود. که در این روزهای سرد سال حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ تن است.

احمدی نصر با بیان اینکه هم اکنون جمع آوری زباله‌های سطح شهر از مخازن صورت می گیرد، گفت: در حال حاضر بیش از دو هزار مخزن جمع آوری زباله در سطح شهر داریم.

وی از سرقت این مخازن به عنوان یکی از معضلات خدمات شهری شهرداری یاد کرد و افزود: هزینه خرید هر مخزن بالاست، بنابراین جبران سرقت هر مخزن برای ما کار دشواری است.

مدیر نظارت برخدمات شهری شهرداری کرمانشاه با بیان اینکه طرح جمع آوری زباله از درب منزل در دستور کار قرار دارد، گفت: برای اجرای این طرح قرار است صبحت هایی با شهردار جدید داشته باشیم و پس از موافقت ایشان این طرح در دستور کار قرار می گیرد.

وی افزود: با اجرای این طرح مردم باید زباله های خود را راس ساعت ۲۱ شب درب منزل بگذارند تا شهرداری نسبت به جمع آوری آنها اقدام کند.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=1260
  • نویسنده : حسنا فخارزاده
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز کرمانشاه
  • دیدگاه‌ها برای اجرای طرح جمع آوری زباله در کرمانشاه بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.