2
مدیرکل ورزش و جوانان کرمانشاه

بهره‌برداری از پروژه سنگنوردی کرمانشاه

  • کد خبر : 1729
  • 22 فوریه 2022 - 10:43
بهره‌برداری از پروژه سنگنوردی کرمانشاه
خبر ورزشی چکاوک نیوز- مدیرکل ورزش و جوانان کرمانشاه پیشرفت فیزیکی پروژه سنگنوردی کرمانشاه را حدود 75 درصد اعلام کرد و گفت: در حال حاضر بخش اصلی باقی مانده کار، مسقف نمودن این دیواره است، با این وجود هم اکنون ورزشکاران سنگنورد استان می توانند از آن استفاده کنند.

بهره‌برداری از پروژه سنگنوردی کرمانشاه-به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چکاوک نیوز استان کرمانشاه

صابر رحیمی مدیرکل ورزش و جوانان کرمانشاه در مجمع انتخابات ریاست هیات کوهنوردی استان که با حضور رئیس فدراسیون تشکیل شد، اظهار کرد: پروژه دیواره سنگنوردی کرمانشاه با ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال حاضر برای ورزشکاران این رشته قابل بهره‌برداری است.
وی به گذشت دوسال از استارت پروژه دیواره سنگنوردی کرمانشاه اشاره کرد. و افزود: این پروژه به دلیل شیوع بیماری کرونا. و کمبود اعتبارات هنوز تکمیل نشده است.

مدیرکل ورزش و جوانان کرمانشاه پیشرفت فیزیکی این پروژه را حدود ۷۵ درصد اعلام کرد. و گفت: در حال حاضر بخش اصلی باقی مانده کار، مسقف نمودن این دیواره است. با این وجود هم اکنون ورزشکاران سنگنورد استان می توانند از آن استفاده کنند.
رحیمی با بیان اینکه برای اجرایی شدن این پروژه. پیگیری و تلاش‌های زیادی شده، ادامه داد: جمعاً حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان دیگر برای اتمام این پروژه نیاز داریم. با این وجود در حال حاضر هم قابل بهره‌برداری است.

جشنواره بین‌المللی سنگنوردی

وی با اشاره به ظرفیت‌های خوب کرمانشاه در رشته سنگنوردی. افزود: از آنجایی که در دوسال گذشته درگیر شیوع بیماری کرونا بوده‌ایم، امکان برگزاری جشنواره بین‌المللی سنگنوردی بیستون فراهم نشد. اما برگزاری آن در سال آینده در دستورکار قرار دارد.

جشنواره بین‌المللی غارنوردی

مدیرکل ورزش و جوانان کرمانشاه با بیان اینکه ظرفیت‌های خوبی در بخش غارنوردی در کرمانشاه بویژه در کوهستان پرآو وجود دارد، گفت: می‌توانیم یک جشنواره بین‌المللی غارنوردی هم مانند سنگنوردی داشته باشیم.
رحیمی به انتخاب مجدد ثریا شهبازی به عنوان رئیس هیأت کوهنوردی استان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه ایشان از نیروهای توانمند ورزشی استان کرمانشاه هستند و امور هیأت را بخوبی پیگیری می‌کنند، از عملکردش راضی هستیم.
وی توصیه هایی هم به رئیس هیأت کوهنوردی استان کرمانشاه داشت و افزود: نگاه هیأت به شهرستان‌ها بویژه شهرستان‌های مرزی باید ویژه باشد.
مدیرکل ورزش و جوانان کرمانشاه به وجود کوهستان‌های بلندی همچون پرآو، شاهو، بازی دراز و تاق‌بستان در کرمانشاه اشاره کرد و گفت: باید از این ظرفیت‌ها برای رشد رشته‌های زیرمجموعه کوهنوردی در استان کرمانشاه استفاده کنیم.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=1729
  • نویسنده : حسنا فخارزاده
  • ارسال توسط :
  • دیدگاه‌ها برای بهره‌برداری از پروژه سنگنوردی کرمانشاه بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.