10
استاندار کرمانشاه گفت: 

بانک‌ها در پرداخت تسهیلات گروه کمیته امداد و بهزیستی را مورد توجه بیشتری قرار دهند

  • کد خبر : 5227
  • ۰۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۸
بانک‌ها در پرداخت تسهیلات گروه کمیته امداد و بهزیستی را مورد توجه بیشتری قرار دهند
نشست شورای هماهنگی بانک های استان به ریاست محمدطیب صحرایی،« استاندار کرمانشاه» و با حضور سرپرست معاونت اقتصادی و مدیران کل کمیته امداد، بهزیستی،وی میراث فرهنگی و تعدادی از مدیران بانکهای دولتی و خصوصی در سالن شهید حاج قاسم سلیمانی استانداری برگزار شد.

به گزارش چکاوک نیوز؛ این نشست که با هدف تأمین اعتبار طرح های مهم استان کرمانشاه در حوزه اشتغالزایی برگزار شد، دغدغه ها و مصوبات مهم حوزه های کمیته امداد، بهزیستی و میراث فرهنگی بررسی و تصمیماتی برای تسریع در پرداخت تسهیلات به آنها اتخاذ شد.

محمد طیب صحرایی « استاندار کرمانشاه» با توجه به گفته‌های مدیر کل کمیته امداد امام خمینی ( ره)، مدیر کل بهزیستی استان و مدیر کل صنایع دستی و گردشگری، اظهار کرد: مدیران بانک‌ها در پرداخت تسهیلات افراد نیازمند مانند اشخاص تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی را در اولویت قرار داده و مورد توجه بیشتری قرار دهند.

صحرایی افزود: آمارهای تسهیلات بانکی را به روز رسانی کنید، به مخاطبین اعتبارات پرداخت شود، خصوصاً به افرادی که به وام‌های قرض‌الحسنه نیاز قطعی دارند توجه بیشترشود.

مجموعه بانکها کارشناسان خوبی هستند:

صحرایی مجموعه بانکها را یکی از ظرفیت‌های خوب کارشناسی خطاب کرد و افزود: لازم است شما یک پیشنهاد خوب کاربردی را به استان ارائه دهید برای دهکهای نیازمند مناسب با نیاز استان، ما نیز برای پیگیری موضوع آماده ایم، چنانچه لازم باشد با وزیر اقتصاد نیز گفتگو می کنیم.

استاندار از مدیران حاضر در جلسه خواست پیشنهاد ونامه هر چه زودتر با جمع بندی مسئله ارائه شود.

مدیریت بانک سپه کرمانشاه:

مدیریت بانک سپه

انجام تکلیف و رضایت مشتری

در این جلسه، گرشاسب فرجی« مدیریت بانک سپه کرمانشاه»، با اشاره به ۷۴ میلیون حساب بانکی در استان، گفت: بانک سپه ۹۰۰هزار میلیون پرداختی داشته است، این عدد بزرگی است، ما هم باید تکلیف انجام دهیم هم مشتری را راضی کنیم، مشکل ما کم نکردن مصرف نزد بانک مرکزی است، بانک مرکزی مصرف را از آن کم کند مشکل حل می شود.

مدیریت بانک سپه، با اشاره به سخنان مدیر کل کمیته امداد امام خمینی کرمانشاه، گفت: بخشنامه ها به ما اعتبار سنجی را ابلاغ می کنند، ضمانت بانکی لازمه وام گرفتن است، اگر ضامن دو نفر می شود، در اصل کمک به وام گیرنده است، اگر کمیته امداد تضمین کند وام گیرنده تا پایان اقساط از چرخه کمیته امداد خارج نمی‌شود، همین ضمانت کافیست.

کمیته امداد بهترین تسهیلات را داشته است:

پیمان ترکمانه« مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) کرمانشاه »، در این جلسه بار مجموعه دولت در بحث اشتغال را سنگین عنوان کرد و افزود: تعهد ما به اشتغال استان ۲۵٪ است که ۸۰۰۰ شغل تعهد کرده ایم.

ترکمانه با اشاره به جذب ۱۷٪ از منابع سال گذشته، افزود: سال گذشته نیز ۵۰۰ مورد ودیعه مسکن امانی به مددجویان داده شده، کمیته امداد استان کرمانشاه در رده۲۲ کشور بهترین تسهیلات را داشته است و بیش از نیاز پرونده در بانک‌ها داشته ایم.

از مشکلاتی که مدیر کل کمیته امداد به آن اشاره کرد، اخذ تسهیلات از مددجو بود و افزود: از هر چهار پروند بانک یک پرونده عودت داده می‌شود، بعضی از شعب بانکها تا سه ضامن هم از مددجو خواسته اند.

ترکمانه در ادامه سخنانش، از مدیریت بانک ها خواست با توجه به فصل تمدید قرارداد مسکن استیجاری، مساعدت لازم را با افراد تحت حمایت این نهاد که اکثراً زنان سرپرست خانوار هستند داشته باشند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره)، کرمانشاه در خاتمه گفت: ما اجازه داریم به نیازمندان غیر از تحت پوشش کمیته امداد هم تسهیلات بدهیم.

مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه:

مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه

شهریور امسال ۱۶۰ خانوار صاحب خانه می شوند

بهزاد شهبازی« مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه، در این جلسه، ضمن تشکر از بانک ملی و تیم همراه، از خانه دار شدن ۱۶۰ خانوار تحت حمایت این نهاد در استان کرمانشاه بعد از ۱۳ سال قرار است در شهریور ماه سال جاری صاحب خانه شوند، خبر داد و افزود: ۷۷٪ تسهیلات پرداخت شده، بانک ملی ۶۰ میلیارد پرداخت کند، در سال جاری تقریباً سه هزار و ۹۴۳ فقره وام اشتغال پرداخت کرده ایم.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=5227
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای بانک‌ها در پرداخت تسهیلات گروه کمیته امداد و بهزیستی را مورد توجه بیشتری قرار دهند بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.