8
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه خبرداد:

کرمانشاه میزبان نوزدهمین اجلاس روسای بیمه سلامت سراسر کشور   

  • کد خبر : 5481
  • ۱۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۱
کرمانشاه میزبان نوزدهمین اجلاس روسای بیمه سلامت سراسر کشور    
دکتر رضا تحویلیان، «مدیر کل بیمه سلامت استان کرمانشاه» پیش از ظهر امروز « سه شنبه ۱۸ مهر ماه ۱۴۰۲» در نشست خبری، با اصحاب رسانه از برگزاری اجلاس مدیران بیمه سلامت در ۱۹ و ۲۰ مهر ماه به میزبانی کرمانشاه خبر داد و افزود: این اجلاس هر فصل در یک استان برگزار می شود، کرمانشاه امسال افتخار این را دارد میزبان نوزدهمین اجلاس روسای بیمه سلامت کشور باشد.

به گزارش چکاوک نیوز؛  وی مهمترین مسائلی که در این اجلاس مورد بررسی قرار خواهد گرفت، گفت: هوش مصنوعی و کاربردهای آن در حوزه بیمه سلامت یکی از این موضوعات خواهد بود.

وی افزود: باتوجه به اینکه روز به روز بر میزان استفاده از هوش مصنوعی برای تحلیل در حوزه های مختلف افزوده می شود، بنا داریم از این ظرفیت برای تحلیل داده ها، شناسایی نیازهای دارویی هر استان و… استفاده کنیم.

پنج دهک افراد جامعه تحت پوشش بیمه رایگان هستند:

دکتر تحویلیان در ادامه گفت: پنج دهک از افراد جامعه بصورت رایگان بیمه سلامت می شوند، از جمعیت حدود یک میلیون و ۱۵۸ هزار نفری که در کرمانشاه تحت پوشش بیمه سلامت هستند، درصد زیادی از آنها جزو دهک های یک تا پنج می باشند و از این تعداد ۵۰۰ هزار نفر در روستاها زندگی می کنند.

دکتر تحویلیان با اشاره به اقدامات شاخص دولت سیزدهم در حوزه بیمه سلامت، گفت: طی دو سه سال اخیر تحولات قابل ملاحظه‌ای در خدمات بیمه‌ای اتفاق افتاده است، با هدف آسایش و رفاه بیماران.

این مسئول از راه اندازی صندوق بیماران صعب العلاج خبرداد و گفت: از نیمه دوم سال ۱۴۰۱ تا امروز بیش از ۲۰ میلیارد تومان هزینه درمانی را به بیماران صعب العلاج پرداخت کرده ایم، از زمان اجرایی شدن این طرح در استان تاکنون ۲۴ هزار بیمار صعب العلاج در استان شناسایی و نشان‌دارشده است، و پرنده آنها در سامانه های هوشمند بهداشت و درمان می باشد و هزینه های درمانی آنها از طریق بیمه سلامت پرداخت می شود.

در حال حاضر حدود دوازده کشور نسخه الکترونیک دارند:

تحویلیلان در خصوص خدمات نسخه الکترونیک گفت: راه اندازی نسخه الکترونیک از دیگر اقدامات مهم دولت در حوزه بیمه سلامت بوده، در حال حاضر تنها حدود ۱۰ تا ۱۲ کشور در دنیا هستند که نسخ الکترونیکی دارند و ایران یکی از آنها است.

وی تشکیل پرونده سلامت، پزشک خانواده و نظام ارجاع، را از دیگر فعالیت های شاخص دولت در حوزه بیمه سلامت عنوان کرد و افزود: متاسفانه بعضی مواقع در نهایت بی انصافی مشاهده می شود که برخی از مراکز درمانی به بیماران می گویند که بیمه سلامت ارزش چندانی ندارد، درحالیکه ما تنها طی سال گذشته ۱۱۰۰ میلیارد تومان پرداخت هزینه های درمانی مردم را داشته ایم، و بیمه سلامت استان کرمانشاه ماهیانه ۹۳ میلیارد تومان هزینه های درمانی افراد تحت پوشش را پرداخت می کند.

به گفته مدیر کل بیمه سلامت استان: خدمات بیمه سلامت در تمام مراکز درمانی دولتی برای بیماران رایگان است، اگرگلایه ای در این رابطه می شود، بیشتر مربوط به مراکز درمانی بخش خصوصی است، لذا درصورتی که مردم شکایتی از کیفیت خدمات درمانی دارند می تواند با شماره ۱۶۶۶ تماس گرفته و همکاران ما را در جریان گذارند.

دکتر تحویلیان در ادامه سخنانش با اشاره به خدمات بیمه سلامت استان به زوج های نابارور،گفت: تا امروز ۱۴۶۸ زوج نابارور تحت پوشش بیمه سلامت را در کرمانشاه نشان دار شده اند و هزینه های درمانی زوج های نابارور در کرمانشاه توسط بیمه سلامت  پرداخت می شود.

دکتر تحویلیان نظام سلامت خانواده، پزشک خانواده و نظام ارجاع را از دیگر مسائلی عنوان کردکه در این نشست اجلاس مورد بررسی قرار می گیرد.

مدیر کل بیمه سلامت استان در ادامه گفت: در حال حاضر ۱۸۳ پزشک در کرمانشاه با بیمه سلامت در طرح پزشک خانواده همکاری دارند.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=5481
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای کرمانشاه میزبان نوزدهمین اجلاس روسای بیمه سلامت سراسر کشور    بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.