9
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه گفت:

زبان قصه بهترین راهکار برای انتقال مفاهیم به کودکان و نوجوانان است/ بازبان قصه گویی می‌توان راه و روش زندگی را به بزرگترها انتقال داد

  • کد خبر : 5565
  • ۲۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۴
زبان قصه بهترین راهکار برای انتقال مفاهیم به کودکان و نوجوانان است/ بازبان قصه گویی می‌توان راه و روش زندگی را به بزرگترها انتقال داد
آیین افتتاحیه مرحله استانی بیست و پنجمین جشنواره بین المللی قصه گویی در کرمانشاه با حضور داورانی از استانهای کردستان، خوزستان و کرمانشاه به مدت سه روز در حال برگزاری است.

به گزارش خبرنگار چکاوک نیوز؛ محمد خیاط‌ زنجانی «مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه»، پیش از ظهر امروز۲۰ آبان ماه ۱۴۰۲ در سالن اجتماعات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمانشاه، ضمن خیر مقدم به مدعوین و داوران، اظهار کرد: در این مرحله رقابتهای استانی جشنواره قصه گویی ۷۰۰ قصه به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است که در ارزیابی های صورت گرفته از بین این آثار ۷۰ قصه انتخاب شده که قصه گویان ظرف سه روز به اجرای قصه‌های خود خواهند پرداخت.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

کرمانشاه سرزمین قصه ها:

خیاط زنجانی افزود: بیست و پنجمین جشنواره قصه گویی طی سه روز از امروز لغایت ۲۲ آبان ماه با شعار« کرمانشاه سرزمین قصه ها»، برگزار می شود و قصه گویان حاضر در این جشنواره صبح ها از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰ و بعدازظهرها از ساعت ۱۴ تا ۱۹ به اجرای قصه گویی می پردازند.

۱۸ نفر از برگزیدگان این جشنواره راهی مرحله کشوری خواهند شد:

این مسئول ضمن دعوت از کلیه کودکان و نوجوانان کرمانشاه به همراه خانواده هایشان برای حضور در این جشنواره زیبا، گفت: از تعداد برگزیده گان ۱۸ نفر از مرحله استانی بیست و پنجمین جشنواره قصه گویی راهی مرحله کشوری خواهند شد.

خیاط زنجانی تأکید کرد: جشنواره قصه گویی به عنوان یک رویداد فرهنگی تربیتی کارکردهای تربیتی فراوانی دارد، زبان قصه بهترین راهکار برای انتقال مفاهیم به کودکان و نوجوانان است، قصه گویی که سابقه دیرینه دارد، پدران و مادران و بزرگان در همه دوران ها برای کودکان و نوجوانان قصه‌ها تعریف کرده اند، می تواندنسل جدید را با راه و روش زندگی کردن آشنا کند، حتی قصه گویی آنقدر کارکرد دارد که با این زبان حتی می توان مفاهیم مختلف را به بزرگترها هم انتقال داد.

آیین افتتاحیه مرحله استانی بیست و پنجمین جشنواره بین المللی قصه گویی در کرمانشاه

خداوند مبنای قرآن کریم را بر قصه گویی گذشته:

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در ادامه بااشاره به تأکیدات خداوند متعال در قرآن کریم مبنی بر توجه به قصه گویی،گفت: قصه گویی در قرآن کریم به حدی مورد توجه است که خداوند از قرآن کریم به عنوان احسن القصص یاد کرده و مبنای قرآن کریم را بر قصه گویی گذاشته است.

به گفته مدیر کل پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، در کرمانشاه ۳۶ مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فعالیت دارند، دانش آموزان می توانند با عضویت در مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فرصت حضور در برنامه های فرهنگی هنری این مراکز را پیدا کنند، علاوه بر این در هر کدام از مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بین پنج تا شش هزار جلد کتاب موجود است که اعضای کانون به این کتاب ها دسترسی دارند.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=5565
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای زبان قصه بهترین راهکار برای انتقال مفاهیم به کودکان و نوجوانان است/ بازبان قصه گویی می‌توان راه و روش زندگی را به بزرگترها انتقال داد بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.