8
معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: 

«پژوهش و فناوری پیشران تولید دانش بنیان و اشتغال آفرینی»

  • کد خبر : 3828
  • ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۰:۲۴
«پژوهش و فناوری پیشران تولید دانش بنیان و اشتغال آفرینی»
جشنواره پژوهش و فناوری هر ساله معمولا در اواسط آذرماه در دو بخش استانی و کشوری آغاز می شود، امسال نیز طبق روال سنوات گذشته این جشنواره برگزار خواهد شد

به گزارش پایگاه خبری چکاوک نیوز؛ معاون پژوهش و فناوری دانشگاه رازی کرمانشاه پیش از ظهر «نهم آذر ماه ۱۴۰۱»در نشست خبری با اصحاب رسانه با مباحث تشریح برنامه های هفته پژوهش و فناوری خبر داد

دکتر مصطفی مصطفایی، گفت: جشنواره امسال در بخش استانی در ۱۲ تا ۱۷ آذرماه و در بخش کشوری از ۱۹ تا ۲۴ آذر ماه کار خود را آغاز خواهد کرد.

این مسوول شعار هفته پژوهش و فناوری امسال را«پژوهش و فناوری پیشران تولید دانش بنیان و اشتغال آفرینی» عنوان کرد و افزود: دانشگاه رازی متولی اصلی برگزاری این جشنواره می باشد.

به گفته دکتر مصطفایی: مراسم تجلیل از پژوهشگران منتخب استان در هنگام برگزاری جشنواره در دانشگاه رازی انجام خواهد شد که در دو قالب بخش دانشگاهی در تاریخ ۱۴ آذر ماه و بخش استانی و تجلیل از پژوهشگران منتخب استان در روز پنجشنبه ۱۷ آذر ماه را در برنامه های این هفته داریم.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه رازی کرمانشاه در ادامه گفت: دانشگاه رازی کرمانشاه توانسته امسال با ارتقاء ۱۱ پله ای نسبت به سال گذشته در بین دانشگاه های برتر کشور در رتبه ۱۲ کشوری قرار گیرد که میتوان گفت، حاصل تلاش اعضای هئیت علمی،یاوران علمی ، دانشجویان و مدیریت دانشگاه می باشد.

جلسه دانشگاه رازی کرمانشاه

رتبه ۱۳ را در بین دانشگاه های جهان اسلام داریم:

دکتر مصطفایی در ادامه، گفت: مطابق اعلام پایگاه های استنادی معتبر جهانی، دانشگاه رازی در بین دانشگاه های غرب کشور بالاترین میزان تولیدات علمی را به خود اختصاص داده است و همچنین این دانشگاه مرجعیت دانشگاهی غرب کشور را عهده دار می باشد، دانشگاه رازی در بین دانشگاه های جهان اسلام نیز رتبه ۱۳ را به خود اختصاص داده است.

جشنواره پژوهش و فناوری هر ساله معمولا در اواسط آذرماه در دو بخش استانی و کشوری آغاز می شود، امسال نیز طبق روال سنوات گذشته این جشنواره برگزار خواهد ش

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه رازی کرمانشاه، تاکید کرد: در سال جاری ۸ نفر از استادان این دانشگاه در نمای جهانی جزو پژوهشگران پر استناد یک درصد قرار دارند و ۱۷ نفر نیز به عنوان پژوهشگران دو درصد پر استناد جهانی از اعضای این دانشگاه می باشند و امسال توانسته ایم مجوز پارک علم و فناوری بیستون را دریافت کنیم و استان کرمانشاه با احتساب این پارک در حال حاضر داری دو پارک فناوری است.

این مسوول در پاسخ به خبرنگاران گفت: در مراسم استانی هفته پژوهش و فناوری ۸۰ نفر از برگزیدگان استان در حوزه های مختلف مورد تجلیل قرار می گیرند و در این ایام نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری در دانشگاه رازی را داریم، این نمایشگاه از ۱۴ آذر ماه تا پایان هفته پژوهش دایر می باشد که در راستای هفته پژوهش داخلی دانشگاه رازی می باشد.

دکتر مصطفایی در ادامه گفت: شرکت های دانش بنیان، هسته های فناور و واحد های فناور مستقر در دانشگاه در این جشنواره معرفی می شوند و ۲۹ محصول از محصولات این شرکتها ارائه خواهد شد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه رازی در پایان سخنانش تاکید کرد: دانشگاه رازی با برگزاری این گونه نمایشگاه ها به دنبال کارایی و تبدیل علم و فناوری به ثروت بوده تا این مقوله بتواند در مسیر صحیح و درستی قرار گیرد، به گونه ای که دانشجویان پس از فارغ التحصیلی بتوانند مشکلات واحدهای صنعتی را مرتفع کنند.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=3828
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای «پژوهش و فناوری پیشران تولید دانش بنیان و اشتغال آفرینی» بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.