11
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه رازی کرمانشاه،گفت:

پژوهش و فناوری، پیشران رشد تولید و مهار تورم خواهد بود

  • کد خبر : 5606
  • ۰۶ آذر ۱۴۰۲ - ۲:۲۴
پژوهش و فناوری، پیشران رشد تولید و مهار تورم خواهد بود
دکتر مصطفی مصطفایی امروزدر نشست خبری، با اصحاب رسانه از برگزاری جشنواره پژوهش و فناوری استان از یازدهم لغایت شانزدهم آذر ماه خبر داد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چکاوک نیوز، از کرمانشاه: معاون پژوهش و فناوری دانشگاه رازی، شعار امسال هفته پژوهش را باتوجه به شعار سال عنوان کرد و افزود: «پژوهش و فناوری، پیشران رشد تولید و مهار تورم » خواهد بود.

دانشگاه رازی کرمانشاه متولی اصلی برگزاری مراسم هفته پژوهش:

وی هدف از برگزاری این هفته را اشاعه فرهنگ تحقیق و پژوهش و تقویت فرهنگ پژوهش برای پیشرفت جامعه و توسعه متوازن علمی عنوان کردو افزود: دانشگاه رازی متولی اصلی برگزاری مراسم هفته پژوهش و فناوری در استان است و سایر دستگاه ها و سازمانها هم مسئولیت هایی در این خصوص به عهده دارند، که میتوان گفت در این راستا برگزاری یک جشنواره درون دانشگاهی و یک جشنواره استانی را در دستورکار قرار داده ایم.

حدود ۱۰۰ نفر برتر تجلیل خواهند شد:

مصطفایی از دیگر برنامه های این جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران دانشگاه رازی روز دوشنبه ۱۳ آذر و تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان روز پنجشنبه ۱۶ آذر خبر داد و افزود: در مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه رازی، از حدود ۱۰۰ نفر تقدیر خواهد شد که سه نفر سرآمد علمی، شش پژوهشگر پر استناد یک درصد برتر جهان، ۱۹ پژوهشگر پر استناد دو درصد برتر جهان و ۱۴ دانشجوی برتر جزو آنها خواهند بود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه رازی کرمانشاه در ادامه گفت: امسال توجه ویژه ای به حوزه کارآفرینی داریم و از طرح های پژوهشی و پایان نامه های برتر در حوزه ارتباط با جامعه و نیز دستگاه هایی که در طول سال ارتباط بیشتری با دانشگاه داشته اند، تجلیل خواهد شد.

تجلیل از بیش از۹۰ نفر برگزیده استان کرمانشاه:

این مسئول در خصوص برگزاری جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان در ۱۶ آذر گفت: در این مراسم هم از بیش از ۹۰ نفر از برگزیدگان استان در این حوزه تجلیل خواهد شد، که این برگزیدگان شامل سه سرآمد علمی استان در کشور، چهار برگزیده استان در حوزه های تخصصی، ۳۵ نفر از پژوهشگران دانشگاه های استان، ۱۲ نفر از برگزیدگان مراکز تحقیقاتی و ۱۸ فناور برگزیده از پارک های علم و فناوری و مراکز رشد خواهند بود.

مصطفایی در ادامه گفت: امسال برای معرفی پژوهشگران برتر دستگاه های اجرایی، ۳۱ پرونده از ۱۹ دستگاه اجرایی مورد بررسی قرار گرفته است که ۱۵ نفرآنها برای تجلیل انتخاب شده اند.

یک پژوهشگر از فرهنگ هنر معرفی و تجلیل می شود:

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه رازی در گفت: امسال برای نخستین بار یک مدیر، دانش آموز، بانو، کشاورز، صنعتگر، خیر و کارآفرین که در حوزه پژوهشی فعالیت موثری داشته اند، مورد تجلیل قرار می گیرند و در کنار اینها نیز امسال برای اولین بار از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هم خواسته شده تا  در حوزه فرهنگ و هنر هم یک نفر را به عنوان پژوهشگر به ما معرفی کند تا مورد تشویق قرار گیرد

۵۷ دستاورد دانشگاه رازی به نمایش گذاشته می شود:

به گفته مصطفایی: امسال مانند سنوات گذشته نمایشگاه استانی هفته پژوهش و فناوری توسط پارک علم و فناوری سازمان جهاد دانشگاهی استان کرمانشاه در، روزهای چهارم تا هشتم دی ماه در محل نمایشگاه های دائمی استان برای علاقمندان برگزار خواهد شد، و در این راستا دانشگاه رازی در این نمایشگاه ۵۷ دستاورد خود را به نمایش گذاشته می‌شود.

مصطفایی تأکید کرد: در هفته پژوهش و فناوری تورهای صنعتی مخصوص دانشجویان و اعضای هیات علمی را با هماهنگی شرکت شهرک های صنعتی در دو روز ۱۵ و ۲۰ آذر با بازدید از چهار واحد  صنعتی استان برگزار خواهیم کرد، همچنین در این ایام برگزاری ۱۵ کارگاه آموزشی در دانشگاه رازی برای اعضای هیات علمی و دانشجویان علاقمند در حوزه های کاربرد هوش مصنوعی در پژوهش، راه های خلق ثروت و ایده پردازی و … در دستور کار داریم.

وی در ادامه سخنانش به جایگاه دانشگاه رازی در حوزه پژوهش اشاره کرد و افزود: این دانشگاه از دانشگاه های معتبر کشور در امر پژوهش است، به گونه ای که در رتبه بندی های مختلف همچون ISC و تایمز جایگاه خوبی برخوردار است.

در ادامه دکتر علی براتی« مدیر پژوهش و فناوری دانشگاه رازی کرمانشاه » رشد علمی دانشگاه را از سال ۱۹۹۸ تا امروز خوب عنوان کرد و افزود: در کل کشور نیاز به فرهنگ نوآوری و فناوری داریم.

براتی در خصوص غرفه دستاوردهای پژوهشی دانشگاه رازی که قرار است در هفته پژوهش در پارک شرقی کرمانشاه برگزار شود، گفت: یک غرفه وسیع برای این منظور در نظر گرفته شده، که ۵۷ دستاورد پژوهشی را به نمایش خواهد گذاشت.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=5606
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای پژوهش و فناوری، پیشران رشد تولید و مهار تورم خواهد بود بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.