6
مدیرعامل شرکت قند بیستون گفت:

مطالبات چغندر کاران به صفر رسیده

  • کد خبر : 5216
  • ۰۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۳:۳۹
مطالبات چغندر کاران به صفر رسیده
نشست خبری مدیرعامل شرکت قند بیستون با اصحاب رسانه عصر یکم مردادماه ۱۴۰۲ در سالن جلسات این شرکت برگزار شد.

به گزارش چکاوک نیوز؛ در این جلس، مهندس بهرام رمضانی سخنان خود را با تسلیت ایام سوگواری ماه محرم و شهادت اباعبدالله حسین (ع) و یاران باویش آغاز کردو افزود: در شرکت قند بیستون هدف ما توسعه همه جانبه در زمینه‌های سخت افزاری،‌ نرم‌افزاری و زیست محیطی بوده و تلاش‌های خوبی نیز در این مجموعه شکل گرفته است.

مدیرعامل شرکت قند بیستون در ادامه با اشاره به اینکه این شرکت نسبت به سال قبل تولید بیشتری را تجربه کرده است گفت: سال گذشته در بهره‌برداری چغندر پاییزه ۱۱۲ هزار تُن چغندر را دریافت کردیم و ۱۲ هزار تُن نیز شکر تولید شد و در بهره‌برداری پاییزه امسال نیز ۱۵۴ هزار و ۵۰۰ تُن چغندر دریافت و ۱۸ هزار‌ ثُن شکر تولید کردیم.

این مسئول، میزان تولید شکر در بهره‌برداری بهاره سال جاری را ۲۸ هزار تُن عنوان کرد و افزود: در مجموع امسال ۴۶ هزار تُن شکر در شرکت قند بیستون تولید و ۲۵ هزار تُن نیز شکرخام در این شرکت تصفیه شده است.

رمضانی میزان مطالبات چغندرکاران از شرکت قند بیستون را صفر عنوان کرد و افزود: تمامی مطالبات کشاورزان پرداخت شده و یک ریال هم بدهکار چغندرکاران  نیستیم.

شاهد رشد تولید و کیفیت بودیم:

مدیر عامل شرکت قند بیستون از دیگر اقدامات انجام شده در شرکت قند بیستون را تبدیل بخشی از ماشین‌آلات به صورت اتوماسیون عنوان کرد و افزود: با این روند شاهد رشد تولید و کیفیت محصول در این شرکت بوده ایم.

رمضانی با اشاره به بخش محیط زیستی این شرکت  گفت: در تصفیه خانه شرکت قند بیستون بر اساس ضوابط اداری سازمان محیط زیست، پساب تولید شده با استاندارهای لازم تصفیه و احیا می‌گردد.

شرکت قند بیستون از اتهام تبرئه شد:

مدیرعامل شرکت قند بیستون با گلایه از روند کار برخی از ادارات و سازمان‌های استان، گفت: طی چند ماه گذشته اتهاماتی به شرکت قند بیستون مبنی بر اختفای شکر در انبارهای این شرکت زده شد و کارشناس سازمان جهاد کشاورزی استان در بازدید از شرکت قند بیستون بدون آگاهی از روند کار و بدون اینکه توجه داشته باشد تمامی فروش این شرکت از طریق سامانه تجارت رصد می‌شود و قابل مشاهده است اعلام کرد؛ «۱۱‌هزار تُن شکر در انبار این شرکت ذخیره و اختفا شده» و تقاضای جریمه هزار میلیارد تومانی برای شرکت قند بیستون را صادر نمود.

این مسئول خاطر نشان کرد: در شرکت قند بیستون دو نوع شکر در انبار نگهداری می‌شود که شامل موجودی قابل فروش است و در سامانه تجارت قابل رصد است و نوع دوم موجودی فیزیکی انبار است که در این میان خارج از مجموعه، مقداری شکر خام برای تصفیه به شرکت قند بیستون واگذار شده بود و کارشناس سازمان جهاد کشاورزی استان این موجودی را جز موجودی قابل فروش ذکر کرد که پس از بررسی‌های به عمل آمده و رصد سامانه تجارت شرکت قند بیستون از این اتهام تبرئه شد.

رمضانی در پایان سخنانش با اشاره به اینکه شرکت قند بیستون یکی از قدیمی‌ترین واحدهای صنعتی در استان است گفت: هیچگونه مزاحمتی برای ادارات وابسته ایجاد نکرده‌ایم و حتی یک ریال هم بدهی بانکی نداریم.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=5216
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای مطالبات چغندر کاران به صفر رسیده بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.