5
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کشور:

۸۰درصد جمعیت کشور تحت پوشش بیمه سلامت هستند/نسخه نویسی الکترونیک، گنجینه ای ارزشمند برای برنامه ریزی و اطلاعات حوزه سلامت

  • کد خبر : 5485
  • ۱۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۳
۸۰درصد جمعیت کشور تحت پوشش بیمه سلامت هستند/نسخه نویسی الکترونیک، گنجینه ای ارزشمند برای برنامه ریزی و اطلاعات حوزه سلامت
اجلاس دو روزه مدیران ارشد بیمه سلامت به میزبانی کرمانشاه امروز چهارشنبه « ۱۹‌ مهر ماه ۱۴۰۲»، با حضور مدیر عامل سازمان بیمه سلامت کشور، استاندار کرمانشاه، مدیر کل بیمه سلامت استان و جمعی از مسئولان کشوری و استانی در هتل پارسیان کرمانشاه با تقدیر از خانواده های شهدای سلامت کرمانشاه کارخود را آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار چکاوک نیوز؛ محمد مهدی ناصحی«مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کشور»، در این مراسم از رایگان شدن بیمه سلامت برای ۳۲ میلیون نفر از جمعیت کشور خبر داد و افزود: جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت را در کشور بیش از ۴۵ میلیون نفر می باشد، که این تعداد حدود ۸۰ درصد جمعیت کشور را شامل می شود، که از این تعداد ۳۲ میلیون نفر بصورت رایگان بیمه شده‌اند، که در کنار گستردگی سطح خدمات تلاش داریم کیفیت خدمات را ارتقاء دهیم.

٪۹۸ نسخه های پزشکی به صورت الکترونیک صادر می شود:
ناصحی به ۲۰ دستاورد و خدمات ارزشمند بیمه سلامت در کشور اشاره کرد و افزود: یکی از این خدمات نسخه نویسی الکترونیک است که گنجینه ای ارزشمند برای برنامه ریزی و اطلاعات در حوزه سلامت کشور محسوب می شود، که در حال حاضر ۹۸ درصد نسخه های پزشکی بصورت الکترونیک صادر می شود.
این مسئول طرح دارویار( رایگان شدن هزینه بیماران خاص و صعب العلاج )و رایگان شدن بیمه پنج دهک پایین درآمدی را از دیگر خدمات ارزشمند این بیمه عنوان کرد و افزود: کلیه مطالبات مراکز دولتی تا پایان تیرماه سال جاری پرداخت شده است.

زمین لازم برای شهرستان ها فراهم خواهد شد:
محمد طیب صحرایی «استاندار کرمانشاه»، در این مراسم از خدمات ارزشمند بیمه سلامت قدردانی کرد و، افزود: این سازمان خدمات ارزشمندی ارائه کرده که باعث شده گره های اساسی را در حوزه سلامت کشور باز کرده است.

صحرایی به حمایت همه جانبه از خدمات این سازمان تأکید کرد و افزود: زمین مورد نیاز در شهرستانهایی از استان کرمانشاه که ساختمان بیمه سلامت در آن شهرستان ها به صورت استیجاری می باشد را فراهم خواهیم کرد، تا پایگاه دائمی برای ارائه خدمات بیمه سلامت در این شهرستانها فراهم شود.
مدیر کل بیمه سلامت استان کرمانشاه، گفت:
در استان کرمانشاه ۵۸٪ جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت می باشند

دکتر رضا تحویلیان «مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه»، در این مراسم تعداد بیمه شدگان بیمه سلامت استان را یک میلیون و ۱۵۸ هزار نفر اعلام کرد و افزود: این تعداد ۵۸ درصد جمعیت دو میلیون نفری استان را شامل می‌شود.
به گفته مدیر کل بیمه سلامت استان، از مجموع بیمه شدگان این استان ۸۶۱ هزار نفر معادل ۷۴٪ بیمه شدگان بصورت رایگان بیمه شده اند.
تحویلیان در ادامه سخنانش تعداد مراکز طرف قرارداد بیمه سلامت استان را هزار و ۱۷۰‌ مرکز اعلام کرد و افزود: این مراکز شامل مطب پزشکان، آزمایشگاه ها، مراکز تصویربرداری و … می باشد، که امسال تاکنون بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان در این زمینه هزینه به مراکز طرف قرارداد بیمه سلامت استان پرداخت شده است.

اجلاس دو روزه مدیران ارشد بیمه سلامت
بیمه سلامت با حضور کاری فعال:
مدیر کل بیمه سلامت استان، هزینه های درمانی و دارویی ۱۰۷ نوع بیماری خاص و صعب العلاج در دولت سیزدهم را که اقدام بسیار ارزشمندی است برای بیماران رایگان اعلام کرد و افزود: بیمه سلامت هزینه های درمانی این بیماران را به مراکز طرف قرارداد پرداخت می کند، که در سال جاری تاکنون ۱۵ میلیارد تومان برای درمان این بیماران هزینه شده است.
این مسئول به فعالیت ادارات بیمه سلامت در ۹ شهرستان استان اشاره کرد و افزود: در شش شهرستان دیگر، خدمات به بیمه شدگان از طریق دفاتر پیشخوان ارائه می شود و کلیه خدمات شرح داده شده در استان توسط ۱۳۷ نیروی بیمه سلامت استان ارائه می شود و این نشان می دهد بیمه سلامت یک مجموعه چابک با حوزه کاری وسیع است.
دکتر تحویلیان امیدوار بود، در اجلاس امسال مدیران کل بیمه سلامت کشور در کرمانشاه تصمیمات خوبی اخذ شود و اتفاقات خوبی در حوزه فعالیت های این سازمان رخ دهد.
لازم به ذکر است: در مراسم امروز از چهار خانواده شهید بیمه سلامت تقدیر شد، تابلو تمر یادبود نوزدهمین اجلاس سراسری کشور رونمایی و اجلاس سراسری مدیران کل بیمه سلامت کشور در کرمانشاه امروز و فردا «۱۹ و ۲۰ مهر» در حال برگزاری است.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=5485
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای ۸۰درصد جمعیت کشور تحت پوشش بیمه سلامت هستند/نسخه نویسی الکترونیک، گنجینه ای ارزشمند برای برنامه ریزی و اطلاعات حوزه سلامت بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.