8
مدیرکل پزشکی قانونی کرمانشاه:

طرح دادپزشک، پیشگیری از سوء استفاده جرایم عمدی

  • کد خبر : 5076
  • ۳۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۲:۱۰
طرح دادپزشک، پیشگیری از سوء استفاده جرایم عمدی
دکتر سلیم خانی در نشست خبری، که به مناسبت هفته قوه قضاییه در سالن جلسات پزشکی قانونی کرمانشاه برگزار شد،با اشاره به نقش پررنگ پزشکی قانونی در صدور احکام مراجع قضایی گفت: در حال حاضر صدور رای در یک سوم پرونده‌های قضایی برپایه نظرات پزشکی قانونی در محاکم قضایی صورت می‌گیرد.

به گزارش خبری چکاوک نیوز؛ دکتر سلیم خانی به تشریح برخی اقدامات صورت گرفته در پزشکی قانونی استان پرداخت و افزود: در سالهای اخیر تلاش‌های بسیاری صورت گرفته تا زمان پاسخ دهی در بخش‌های مختلف آزمایشگاه، معاینات، تشریح و ژنتیک به حداقل برسد که خوشبختانه این امر تا حد زیادی محقق شد.

مدیر کل پزشکی قانونی استان در ادامه، گفت: اجساد ارجاع شده به پزشکی قانونی ظرف دو ساعت تحویل می‌شوند و در سایر بخش‌ها هم نسبت به میانگین کشوری در وضعیت خوبی به سر می بریم، در بخش کمیسیون های پزشکی نیز ظرف کمتر از ۲۰ روز پاسخگو هستیم که کمتر از میانگین کشوری است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه با اشاره به اجرای طرح “دادپزشک” در استان، گفت: هیچ جسدی از شهرستانها به مراکز استان ارجاع نمی شود، این طرح موجب شد تا حد زیادی از مراجعه به پزشکی قانونی کاسته شود و روند کار مردم در زمینه های مربوط به پزشکی قانونی با سرعت بیشتری انجام گیرد.

خانی با اشاره به استقرار پزشکان «طرح دادپزشک» در بیمارستان طالقانی کرمانشاه، گفت:

این بیمارستان محل مراجعه مصدومان تروما است و استقرار« دادپزشک» در این بیمارستان موجب می شود که حقِ مصدومانی که نمی توانند در اسرع وقت به پزشکی قانونی جهت تعیین میزان مصدومیت مراجعه کنند، ضایع نشود، همچنین اجرای این طرح موجب پیشگیری از بسیاری سوءاستفاده ها جهت افزایش عمدی جراحات می شود.

این مسئول با اشاره ساخت دو مرکز جدید پزشکی قانونی در دو شهرستان کنگاور و سنقر و کلیایی گفت: خوشبختانه با صحبت هایی که با اداره کل راه و شهرسازی صورت گرفته دو قطعه زمین به به مساحت های ۶۲۲ متر مربع و ۵۲۰ متر مربع در شهرستان های کنگاور و سنقر و کلیایی با قیمت ارزان تر در اختیار پزشکی قانونی قرار می گیرد.

خانی امیدوار بود، در سال جاری کلنگ ساخت این دو مرکز پزشکی قانونی را در این دو شهرستان به زمین بزنیم.

کلیه شهرستانها بجر قصرشیرین وثلاث باباجانی مجهز به سالن تشریح است:

مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه در ادامه، گفت: در حال حاضر مراکز پزشکی قانونی و سالن تشریح در تمام شهرستان ها بجز قصرشیرین و ثلاث باباجانی فعال است و هیچ جسدی از شهرستانها به مرکز استان ارجاع نمی شود.

سوله بحران کرمانشاه بلاتکلیف مانده:

خانی به آخرین وضعیت ساخت سوله بحران در کرمانشاه اشاره کرد و افزود: ساخت این پروژه در سوله ای نزدیک به آرامستان کرمانشاه به تصویب شورای شهر و کمیته تطبیق فرمانداری رسید، اما در نهایت با مخالفت شهردار کرمانشاه و برخی اعضا بلاتکلیف مانداست، با بررسی های صورت گرفته مشخص شد که این سوله متعلق به شهرداری نبوده و تحت مالکیت مدیریت بحران استانداری کرمانشاه قرار دارد.

خانی افزود: قرار است این سوله توسط مدیریت بحران استانداری کرمانشاه تکمیل و تجهیز شده و سپس در اختیار پزشکی قانونی استان قرار گیرد.

مدیر کل پزشکی قانونی استان در ادامه، گفت: متأسفانه طی این مدت که مخالفت شهردار و برخی اعضا شورا موجب شد این پروژه به سرانجام نرسد، سارقان حدود یک سوم این سوله را « آهن های آن » را سرقت کرده اند.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=5076
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای طرح دادپزشک، پیشگیری از سوء استفاده جرایم عمدی بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.