8
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه:

جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه مهیای‌ استقبال از نوروز ۱۴۰۲

  • کد خبر : 4480
  • ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۵
جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه مهیای‌ استقبال از نوروز ۱۴۰۲
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه گفت: این‌ دستگاه با استقرار ۲۶ پایگاه موقت جاده ای و بیش از ۶۲ دستگاه آمبولانس‌ و خودروی ست نجات در محورهای‌ مواصلاتی‌ استان آماده و همچنین استقرار ۱۷ پست‌ نوروزی سازمان جوانان در مبادی ورودی شهرها، راهنمایی مسافران نوروزی، آماده استقبال از نوروز ۱۴۰۲ و خدمت رسانی به مردم‌ است.

به گزارش پایگاه خبری #چکاوک_نیوز؛ محمدباقر محمدی در گفتگوی‌ ویژه خبری صدا و سیمای کرمانشاه، اظهار داشت: در نوروز امسال، اعضای جمعیت هلال احمر از کنگاور‌ گرفته تا اسلام آباد غرب و نقاط مرزی حضوری فعال و مستمر خواهند داشت.

وی با اشاره به استقرار ۱۷ پست‌ نوروزی سازمان جوانان در مبادی ورودی شهرها، افزود: راهنمایی مسافران نوروزی، توزیع بروشور و محصولات فرهنگی، برپایی‌ خیمه نماز و ایجاد فضای دوستدار کودک به منظور‌ اجرای برنامه‌های سرگرم‌ کننده‌ برای کودکان از جمله خدماتی است که به مسافران نوروزی ارائه می‌شود.

محمدی اضافه کرد: تیم های سحاب جمعیت هلال احمر استان نیز با دوچرخه‌های مخصوص در تمامی نقاط رکاب می‌زنند تا برای مردم و مسافران خدماتی نظیر سنجش‌ فشارخون و کمک های اولیه را انجام دهند.

وی گفت: کانون‌ طلاب سازمان جوانان نیز پاسخگوی‌ مسائل شرعی مسافران نوروزی خواهد بود‌.

محمدی اظهار داشت: مردم‌ می‌توانند در صورت‌ بروز و مشاهده هرگونه حادثه از طریق برقراری تماس با سامانه ۱۱۲ ندای امداد آن‌ را گزارش دهند تا نیروهای عملیاتی و امدادی از نزدیک ترین‌ پایگاه به محل حادثه اعزام شوند‌.

وی تصریح کرد: نکته جالب توجه این است که در صورت عدم‌ وجود سیمکارت‌ در تلفن‌ همراه ارتباط با سامانه ۱۱۲ ندای امداد برقرار می‌شود.

محمدی با اشاره به اینکه اعضای مستقر در پایگاه‌های امدا و نجات جاده ای جمعیت هلال احمر اولین‌ تیم های پیشرو‌ و ارزیاب در حوادث به شمار می روند، افزود: به گستردگی‌ و پراکندگی این پایگاه‌ها در کلیه مناطق استان کرمانشاه، در همه حوادث غیرمترقبه‌ اولین نیروهای اعزامی‌ به شمار می روند‌.

وی اضافه کرد: هر کجا که حادثه ای ایجاد شود و نیاز به حضور تیم های امدادی هوایی باشد به سرعت و پس از هماهنگی با سازمان امداد و نجات بالگرد‌ امدادی به محل حادثه اعزام می‌ شود برای مثال دیروز در شهرستان کوهرنگ استان چهارمحال و بختیاری یک حادثه ای پیش آمده بود که بالگرد‌ به محل اعزام شد.

محمدی با اشاره به آموزش های امداد و کمک های اولیه از سوی جمعیت هلال احمر به علاقمندان، اظهار داشت: مربیان‌ آموزش دیده به عموم مردم از دوره‌های مبتدی تا تخصصی را آموزش می دهند تا آنها پس‌ از فراگیری‌ فنون‌ مختلف به صورت‌ داوطلبانه در پایگاه‌های امداد و نجات و تیم های تخصصی جمعیت‌ هلال احمر فعالیت نمایند‌.

وی گفت: هم اکنون‌ در مدارس طرح‌هایی‌ نظیر دادرس (دانش‌ آموزان آماده در روزهای سخت) و همتا ( هر مربی تربیت ۱۱۲ دانش آموز) درحال برگزاری است تا آموزش های پایه تا تخصصی جمعیت هلال احمر از سنین‌ کودکی‌ نهادینه‌ شود.

محمدی ادامه داد: ۹ میلیارد تومان کمک‌ هزینه درمانی به افراد عزتمند و بی بضاعت‌ که با بیمارهای صعب‌ العلاج دست و پنجه نرم‌ می‌ کنند از سوی جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه اهدا شده است‌.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=4480
  • نویسنده : حسنا فخارزاده
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه مهیای‌ استقبال از نوروز ۱۴۰۲ بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.