8
رسانه توانسته در زندگی ما نفوذ کند:

هفتمین ویژه برنامه گفتگو با رسانه‌ها داخلی و خارجی ،فضای مجازی در حوادث اخیر

  • کد خبر : 3931
  • ۲۷ آذر ۱۴۰۱ - ۳:۲۰
هفتمین ویژه برنامه گفتگو با رسانه‌ها داخلی و خارجی ،فضای مجازی در حوادث اخیر
هفتمین ویژه برنامه گفتگو با موضوع نقش رسانه‌ها داخلی و خارجی و فضای مجازی در حوادث اخیر با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، دو فعال رسانه‌ای« سید رامین موذنی و رسول صفری، جمعی از همکاران اداره ارشاد کرمانشاه و خبرنگاران در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه، برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری چکاوک نیوز؛ سید رامین موذنی« مدیر مسئول پایگاه اطلاع رسانی صدای زاگرس» در این جلسه اظهار داشت: دنیای امروز دنیایی کاملاً رسانه‌ای است و رسانه توانسته در زندگی همه ما  نفوذ کند و بدون آن دچار مشکل  خواهیم شد، زمان برای رسانه دارای اهمیت است،رسانه وسیله‌ای است که فرستنده به کمک آن پیام را به گیرنده انتقال می‌دهد.

موذنی افزود: هر جامعه‌ای برای توسعه نیازمند انتقاد است تا بتواند از طریق آن ضعف‌های موجود را برطرف نماید.

مدیر مسئول پایگاه خبری صدای زاگرس معتقد بود، فیلترینگ کار درستی نیست، یکی از  دلایل حضور نوجوانان در اغتشاشات اخیر استفاده از گوشی همراه در زمان کرونا و ورود به فضای مجازی باعث شده است.

وی در ادامه گفت: استفاده از رسانه مانند رژیم غذایی است و اگر از سلامت آن آگاه نباشیم نباید استفاده کنیم، مگر ما همه چیز می خوریم، واقعیت‌ها را باید بیان کنید، ولی دامن زدن به مسائل و مشکلات گره‌گشا نیست.

موذنی در ادامه گفت: مسئولین‌ کشور باید به فکر اتفاقات آینده باشند،صحبت‌های جوانان معترض را بشنوند تا این قضایا دوباره تکرار نشود.

عضو هیئت تحریریه روزنامه نقد حال« رسول صفری» یکی از دلایل ایجاد اعتراضات اخیر را شرایط اقتصادی عنوان کرد و افزود: این روند در سالهای گذشته نیز اتفاق افتاده بود و به دلیل شنیده نشدن صدای اعتراض مردم از دولتمردان فارغ از اصولگرا و اصلاح طلب این نارضایتی‌های اجتماعی به اعتراض و اغتشاش کشیده شد است.

صفری تأکید کرد: تمامی معترضین اغتشاشگر نیستند که اگر چنین بود نه حکومت ایران اسلامی بلکه دیگر حکومت‌ها هم نمی‌توانستند آن را کنترل کنند، نباید همه را اغتشاشگر بدانیم، راه اغتشاشگران را از معترضین جدا کنیم.

صفری فضای مجازی را دنیای موازی دیگری دانست که امروزه در زندگی همه ما احساس می‌شود و در این میان جامعه‌ شکل گرفته است، ورود قوی می‌تواند چاره‌ساز باشد نه فیلترینگ، اگر نتوانیم چالش‌ها را به فرصت تبدیل کنیم باخته‌ایم.

عضو هیئت تحریریه روزنامه نقدحال واقعیت و حقیقت را دو مولفه رسانه عنوان کرد و افزود: سالهاست در رسانه‌های ما واقعیت جای خود را به حقیقت داده و مجبوریم همه چیز را سفید ببینیم اما در واقعیت خاکستری، سیاه و سفید هم هست.

این فعال رسانه در ادامه گفت: فعال رسانه‌ای باید فارغ از هر نوع کنشگری سیاسی باشد، اگر امروز در مقابل رسانه‌های خارجی باخته‌ایم دلیل ضعف ساختار است رسانه‌‌ها با کنشگری سیاسی، خواهی نخواهی به سمت اصلاح طلبی و اصولگرایی می‌روند، دستاوردهای گروه دیگر را نمی‌بینند، دچار سیاست‌زدگی می‌شوند و آرام آرام جایگاه خود را از دست می‌دهند که در رسانه‌های ما قابل مشاهده است.

مسوول پژوهش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه: 

“نگاه سیاسی منصفانه را هر کسی باید داشته باشد”

پریسا محمدی در این جلسه با اشاره به گفته های عضو هیئت تحریریه روزنامه نقد حال، اظهار داشت؛ من اعتقاد دارم هر کسی باید نگاه سیاسی منصفانه داشته باشد.

محمدی در ادامه افزود: کدام از ما به این واقعیت رسیده، که بهترین اخبار را از کدام رسانه داخلی بشنویم.

محمدی مردم را ولی نعمت خطاب کرد و افزود: مردم می خواهند معیشت و امنیتشان حفظ شود، مشکل مردم حجاب نیست، آزادی بیان است.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=3931
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای هفتمین ویژه برنامه گفتگو با رسانه‌ها داخلی و خارجی ،فضای مجازی در حوادث اخیر بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.