8
مدیر کل راهداری وحمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه:

دومین جلسه شورای ترافیک استان کرمانشاه در سال ۱۴۰۲

  • کد خبر : 4525
  • ۰۹ فروردین ۱۴۰۲ - ۳:۲۹
دومین جلسه شورای ترافیک استان کرمانشاه در سال ۱۴۰۲
دومین جلسه شورای ترافیک استان کرمانشاه در سال ۱۴۰۲، با حضور مسئولان ذی ربط در سالن اجتماعات شهید حاج قاسم سلیمانی استانداری برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری #چکاوک_نیوز؛ مهندس فریبرز کرمی« مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه» در این جلسه، اظهار داشت: میانگین روزانه تردد تا ششم فروردین، ۹۶هزار دستگاه در روز بوده که بیشترین تردد در مسیر کرمانشاه به بیستون و بلعکس انجام شده است.
کرمی افزود: طی ۱۱ روز گذشته ۳۲ هزار تردد، در مسیرهای قزانچی و روانسر داشته ایم، که این حجم ترافیک بالاست، همچنین از ۲۹ اسفند گذشته تا ششم فروردین ۱۳هزار و ۴۴۱ دستگاه خودرو در استان ماندگاری داشته اند، که از این تعداد ۳۹٪ پلاکها غیر بومی می باشد، در سطح استان تا ششم فروردین ۸۵هزار و ۷۰۳ مسافر داشته ایم، که نسبت به سال گذشته ۸٪ افزایش مسافر داشته ایم.
تیم راهداری بازدید های لازم را انجام داده:
کرمی در ادامه از بازدیدهای تیم راهداری خبر داد، که همچون سنوات گذشته از مراکز فنی، پایانه ها، مجتمع های خدماتی، شرکتهای حمل و نقل مسافر بری بازدید هایی به همراه تیم انجام شده است.
به گفته مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، طی ۱۱ روز گذشته که طرح جاده ای نورزی شروع شده با توجه به بارندگی و لغزندگی جاده ها، پنج تصادف منجر به فوت در استان داشته ایم که در این حادثه ها پنج نفر نیز فوت شده است، ضمنأ در نقاط تصادف نقص جاده ای نداشته ایم، این میزان در سال گذشته هفت تصادف منجر به فوت و هشت فوتی بوده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان با اشاره به اینکه از ۲۴ اسفند مردم اکثرا به سمت کرمانشاه حرکت می کنند و نزدیک به سیزده به در به سمت تهران و شهرهای خودشان می روند، ۲۵٪ اضافه قیمت حمل و نقل عمومی را به جهت یک سر خالی بودن وسایل نقلیه عنوان کرد و افزود: بعد از ۱۵ فروردین قیمت به حالت اولیه برمیگردد.

سرهنگ عبدالحسین زارع، نماینده پلیس راه در استان نیز در این جلسه از ۱۵٪ افزایش تردد نسب به سال گذشته خبر داد و افزود: امسال در مجموع ۲۷٪ کاهش تصادفات داشته ایم، تعداد فوتیها نسبت به سال گذشته دو نفر کاهش داشته و تعداد تصادفات جراحی ۵۰٪ کاهش داشته ایم.

جانشین پلس راهنمایی و رانندگی استان:
نوروز امسال حضور پلیس و دستگاه های امدادی خوب بوده
سرهنگ رضا الماسی نیز حضور پلیس و دستگاه های خدمات رسان نوروزی را امسال خوب دانست و افزود: طی ۱۲ روز گذشته ۷۵۷۴ مورد سرعت بالای ۱۰۰ کیلومتر در ساعت توسط دوربینها ثبت شده و با تأملی که با دستگاه قضایی داشته ایم، سرعتهای بالای ۱۵۰ و ۱۷۰ کیلومتر در ساعت هیچ گذشتی اعمال نشود، که در این رابطه تا امروز ۹۴ دستگاه مشخص شده، اعمال قانون و تعهد محضری از رانندگان متخلف انجام گرفته است.
سرهنگ‌الماسی در خاتمه سخنانش از کاهش ۶۷٪ تصادف فوتی و ۳٪ تصادف جرحی نسب به مدت زمان مشابه سال قبل خبر داد و خواستار رفع مشکل چاله ها و ترمیم آن توسط شهرداری شد.

معاون مدیر پیشگیری از جرم دادگستری کرمانشاه:

معاون مدیر پیشگیری جرم دادگستری
تکلیف بنگاه های بدون مجوز خودرو مشخص شود
مهدی یوسفی « معاون مدیر پیشگیری از جرم دادگستری کرمانشاه» در این جلسه از ۴۵۰ بنگاه فعال خرید و فروش خودرو در کرمانشاه خبرداد و افزود: معاونت پیشگیری رصد را انجام داده و مشخص شده از این تعداد حدود ۲۵۰ بنگاه خودرو بدون مجوز فعالیت دارند که باعث صدمه دیدن بسیاری از خانواده ها شده است.
یوسفی در این جلسه خواستار شد این بنگاه ها طبق قانون پروانه کسب بگیرند که یکی از مجوزهای آن کسب مجوز پلیس است.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=4525
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای دومین جلسه شورای ترافیک استان کرمانشاه در سال ۱۴۰۲ بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.