11
معاونت فرهنگی، دانشجویی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه، گفت:

کسب رتبه اول کشوری ورتبه ششم کشوری جشنواره سیمرغ علوم پزشکی کرمانشاه

  • کد خبر : 4172
  • ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۴
کسب رتبه اول کشوری ورتبه ششم کشوری جشنواره سیمرغ علوم پزشکی کرمانشاه
نشست صمیمی معاونت فرهنگی، دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و تعدادی از مدیران این حوزه بااصحاب رسانه در سالن اجتماعات بوستان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری چکاوک نیوز، دکتر محمدرضا غلامی«معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، اظهارداشت: در معاونت دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ۱۹ هزار کارمند، و حدود ۶۲۰۰ دانشجو و ۵۷۴ عضو هیات علمی فعالیت دارند، که از این تعداد حدود ۸۰۰ دانشجوی دکترای تخصصی در مراکز آموزشی درمانی مشغول به فعالیت می باشند.

دکتر غلامی از اقدامات شاخص فرهنگی این دانشگاه به دو جشنواره (سیمرغ و قرآن وعترت )اشاره کرد و افزود: بر اساس آخرین رتبه‌بندی انجام شده دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه رتبه اول کشوری در جشنواره سیمرغ و رتبه ششم کشوری در جشنواره قرآن و عترت را کسب کرده است.

این مسئول در ادامه سخنانش با اشاره به راه اندازی پایگاه خبری مفدا در این دانشگاه، گفت: این پایگاه با وجود ۶۶ شعبه در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی کرمانشاه با فعالیت بیش از ۵۰ دانشجوی خودجوش در کرمانشاه طی دوسال گذشته توانسته رتبه اول و دوم را به خود اختصاص دهد.

دکتر غلامی در ادامه به وجود ۱۰ خوابگاه ملکی و یک خوابگاه مشارکتی و خودگردان در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ۱۷۵۴ دانشجو در خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه اسکان داده شده‌اند که بر این اساس سرانه خوابگاه‌های دانشجویی به ازای هر دانشجو سه متر مربع است که سعی داریم به پنج متر مربع برسد.

به گفته دکتر غلامی فضای خوابگاهی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه قدمتی ۶۰ ساله دارد، در حال حاضر عملیات اجرایی ساخت فضای خوابگاهی جدیدی با ظرفیت ۴۰۰ نفر در حال احداث می باشد که فاز اول این پروژه با اعتبار ۲۵ میلیارد تومان انجام شده است.

کمبودی برای اسکان دانشجو در خوابگاه نخواهیم داشت:

وی افزود: در سفر ریاست‌جمهوری به استان کرمانشاه اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی برای ساخت فاز دوم نیز تخصیص یافته است، ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات صندوق رفاه وزارت بهداشت را هم دریافت کرده ایم که هم اکنون اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومانی تأمین شده که برای ساخت، فضاسازی و تامین تجهیزات صرف خواهد شد.

این مسئول تاکید کرد: تا ۲۰ ماه آینده به فضای خوابگاهی این دانشگاه این خوابگاه افزوده می شود و با این حساب کمبودی برای اسکان دانشجویان در خوابگاه‌ها نخواهیم داشت.

دکتر غلامی در ادامه گفت :علاوه بر این مبلغ، وزارت بهداشت برای تعمیر ۲۴ واحد خوابگاهی ۱۱۰ متری متاهلی که در شهرک حافظیه کرمانشاه قرار است مبلغ ۱۸ میلیارد تومان پرداخت نماید که در صورت انجام تعمیرات، به تعداد خوابگاه‌های متاهلی افزوده خواهد شد.

معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه گفت: برای خرید مجتمع خوابگاهی دانشجویان متأهلین نیز مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان نیاز است که مقدمات دریافت آن انجام شده است.

غلامی با اشاره به حوزه تغذیه دانشجویان گفت: ماهانه حدود ۱۱۰ هزار پرس غذا در این دانشگاه تهیه و توزیع می‌شود که ۶۲ هزار پرس آن مربوط به وعده نهار، ۳۲ هزار پرس وعده شام و ۶ هزار پرس در وعده صبحانه در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.

 

این مسئول با اشاره به رفاه بیشتر دانشجویان، گفت: در نیمه اول اول سالجاری ۹ میلیارد و ۹۰۹ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه در اختیار دانشجویان قرار گرفته و پرداخت این تسهیلات در نیم سال دوم نیز ادامه خواهد شد که پس از فارغ‌اتحصیلی از دانشجویان دریافت می شود.

دکتر غلامی از اداره مشاوره و سلامت روان در این دانشگاه خبر داد، و افزود: ۱۲ نیروی فعال در این اداره فعالیت دارند، که همیشه به صورت ۱۰۰درصد غربالگری انجام می گیرد و پی گیر وضعیت دانشجویان هستند، شماره تماس ۳۸۳۵۳۸۶۰-۰۸۳ به صورت ۲۴ ساعته نیزدر این امر پاسخگو است.

دکتر افسون سلطانی «رئیس انفورماتیک معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه» با اشاره به اقدامات انجام شده در سال جاری، به خبرنگاران گفت: در راستای هوشمندسازی فرایندهای انجام گرفته در معاونت نیز با راه اندازی تعدادی سامانه، شاهد تغییر چشمگیری در انجام خودکار فرایندها، کاهش نیروی انسانی و عدم نیاز به مصرف کاغذ و… شده ایم.

 

همچون راه اندازی سامانه اتوماسیون خوابگاهی (اسکان و کنترل تردد) دانشجویان برای اولین بار در دانشگاه نصب و راه اندازی دستگاههای حضور و غیاب و کنترل تردد دانشجویان با استفاده از دستگاه های مستعمل و بلااستفاده تحویل غذا برای اولین بار در کشور و دارای قابلیت تشخیص چهره در خوابگاههای دانشجویی با حذف کامل حضور غیاب دستی شبانه و به صورت less paper داشته ایم، در چند ماه اخیر نیز تعداد دستگاه کنترل تردد الکترونیک در خوابگاه ها از صفر دستگاه به ۱۱ دستگاه رسیده است.

دکتر سلطانی در ادامه از راه اندازی سامانه رزرواسیون باشگاهی و نوبت دهی استخر دانشگاه برای استفاده کلیه اساتید، کارکنان ودانشجویان با استفاده از تغییر کاربری سامانه اتوماسیون تغذیه نیز بخشی دیگر از هوشمندسازی فرایندهای معاونت خبر داد و افزود: تجهیز کلیه سلف سرویس های دانشجویی به دستگاه های تحویل غذای هوشمند لمسی، تعداد دستگاه تحویل غذای الکترونیک مراکز توزیع غذای دانشگاه از ۹ دستگاه به ۱۵ دستگاه، نصب و راه اندازی سامانه دانشفر، نظامبخشی و غربالگری و جهت دهی به مهارتهای دانشجویان جدید الورود و راه اندازی سامانه جامع آزمون های فرهنگی و قرآنی نیز از دیگر بخش‌های این فرایند هوشمندسازی اشاره کرد.

این مسئول از استقرار شبکه Wifi در کنار اتصال به شبکه فیبرنوری سالن شهدای تربیت بدنی دانشگاه خبرداد و افزود: برگزاری بیش از ۴۵۰ وبینار آنلاین، ویدئو کنفرانس و سمینارهای تخصصی و آموزشی، و برگزاری بیش از ۶۰ آزمون آنلاین فرهنگی و قرآنی دانشگاه حوزه قرآن و عترت در این معاونت برگزار شده است.

در ادامه دکتر فاطمه حدادیان‌، مدیریت امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در خصوص برنامه های تدارک دیده شده برای دهه مبارک فجر پیش رو از برگزاری مراسم تولد حضرت علی (ع)، به مناسبت روز پدر و تقدیر از تعدادی از پدران اعضای دعوت شده در این مراسم خبردادو افزود: در این ایام نشست سیاسی با دانش آموزان، جشنواره ورزشی، پیاده روی خانوادگی، کوهپیمایی، تناب کشی، برگزاری نمایشگاه در ستاد را در دستور کار داریم.
دکتر حدادیان با اشاره به ۲۰۰ اردوی جهادی در سال جاری، افزود: طی این مدت برای دانشجویان جدید الورود اردوی جهادی داخل استان و خارج از استان داریم، خدمات بهداشتی و درمانی توسط جهادگران ارائه شده، در تمام اعیاد برنامه های ملی و مذهبی برگزار شده، هر هفته با خانواده شهدا دیدار داریم، کلاسهای آموزشی برقرار است، ۲۰‌نشریه فعال آموزشی داریم و از اول آذر ماه هر شب توسط دانشجویان غذا از ۲۰۰تا ۴۰۰ پرس بین نیازمندان توزیع شده است.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=4172
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای کسب رتبه اول کشوری ورتبه ششم کشوری جشنواره سیمرغ علوم پزشکی کرمانشاه بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.