7
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

استان کرمانشاه از نظر کادر درمانی و پزشکان غنی ترین استان کشور است

  • کد خبر : 5669
  • ۱۵ آذر ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۲
استان کرمانشاه از نظر کادر درمانی و پزشکان غنی ترین استان کشور است
جلسه شورای پیشگیری از جرائم و آسیب های حوزه پزشکی، با هدف تعامل بیشتر بین دستگاه قضایی استان و حوزه سلامت، در سالن جلسات دادگستری کرمانشاه برگزار شد

به گزارش خبرنگار چکاوک نیوز، از کرمانشاه: دکتر قباد محمدی «رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه»، در نشست جامعه پزشکی استان که با حضور رییس کل دادگستری برگزار شد، اظهار کرد: استان کرمانشاه از نظر کادر سلامت و پزشکان، غنی ترین استان در غرب کشور است، این استان روزانه ۵۰۰ بیمار از سایر استان‌ها و ۲۰۰ بیمار از کشور عراق برای امور درمانی خود به مراکز درمانی کرمانشاه مراجعه می کنند، این مراجعه نه به دلیل امکانات و تجهیزات بلکه به دلیل کادر پزشکی خبره در استان است.

هر ۳۰۰۰ نفر دارای یک پزشک خانواده باشند:
محمدی سلامت مردم را از مهمترین اولویت های دانشگاه علوم پزشکی دانست و افزود: برنامه های خوبی در حوزه سلامت در استان در حال اجرا است، در طرح غربالگری فشار خون و دیابت که دو هفته است شروع شده تاکنون بیش از ۵۰۰ هزار نفر غربالگری شده اند و در عین حال طرح پزشک خانواده را که در روستاها آغاز شده بود به شهرها هم گسترش داده ایم تا هر سه هزار نفر دارای یک پزشک خانواده باشند.

مرکز جامع سرطان غرب کشور به زودی به بهره برداری می رسد:
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، توسعه زیرساخت های بهداشتی، درمانی و آموزشی را یکی دیگر از اولویت های دانشگاه علوم پزشکی عنوان کرد و افزود: در یک سال گذشته ۵۰ خانه بهداشت در استان به بهره برداری رسیده است و اکنون هم ۱۰۰ پروژه در روستاها در حال اجرا است و این در حالی است که مرکز جامع سرطان غرب کشور که جزء چهار مرکز برتر کشور است به زودی به بهره برداری می رسد.
محمدی در ادامه گفت؛ استان کرمانشاه در پیوند مغز و استخوان اطفال و استفاده از سلول های بنیادی جزء استان های برتر در کشور است و براساس رتبه بندی وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه رتبه سوم فناوری در کشور را کسب کرده است و در حوزه تحقیقات هم در جایگاه هفتم کشور قرار دارد.

این مسئول «سامانه ۱۹۰» وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را معرفی کرد و افزود: این سامانه به صورت ۲۴ ساعته از شبانه روز آماده دریافت انتقادات، پیشنهادات و شکایات مردم می باشد و این موضوعات تا حصول نتیجه پیگیری خواهد شد.
محمدی یکی از معضلات استان را مهاجرت پزشکان از استان به سایر استانهای کشور و حتی خارج از کشور است دانست و افزود: رسیدگی به این موضوع نیازمند عزم استانی و ملی است.

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، بیش از دو میلیون نفر جمعیت استان کرمانشاه از ۲۵ بیمارستان دولتی، نیمه دولتی و خصوصی با بیش از چهار هزار و ۵۰۰ تخت فعال بهره مند هستند.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=5669
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای استان کرمانشاه از نظر کادر درمانی و پزشکان غنی ترین استان کشور است بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.