7

مراسم تکریم و یادبود شادروان دعایی و معارفه مدیر جدید قدیمی‌ترین روزنامه‌ها

  • کد خبر : 2729
  • ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۸
مراسم تکریم و یادبود شادروان دعایی و معارفه مدیر جدید قدیمی‌ترین روزنامه‌ها
فرزانه قاضی‌زاده، نویسنده و کارشناس ارشد تاریخ معاصر مراسم تکریم و یادبود شادروان سیدمحمود دعایی مدیر محبوب تازه در گذشته موسسه فرهنگی مطبوعاتی روزنامه اطلاعات و همزمان معارفه سیدعباس صالحی مدیر جدید این موسسه روز ۲۳ خرداد در سالن همایش‌های روزنامه اطلاعات برگزار شد. چهره‌های سرشناس زیادی از طیف‌های مختلف در این مراسم حضور داشتند.

فرزانه قاضی‌زاده، نویسنده و کارشناس ارشد تاریخ معاصر

مراسم تکریم و یادبود شادروان سیدمحمود دعایی مدیر محبوب تازه در گذشته موسسه فرهنگی مطبوعاتی روزنامه اطلاعات و همزمان معارفه سیدعباس صالحی مدیر جدید این موسسه روز ۲۳ خرداد در سالن همایش‌های روزنامه اطلاعات برگزار شد. چهره‌های سرشناس زیادی از طیف‌های مختلف در این مراسم حضور داشتند از جمله: حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین معزی، عضو دفتر رهبری، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدسعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی‌انقلاب فرهنگی، علی جنتی وزیر اسبق ارشاد، احمد مسجدجامعی وزیر اسبق ارشاد و عضو سابق شورای شهر تهران، محسن هاشمی هفتمین رئیس شورای شهر تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا مهدوی‌راد پژوهشگر مذهبی و مدیر مجله آینه پژوهش، محمدجواد ظریف وزیر خارجه دولت‌های یازدهم و دوازدهم، پروفسور سیدحسن امین فیلسوف و چهره حقوقی و فرهنگی و مدیر مجله حافظ، محمود واعظی معاون اول دولت دوازدهم، علی‌اکبر صالحی وزیر اسبق امور خارجه، سیدرضا صالحی‌امیری وزیر اسبق ارشاد، محمود صادقی نماینده مجلس دوره دهم، علی ربیعی سخنگوی دولت دوازدهم، ابوذر ابراهیمی‌ترکمان رئیس سابق سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، شبان شهیدی‌مودب معاون اسبق وزارت ارشاد، سهیل محمودی شاعر و پژوهشگر، عباس کریمی‌عباسی نویسنده و مترجم، فیاض‌زاهداستاد تاریخ دانشگاه و روزنامه‌نگار.

در این مراسم با شکوه، نخست جلال رفیع  نویسنده پیشکسوت، به نمایندگی کارکنان موسسه فرهنگی مطبوعاتی اطلاعات، سپس حجت‌الاسلام محمدرضا مهدوی‌راد مدیر مجله آینه پژوهش، احمد مسجدجامعی وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد و استاد محمدمهدی فرقانی استاد دانشگاه علامه و مدیر مجله تدبیر و … سخن گفتند.

آنگاه حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین معزی عضو ارشد دفتر رهبری، ضمن سخنرانی جامعی درباره خدمات و خصال ستوده سیدمحمود دعایی، حکم صادره از رهبری را برای سیدعباس صالحی به جانشینی مرحوم دعایی قرائت ‌کرد و او را بهترین گزینه به عنوان جایگزین مدیر پیشین روزنامه معرفی کرد.

حسین دعایی فرزند محمود.دعایی نیز ضمن اظهار خوشوقتی از انتصاب صالحی خاطراتی از پدر خود نقل کرد.

سخنران پایانی این مراسم، سیدعباس صالحی وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد و مدیر جدید موسسه فرهنگی مطبوعاتی اطلاعات بود.

او در سخنرانی مبسوط خود به نکته‌ای مهم اشاره کرد که ایران با تنوع اقوام و تکثر عقاید و مذاهب، نه یک جامعه قطبی بلکه طیفی و دارای یک فرهنگ چند صدایی است و ملت ایران، شامل طیف وسیعی از سلیقه‌ها و عقیده‌ها و آرمان‌هاست که هر کدام به نوبه خود باید در صحنه مطبوعات کشور، فرصت بروز و ظهور پیدا کند.

صالحی به روش و منش شادروان دعایی مدیر محبوب تازه درگذشته روزنامه اطلاعات را در حفظ ارتباط با همه طیف‌های این رنگین کمان فرهنگی و سیاسی، و دلجویی مهربانانه دعایی از اشخاص و گروه‌های مغفول و احیانا محذوف و ازچمله خواندن نماز بر پیکر آنان رابه مثابه حرکتی آگاهانه در نزدیک کردن اقشار و طبقات مختلف شهروندان به هم ستود و وعده داد که همان شیوه مدارا و همگرایی و همدلی را در مدیریت جدید خود در موسسه اطلاعات ادامه دهد.

در حاشیه این مراسم، مبادلات فرهنگی گرم و صمیمانه زیادی نیز اتفاق افتاد و ازجمله آخرین کتاب پروفسور سیدحسن امین با نام« گواهینامه‌های علمی سنتی در ایران و اسلام» به آقایان عباس سجادی(مجری برنامه و سخنور)، موسوی بلده(قاری‌بین‌المللی)، محمدرضا مهدوی‌راد، عبدالحسین معزی. حسین دعایی و دیگر سخنرانان و مهمانان ویژه ازجمله جواد ظریف هدیه داده شد.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=2729
  • ارسال توسط :
  • دیدگاه‌ها برای مراسم تکریم و یادبود شادروان دعایی و معارفه مدیر جدید قدیمی‌ترین روزنامه‌ها بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.