9
سرپرست فرمانداری کرمانشاه، گفت:

مالیات سنگین در انتظار مالکان خانه های خالی

  • کد خبر : 4973
  • ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۰
مالیات سنگین در انتظار مالکان خانه های خالی
نخستین جلسه ستاد ساماندهی اجازه بهای مسکن در سالن جلسات فرمانداری کرمانشاه برگزار و در این جلسه تاکید شد، بنگاه ها قرار داد مجدد مسکن استیجاری را بالا تر از ۲۰٪ افزایش نسبت به سال گذشته منعقد نکنند.

به گزارش پایگاه خبری چکاوک نیوز؛ محمد رضا آمویی« سرپرست فرمانداری کرمانشاه» با اشاره به اینکه از اواسط اردیبهشت ماه نگرانی خیلی از مستجرین بابت انعقاد مجدد مسکن استیجاری و مبلغ اجاره بها همه ساله نگرانی ۳۰٪ افرادی است که در شهر کرمانشاه در مسکن استیجاری سکونت دارند، گفت: برای امسال حداکثر افزایش نرخ اجاره بها در شهر کرمانشاه ۲۰٪ اعلام شده است.

آمویی افزود: در مجموعه فرمانداری خواسته شده که دستگاه قضا و تعزیزات به طور جد پای کار باشند و با برخورد جدی با متخلفان جلوی افزایش اجاره بهای بالا تر از نرخ مصوب را بگیرند.

جلوی قرارداد های بیش از ۲۰٪ افزایش گرفته شود:

سرپرست فرمانداری کرمانشاه تأکید کرد: بنگاه های معاملات ملکی باید انعقاد قراردادهای با بیش از ۲۰٪ افزایش را بین مالکین و مستجرین نبندند، لازم است در صورت مشاهده با ورود دادستانی  و برخورد جدی با متخلفین جلوی انعقاد قراردادهای با بیش از ۲۰٪ افزایش نرخ گرفته شود.

آمویی در ادامه با اشاره به گله مندی مستجرین از اجازه بهای سنگین گفت: ضرورت دارد تشکیل گشتهای مشترک متشکل از نمایندگان تعزیرات، اتاق اصناف، بسیج و … برای نظارت بر کار مشاورین املاک در کرمانشاه نظارت داشته باشند، و بر کار مشاورین املاک نظارت جدی شود و از هر گونه قرار داد بالاتر از نرخ تعیین شده جلوگیری شود، اگر کنترل نشود شاهد افزایش افسارگسیخته نرخ اجاره بها و نارضایتی مستجرین خواهیم بود.

سرپرست فرمانداری کرمانشاه بااشاره به فعالیت مشاوران املاک در فضای مجازی و در سایت ها گفت: پلیس فتا و سازمان صمت باید به این موضوع ورود جدی داشته باشند، رسانه ها نیز مردم را در این خصوص آگاه سازی کنند.

مالیات سنگین در انتظار مالکان خانه های خالی

پیگیر به تعویق افتادن تخلیه منازل خواهم شد:

در این نشست به جهت رفاه حال بیشتر مستجرین از طرف حاضرین در جلسه درخواست های مطرح شد برای به تعویق انداختن حکم های تخلیه منازل از سوی دستگاه قضایی تا فروکش کردن بازار اجاره مسکن، فرماندار،گفت: پیگیر به تعویق افتادن صدور حکم تخلیه منازل تا ماه های شهریور و حتی مهر خواهم شد.

آمویی از نهادهای حمایتی، کمیته امداد و بهزیستی که نمایندگانشان در جلسه حضور داشت، خواست تا جویای احوال مددجویان مستاجر خود بوده و سعی کنند مشکلات مرتبط با اجاره بها آنها را مرتفع کنند.

آمویی نوشتن قراداد های دست نویس را یکی دیگر از معضلات مستجرین دانست و گفت: با توجه به عوارض و مشکلات این اقدام، انعقاد قراردادهای دستنویس به هیچ عنوان توصیه نمی شود، مالکین در تعیین اجاره‌بها برای مستاجرها نوع دوستی و انصاف را نیز مدنظر قرار دهند.

 مالیات‌های سنگین در انتظار مالکان خانه های خالی:

سرپرست فرمانداری کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش گفت: بر اساس آمارهای موجود در شهر کرمانشاه حدود ۸۵۰۰ منزل مسکونی خالی وجود دارد، که لازم است، با اطلاع رسانی رسانه ها در مورد مالیاتی که مالکان واحدهای خالی باید پرداخت کنند، مالکان را به اجاره دادن املاک خود ترغیب کنیم، مالکان بدانند اگر املاک خود را خالی بگذارند، ملزم به پرداخت مالیات های سنگین از جمله شش درصدی در سال اول و در سال دوم ۱۲٪ و سال سوم این میزان به ۱۸٪ قیمت ملک افزایش می یابد.

آمویی در ادامه از ۷۰۰ ملک خالی شناسایی شده در شهر کرمانشاه خبردادو افزود: مالکین این املاک امسال قطعا باید مالیات خود را بپردازند.

سرپرست فرمانداری کرمانشاه در خاتمه سخنانش تأکید کرد: در تمام دنیا مسکن یک کالای مصرفی مشخص شده، نه کالای سرمایه‌ای، مالکین بایستی با توجه به تعرفه تعیین شده املاک مازاد خود را در اختیار مستجر قراردهند.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=4973
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای مالیات سنگین در انتظار مالکان خانه های خالی بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.