9
مدیرعامل برق منطقه‌ای غرب:

احداث و بهره برداری  از ۶ پروژه بزرگ در برق منطقه ای غرب/ ۲ برابر نیاز کرمانشاه تولید برق داریم

  • کد خبر : 5877
  • ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۰
احداث و بهره برداری  از ۶ پروژه بزرگ در برق منطقه ای غرب/ ۲ برابر نیاز کرمانشاه تولید برق داریم
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای غرب با اشاره به رشد ۱۰ برابری مشترکین برق کرمانشاه نسبت به اوایل انقلاب، گفت: قبل از انقلاب ۸۱ هزار مشترک برق در استان داشتیم که این آمار هم اکنون به ۸۳۲ هزار مشترک برق رسیده است.

به گزارش مدیر مسئول چکاوک نیوز از کرمانشاه؛ جعفر الفتی‌نیا، امروز(۲۱ بهمن) در جمع خبرنگاران با تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه برق در استان کرمانشاه، اظهار کرد: در حالی که ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ظرفیت تولید برق استان کرمانشاه ۶۴ مگاوات بود، امروز این میزان به ۲۲۲۱ مگاوات رسیده که رشد ۳۵ برابری نسبت به قبل از انقلاب را نشان می‌دهد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای غرب با بیان اینکه طول خطوط انتقال برق در استان کرمانشاه قبل از انقلاب ۳۳۵ کیلومتر بود، گفت: این میزان هم اکنون به ۳۲۳۷ کیلومتر رسیده که تقریبا رشد ۱۰ برابری داشته است.

وی ادامه داد: قبل از انقلاب ۸۱ هزار مشترک برق داشتیم که این آمار هم اکنون به ۸۳۲ هزار مشترک برق رسیده که رشد ۱۰ برابری را در مقایسه با قبل از انقلاب تجربه کرده است.

الفتی نیا با بیان اینکه در سال جاری پیک مصرف (بیشترین میزان مصرف) برق استان کرمانشاه ۹۷۰ مگاوات بوده، گفت: این میزان قبل از انقلاب ۵۵ مگاوات بوده است.

وی در ادامه اشاره ای هم به برنامه‌های در دست اقدام در جهت افزایش تولید برق در استان کرمانشاه داشت و گفت: هم اکنون کار احداث واحد شماره سه نیروگاه دالاهو با ۲۹۰ مگاوات ظرفیت در حال انجام است که امیدواریم تابستان سال آینده وارد مدار شود.

وی اضافه کرد: همچنین برای افزایش ظرفیت نیروگاه زاگرس هم برنامه‌ریزی کرده‌ایم که قرار است این نیروگاه از نیروگاه گازی به نیروگاه سیکل ترکیبی تبدیل شود که البته افتتاح آن به امسال و سال آتی نمی‌رسد.

وی افزود: همچنین احداث ۸۰ مگاوات نیروگاه خورشیدی شامل یک نیروگاه ۶۰ مگاواتی در سرپل ذهاب و یک نیروگاه ۲۰ مگاواتی در کرمانشاه در برنامه است.

تابستان باید مصرف برق را مدیریت کنیم 

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای غرب با اشاره به توانمندی های استان کرمانشاه در زمینه تولید برق، گفت: همین الان دو برابر نیاز استان برق تولید می‌کنیم.

الفتی نیا همچنین با اشاره به اهمیت مدیریت مصرف برق در تابستان سال آینده گفت: تابستان سال آینده به دلیل نداشتن بارندگی‌های مناسب، سال سختی خواهیم داشت و باید با اطلاع رسانی در جهت مدیریت مصرف برق در استان تلاش کنیم تا گرفتار خاموشی نشویم.

وی بابیان اینکه در سال جاری پیک مصرف (بیشترین میزان مصرف) برق استان کرمانشاه ۹۷۰ مگاوات بود، یادآور شد: در طول تابستان سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ با مدیریت مصرف برق هیچ خاموشی در شبکه برق خانگی استان نداشتیم.

الفتی نیا در ادامه اشاره‌ای هم به پروژه‌های افتتاحی دهه فجر شرکت برق منطقه‌ای غرب داشت و گفت: دهه فجر امسال شش پروژه بزرگ صنعت برق به ارزش ۴۳۱ میلیارد تومان در سه استان کرمانشاه کردستان و ایلام به بهره‌برداری رسید.

وی با اشاره به افزایش ظرفیت پست شهرستان قصرشیرین در قالب یکی از پروژه‌های افتتاحی دهه فجر امسال با ارزش ۱۳۰ میلیارد تومان، گفت: با این افزایش ظرفیتی که اعمال شد، در اربعین پیش رو هیچ خاموشی برنامه‌ریزی شده‌ای نخواهیم داشت و برق پایداری را در پایانه مرزی خسروی خواهیم داشت، هر چند در اربعین گذشته نیز با وجودی که قریب یک میلیون نفر در پیاده‌روی اربعین از مرز خسروی در استان کرمانشاه تردد کردند، قطعی برق نداشتیم.

وی یکی دیگر از مهمترین پروژه‌های افتتاحی دهه فجر امسال را توسعه پست ۲۳۰ کیلوولت نیروگاه بیستون در استان کرمانشاه عنوان کرد وافزود: دیگر پروژه‌ها در بیجار و مریوان افتتاح شدند.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=5877
  • نویسنده : حسنا فخارزاده
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای احداث و بهره برداری  از ۶ پروژه بزرگ در برق منطقه ای غرب/ ۲ برابر نیاز کرمانشاه تولید برق داریم بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.