5
استاندار کرمانشاه گفت:

طرح جامع گردشگری دفاع مقدس در حوزه راهیان نور

  • کد خبر : 4265
  • ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۸
طرح جامع گردشگری دفاع مقدس در حوزه راهیان نور
دکتر محمدطیب صحرایی، « استاندار کرمانشاه» در نشست قرارگاه راهیان نور اظهار داشت: خدمات در حوزه راهیان نور در استان رضایت‌بخش نیست، گرچه مجموعه استان تاکنون در حوزه راهیان‌نور تلاش‌های زیادی داشته‌اند، اما باید در این حوزه خیلی بهتر از اینها کار کنیم.

به گزارش پایگاه خبری چکاوک نیوز؛ صحرایی افزود: در حوزه راهیان‌نور لازم است یک کار کارشناسی متراکم انجام شود، باید با طرح و برنامه و نتیجه مشخص در این زمینه کار کنیم تا بتوانیم ورود تأثیرگذار در حوزه راهیان نور امسال را داشته باشیم.

نماینده عالی دولت در استان، تأکید کرد: یک طرح جامع گردشگری دفاع مقدس نیاز است، از مدیران استان خواست اگر چنین طرحی وجود دارد آن را تکمیل کرده، وگرنه هرچه سریعتر و در یک بازه زمانی مشخص نسبت به تهیه آن در استان اقدام کنند، در این طرح مبانی نظری باید یکی از اولویت‌های تهیه طرح جامع گردشگری دفاع مقدس استان باشد، باید در این طرح چند نماد بزرگ دفاع مقدسی استان را برجسته کنیم.

استاندار کرمانشاه، افزود: در تهیه طرح جامع گردشگری استان باید زیرساخت‌ها دیده شود، وقتی مسافری وارد استان می‌شود باید محل اسکان او مشخص و برای او برنامه داشته باشیم و کلیه اطلاعات را در مورد مسیرها، مکان اسکان و… داشته باشیم و به مسافران ارائه دهیم.

روایت گران دفاع مقدس محتوای غنی داشته باشند:

صحرایی تقویت محتوا را از دیگر اولویت‌های مهم تهیه طرح جامع گردشگری دفاع مقدس استان دانست، و افزود: روایتگران دفاع مقدس باید محتوای غنی در اختیار داشته باشند، از مهمترین چالش‌هایی که در حوزه راهیان نور در کنار ضعیف بودن محتوا نمود زیادی دارد، دستپاچگی راویان در روایتگری است.

صحرایی معتقد بود: محتواهای دفاع مقدسی باید برای مخاطبان مختلف متفاوت باشد، آنچه برای پدران و مادران شهدا جذابیت دارد، با آنچه برای دانش‌آموز و دانشجو و… جذاب است متفاوت است و باید متفاوت روایت شود.

وی در ادامه گفت: در اردوهای راهیان نور دانش آموزی به عنوان مثال دانش آموزان دختر را با رشادت های فرنگیس حیدرپور به عنوان نماد مقاومت زنان و یا پسران را با جان فشانی شهید جعفری به عنوان یک سردار پرافتخار آشنا کنیم.

هر دانش آموز یک اردوی راهیان نور:

صحرایی تاکید کرد: شعار هر دانش‌آموز یک اردوی راهیان نور را مدنظر قرار دهیم، طوری نباشد که یک دانش آموزی چند بار به اردوی راهیان نور دانش آموزی رفته و دیگری از این فرصت استفاده نکرده باشد.

استاندار در ادامه سخنانش به ضعیف بودن کرمانشاه در حوزه نمادسازی دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: نمادهای کمی از دوران دفاع مقدس داریم، نمادهای موجود هم نیاز به بازسازی دارند.

صحرایی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مورد فرنگیس حیدرپور بانوی شاخص دوران دفاع مقدس استان، گفت: باید فرنگیس حیدرپور، شهید جعفری و دیگر چهره های برجسته کرمانشاه را در ذهن ایرانیان ماندگار کنیم.

نسخه راهیان نور استان را در سال ۱۴۰۲ باید تهیه کنیم:

دکتر صحرایی، بیان اینکه باید نسخه راهیان نور استان سال ۱۴۰۲ را تهیه کنیم، از مدیران و مسئولان استان خواست در جلسه بعدی راهیان نور استان حتماً وظایف هر نهادی را به طور مشخص تعیین و ارائه دهند،در این نسخه باید برنامه هر نهادی مشخص باشد.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=4265
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای طرح جامع گردشگری دفاع مقدس در حوزه راهیان نور بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.