7
 مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کرمانشاه:

 نشست خبری مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر

  • کد خبر : 4261
  • ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۳
 نشست خبری مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر
محسن رشیدی اقدام، در نشست خبری با اصحاب رسانه با تبریک چهل و چهارمین سالگرد ایام الله دهه مبارک فجر سخنان خود را آغاز و تعدادی اعضای این صندوق را در استان ۱۱۰ هزار نفر اعلام کرد و افزود: این صندوق یکی از دستاوردهای انقلاب است، که در سال ۱۳۸۴ در راستای اصل ۲۹ قانون اساسی مبنی بر اینکه بیمه حق همگانی برای آحاد مردم است تشکیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری چکاوک نیوز؛ رشیدی اقدام در ادامه گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان وعشایر طی ۱۷ سال توانسته به خوبی به جامعه هدفش خدمات رسانی کند و در کرمانشاه بیش از ۱۱۰ هزار نفر عضو این صندوق هستند، که از این تعداد حدود چهار هزار نفر بازنشسته در استان دارم که از مستمری بازنشستگی استفاده می کنند.

این مسوول از ارائه سه نوع خدمات توسط این صندوق به بیمه پردازان اشاره کرد، گفت: چنانچه بیمه پرداز حین انجام کار دچار حادثه شود و یا به دلیل بیماری از کار افتاده شوداز طرف صندوق به او حقوق از کارافتادگی پرداخت می‌شود و یا چنانچه بیمه پرداز به هر دلیلی فوت شود، به بازماندگانش حقوق و مزایا پرداخت می شود.

رشیدی اقدام در ادامه گفت: اگر فرد متوفی سرپرست خانوار باشد، بعد از فوتش همسرش حقوق او را دریافت می‌کند و اگر همسرش هم فوت شود، فرزند دختر مجرد خانواده می‌تواند از حقوق و مستمری پدرش استفاده کند.

رشیدی اقدم در پاسخ به خبرنگاران، با اشاره به اینکه سن بازنشستگی این صندوق برای زنان و مردان ۶۵ سال تمام است،گفت: بیمه پرداز این صندوق به سن ۶۵ سالگی برسد، می تواند با ۱۵ سال سابقه پرداخت بیمه و ارفاق پنج سال برای او، با ۲۰ سال سابقه از حقوق بازنشستگی استفاده کند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان، تاکید کرد: ۷۰٪ حق بیمه را در این صندوق توسط دولت به عنوان کارفرما پرداخت می شود و تنها ۳۰٪ به بیمه گذار تعلق می‌گیرد.

عضو بیمه با کمترین مبلغ پرداختی:

رشیدی اقدام در خصوص حق بیمه عضو این صندوق گفت: سرپرست خانوار می توان برای مدت یکسال حداقل ۶۰۰ هزار تومان و حداکثر یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان حق بیمه پرداخت کند و عضو این صندوق باشد.

این مسوول از دیگر مزایای این صندوق به داشتن قابلیت نقل و انتقال سوابق بیمه‌ای یه سایر صندوق‌ها و بیمه ها اشاره کرد و افزود: هر کس سابق بیمه پرداز این صندوق بوده می‌تواند سوابق خود را به بیمه های دیگر« تأمین اجتماعی» منتقل و یا از بیمه های دیگر به این صندوق انتقال دهد.

افزایش حقوق بازنشستگی با ۴۰٪ افزایش:

رشیدی اقدام در خصوص بازنشستگان سال جاری گفت: بیمه گذاری که تا پایان سال ۱۴۰۱ در این بیمه بازنشسته شود، ۴۰٪ افزایش حقوق بازنشستگی را خواهد داشت.

وی افزود: با قرعه کشی بین حدود چهار هزار بازنشسته عضو این صندوق در استان، حدود ۶۰۰ نفر مشمول برخورداری از وام قرض الحسنه‌ای شدند که رقم مجموع آن حدود دو میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان بود.

کسب رتبه سوم عملکرد این صندوق:

رشیدی اقدام در ادامه ازعملکرد مطلوب این صندوق در بین استان های کشورخبر داد و افزود: این صندوق از نظر عملکردی رتبه سوم کشور را در سال جاری کسب کرده به همین منظور حدود ۲۱ هزار نفر ظرفیت جذب جدید با تخصیص رقم یارانه ای ۷۲ میلیارد تومان به استان اختصاص داده شده‌اند و از ابتدای سال حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر از این ظرفیت جذب شده اند و هر شهرستان استان ظرفیت پذیرش حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر دیگر را تاپایان سال می تواند داشته باشد.

رشیدی اقدام، میزان جذب این صندوق را در سال ۱۴۰۰حدود ۱۰ هزار و ۸۶۱ نفرعنوان کرد و افزود: برای امسال تصمیم داریم این میزان به ۲۱ هزار نفر برسد.

وی از برنامه ریزی برای ترویج بیمه اجتماعی در جامعه در قالب انعقاد تفاهم نامه با سایر دستگاه ها و نهادهای دیگر، خبرداد و افزود: طی سالجاری با تعاون گران استان مانند تعاونی های مرزنشین، تعاونی هنرمندان،صنایع دستی،کلیه تعاونی های فرش بافی، قاریان قرآن، حافظان قرآن، هیأت های مذهبی، تعاونیها در مسکن‌های مهر و تعاونی ها در شهرهای زیر ۲۰ هزار خانوار تفاهم نامه منعقد کرده‌ایم.

رشیدی اقدام در ادامه از برگزاری بیش از ۱۵۰ جلسه و میز ارتباطات مردمی در سطح استان برای ارائه خدمات به جامعه هدف طی سالجاری خبرداد و افزود: در استان حدود ۳۰ کارگزار داریم که به جامعه هدف خدمات لازم را ارائه می‌دهند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان کرمانشاه با اشاره به اینکه کلیه کارگزاران استان در بخش خصوصی هستند،از اجرای طرح معتمدین و مروجین بیمه های اجتماعی در سطح استان خبرداد، افزود: در این طرح از حدود ۱۲۰۰ نفر از افراد خوشنام در مناطق روستایی استان به عنوان مروج بیمه اجتماعی شناسایی و از ظرفیت آنها استفاده می شود.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تعداد از کار افتادگان این صندوق را ۲۵۸ نفر، تعداد بازنشستگان تا امروز ۸۵۸ و مابقی را خانواده ها و بازماندگان آنها عنوان کردو افزود: در حوزه بیمه سلامت صندوق ایجاد شده و به گفته مقام معظم رهبری کلیه هزینه درمان بیماران خاص توسط دولت پرداخت می‌شود.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=4261
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای  نشست خبری مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.