11

تاریخ سازی بعد از ۳۳ سال/صف آرایی شاگرد و استاد در رقابت‌های قهرمانی والیبال آسیا

  • کد خبر : 5344
  • ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۷
تاریخ سازی بعد از ۳۳ سال/صف آرایی شاگرد و استاد در رقابت‌های قهرمانی والیبال آسیا
تیم های ملی والیبال تایلند و ازبکستان در رقابت قهرمانی والیبال آسیا به مصاف هم می روند.

به گزارش خبرنگار چکاوک نیوز؛ از نکات قابل توجه این مسابقات حضور سرمربی تیم ملی تایلند، “پارک کی وون” است، مربی که اهل کره جنوبی بوده و نقش بسزایی در توسعه والیبال ایران برعهده داشته است.او در اواخر دهه ۶۰ سکان هدایت تیم ملی نوجوانان و جوانان ایران را برعهده داشت و شاید بتوان گفت حضور او و برنامه سازی‌هایی که از سوی او انجام گرفت توانست شرایط را برای رشد و توسعه والیبال ایران فراهم نماید.

پارک کی وون هم چنین از سال ۱۳۸۱تا ۱۳۸۴ سکان هدایت تیم ملی بزرگسالان ایران را برعهده گرفت، زمانی که مرحوم یزدانی خرم ریاست فدراسیون ایران را بر عهده داشت و از آن تاریخ بود که والیبال ایران در بخش بزرگسالان فعل خواستن را صرف کرد و آرام آرام از زیر سلطه والیبال چین ، ژاپن و کره جنوبی خود را برون کشید.

حالا این مربی نام آشنا به همراه تیم ملی تایلند که سکان هدایت او را برعهده دارد به ایران آمده است، اما نکته قابل توجه آن جایی است که بایستی فردا در برابر تیم ملی ازبکستان قرار بگیرد، تیمی که سکان هدایت آن بر عهده کیقباد خدایاری بازیکن اسبق تیم ملی والیبال و یکی از شاگردان پارک کی وون در مسابقات آسیایی نوجوان دوبی می باشد.

کیقباد خدایاری- پارک کی وون

ایستاده نفر دوم پارک کی وون و در کنار او نفر سوم کیقباد خدایاری می باشد

این دو مربی حالا بعد از ۳۳ سال بار دیگر در زیر یک سقف خواهند بود اما اینبار نه در قالب استاد و شاگرد، بلکه در قامت دو مربی که دو تیم مختلف آسیایی را هدایت می کنند .

کیقباد خدایاری مربی ازبکستان در گفت وگو با خبرنگار چکاوک نیوز ورزشی در خصوص این که چه حسی برای این بازی و مقابل استاد اسبق خود دارد گفت: بدون تردید والیبال ایران مدیون حضور این سرمربی کارکشته در دوران حضورش در کشورما بوده است و افتخار میکنم که در تیم‌های ملی نوجوانان و جوانان شاگرد او بوده و درس‌ های بسیاری از او آموخته‌ام.

مربی تیم ملی ازبکستان در ادامه افزود: اندوخته‌های مربی‌گری پارک کی وون بسیار ارزشمند است و همان طور که در دوران بازیکنی از او درس‌های بسیاری آموخته ام، به طور حتم در دیدار فردا نیز از مربیگری او درس خواهم آموخت.

خدایاری در پایان افزود: فردا دیدار حساسی در پیش رو داریم چرا که هر دو تیم به ژاپن باخته‌ایم و برای دوم شدن در گروه نیاز به این پیروزی داریم که امیدوارم برنده این دیدار ازبکستان باشد.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=5344
  • نویسنده : مسعود دریابار
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای تاریخ سازی بعد از ۳۳ سال/صف آرایی شاگرد و استاد در رقابت‌های قهرمانی والیبال آسیا بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.