11
مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمانشاه خبر داد:

یک کارت برای کلیه خدمات اتباع خارجی   

  • کد خبر : 5106
  • ۱۰ تیر ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۵
یک کارت برای کلیه خدمات اتباع خارجی    
مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمانشاه، در اولین جلسه ستاد ساماندهی اتباع خارجی مجاز استان که در سالن جلسات ، امور اتباع خارجی استانداری کرمانشاه برگزار شد، در جمع اعضای کمیسیون ساماندهی اتباع خارجی استان و خبرنگاران از صدور کارت هوشمند برای ۶۰۰۰‌ نفر از اتباع مجاز در استان کرمانشاه برای اولین بار در کشور خبرداد.

به گزارش چکاوک نیوز؛ حمزه سلیمانی اظهار کرد: طبق دستورالعمل جدید، شش هزار نفر از اتباع خارجی مجاز ساکن کرمانشاه صاحب کارت هوشمند می شوند، که در مرحله اول صدور کارت هوشمند برای اتباع دارای کارت هویت از طریق بانک سپه صادر خواهد شد.

به گفته سلیمانی با صدور کارت هوشمند اتباع خارجی مقیم استان می توانند به راحتی در بانک سپه حساب بانکی باز کنند و سیم کارت همراه اول در اختیار داشته و از کلیه مزایای دیگر این کارت بهره‌مند شوند.

سلیمانی در ادامه گفت: یکپارچه سازی اطلاعات مهاجران در قالب سامانه واحد نتیجه تشکیل سازمان ملی مهاجرت در وزارت کشور می باشد و برای صدور کارت هوشمند، اتباع مجاز باید اطلاعات خود را به در سامانه و نرم افزار معرفی کرده، ضمناً خدمات احراز هویت در سامانه (سیام)، برای اتباع خارجی رایگان می باشد.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمانشاه در ادامه گفت: با صدور کارت هوشمند برای دارندگان کارت هویت تمام گذرنامه های خارجی نیز به کارت هوشمند متصل می شوند، حتی دانشجویان و دانش آموزان خارجی مقیم استان نیز که با گذرنامه اقامت دارند به کارت هوشمند متصل می شوند.

سلیمانی مجموع اتباع خارجی را در استان ۶ هزار نفر مجاز عنوان کرد، که شامل دو نفر سرمایه گذار، دانشجویان و دانش آموزان نیز می شود.

این مسئول در ادامه، گفت: در حال حاضر در کرمانشاه یک سرمایه گذار چینی با اشتغالزایی ۱۲۰ نفر و نیز یک سرمایه گذار عراقی با اشتغالزایی ۱۰ تا ۱۵ نفر، مقیم استان کرمانشاه می باشند.

طرح ساماندهی کارت هوشمند اتباع خارجی به صورت پایلوت در کرمانشاه:

سلیمانی تأکید کرد: اولین استانی در کشور به صورت پایلوت طرح کارت هوشمند اتباع خارجی را صادرمی کند، استان کرمانشاه است، که این طرح در استان ماه آینده اجرا می کند، ضمناً قبل از اجرای طرح شیوه نامه آن باید توسط دستگاه ها مطالعه شود و نقطه نظرات خود را در خصوص آن ارائه دهند.

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمانشاه، با اشاره به اینکه صدور کارت هوشمند علاوه بر سرپرست خانوار برای تک تک اعضای خانواده صادر می‌شود، از مزایای این کارت،گفت: این اقدام در راستای تشکیل سازمان ملی مهاجرین است، با در دست داشتن این کارت اتباع ضمن مراجعه به ادارات، مدارس، دانشگاه، مراکز درمانی و … کد ۱۰ رقمی هویت صاحب کارت را بالا می آورد.

وی اطلاعات این کارت را در سامانه (سیام) عنوان کرد و با اشاره به تاریخ انقضاء کارت‌های آمایش اتباع مجاز استان، گفت: اتباع خارجی تا اطلاع ثانوی و راه اندازی کارت هوشمند به روال گذشته خدمات بگیرند.

لازم به ذکر است، پس از تأیید نهایی وزیر کشور کارت فوق را صادر میکند.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=5106
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای یک کارت برای کلیه خدمات اتباع خارجی    بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.