10
مدیر کل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه:

جلسه بررسی نفوذ بیمه ای بخش روستایی و شهری و آبزی پروری سال ۱۴۰۲

  • کد خبر : 4614
  • ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۰
جلسه بررسی نفوذ بیمه ای بخش روستایی و شهری و آبزی پروری سال ۱۴۰۲
اولین جلسه اداره کل مدیریت بحران استانداری با بررسی نفوذ بیمه ای بخش روستایی و شهری و آبزی پروری سال ۱۴۰۲ در سالن جلسات مدیریت بحران استانداری کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری #چکاوک_نیوز؛ دکتر افشین یگانه در جمع مسولان ذی ربط استان کرمانشاه، اظهار داشت: در اکثر حوادثی که پیش می‌آید بخشهایی در روستاها و نقاط شهری دچار حادثه می شوند و پیش آمده که مالکین و ساکنان خسارت جبران ناپذیری می بینند، در سال گذشته چندین جلسه در این خصوص داشته‌ایم.

دکتر یگانه با اشاره به اینکه، ان شاءالله روزی برسد که ۱۰۰٪ مردم بتوانند از بیمه حوادث طبیعی و غیر طبیعی استفاده کنند، افزود: درهمین راستا دولت از طریق بنیاد مسکن اقدام به بیمه کردن منازل و املاک روستاییان کرده است، تا چنانچه زیان دیده خسارتی دید از بیمه طرف قرارداد درخواست خسارت کند.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه تأکید کرد: در استان کرمانشاه برای آنکه بتوانیم مجموعه اقدامات بیمه روستایی و شهری را داشته باشیم، اقدامات لازم شده است و بیمه منازل شهری، روستایی و آبزی پروری را در دستور کار داریم.

دکتر یگانه در ادامه سخنانش از حادث شدن ۱۴ حوادث زیان آور در استان خبر داد، که نیاز است عموم مردم خود و اموالشان در مقابل این حوادث بیمه لازم را داشته باشند، شهرداری را لازم است مکلف کنیم اشخاصی که برای دریافت پروانه ساخت و ساز مراجعه می کنند را مکلف به بیمه حوادث کند.اولین جلسه مدیرکل مدیریت بحران استانداری

بیمه های خصوصی بایستی مدیریت شود:
یگانه آمار قبور برق را به نسبت خانوار شهری و روستایی در خصوص تعداد خانوار دقیق تر از سایر آمار ها دانست و افزود: بحث صندوق بیمه جدای از این موضوع است و بیمه های خصوصی نیاز به مدیریت دارند و بایستی در این مورد جلساتی برگزار شود.

خسارت زلزله برای شیلات:
مدیر کل مدیریت بحران استانداری با اشاره به زلزله آبان ماه سال ۹۶ که باعث شده شیلات خسارت زیادی ببینند و تعدادی زیادی از آنها بیمه نبودند، گفت: این تجربه است که به دنبال بیمه بروند تا در زمان حوادث و زیان بتوانند بخشی از زیان مربوطه را از طریق حق بیمه جبران کنند.

در این جلسه علی ایاسه《 رییس گروه مطالعات اقتصاد و دارایی استان کرمانشاه》، اظهار داشت: ضریب نفوذ بیمه عمده را توسط بیمه مرکزی اعلام کرد و افزود: ما ضریب نفوذ بیمه را با سرانه حق بیمه بایستی در نظر بگیریم، یعنی به ازای هر نفر چقدر حق بیمه باید هزینه شود.

علی ایاسه با اشاره به اینکه، صندوق بیمه ۶۳۱ هزار و ۴۳۷ مشترک برق دارد، که از طریق قبوض برق دریافت دارند، افزود: سهم بیمه استان از حق بیمه تولید کشور ۱/۴٪ است و می توان گفت در کل وضعیت بیمه در استان بد نیست.
ایاسه از این تعداد مشترک ۱۳۸ هزار مشترک را مشترکین روستایی عنوان کرد، که هر مشترک به صورت یک خانوار در زیر یک سقف زندگی می کنند، اما در کل به آمار ۶۲۲هزار و ۶۱۵ خانوار رسیده ایم که کمتر از آماری است که مشترکین برق دارند، این نشانگر آن است که در بعضی منازل دو یا چند خانوار از یک کنتور برق استفاده می کنند.
این مسوول در خاتمه سخنانش گفت: با بعضی بیمه های خصوصی مشکل داریم، تعدادی از بیمه ها آمار دقیق بیمه شده را نداده اند.

لازم به ذکر است: در این جلسه مسئولان و نمایندگان آنان نظرات، آمار و پیشنهاد های مربوطه را ارائه دادند.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=4614
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای جلسه بررسی نفوذ بیمه ای بخش روستایی و شهری و آبزی پروری سال ۱۴۰۲ بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.