4
مدیر عامل گاوداری صنعتی حسن طاهر آبادی، گفت:

برای اجرای طرح توسعه گاوداری ۲۹۰۰ رأسی کنگاور نیازمند ۱۰۵ میلیارد تومان اعتبار هستیم

  • کد خبر : 5620
  • ۱۰ آذر ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۴
برای اجرای طرح توسعه گاوداری ۲۹۰۰ رأسی کنگاور نیازمند ۱۰۵ میلیارد تومان اعتبار هستیم
مدیر عامل گاوداری «صنعتی حسن طاهر آبادی»، واقع در شهرستان کنگاور، در سیزدهمین سفر شهرستانی استاندار کرمانشاه در بازید از این گاو‌داری [...]

به گزارش خبرنگار چکاوک نیوز، از کرمانشاه: مدیر عامل گاوداری «صنعتی حسن طاهر آبادی»، واقع در شهرستان کنگاور، در سیزدهمین سفر شهرستانی استاندار کرمانشاه در بازید از این گاو‌داری در جمع خبرنگاران ، گفت: اجرای طرح توسعه این مجموعه صنعتی ۲۹۰۰ رأسی نیازمند ۱۰۵ میلیارد تومان اعتبار است.

طاهرآبادی به خبرنگاران، گفت: در این مجموعه که در حال حاضر دارای ۲۹۰۰ راس دام سنگین می باشد، ۶۰ نفر مشغول به کار می باشند.

۱۴۰ نفر در گاوداری صنعتی کنگاور به اشتغال خواهند رسید:
وی افزود: این مجموعه در سال ۱۳۷۲ با ظرفیت تولید روزانه ۲۶ تن شیرآغاز به کار کرد و با  اجرای طرح توسعه این مجموعه ظرفیت تولید آن به  ۲۵ هزار تن در سال با اشتغالزایی ۱۴۰ نفر خواهد رسید.

طاهر‌آبادی هدف از اجرای طرح توسعه‌ای این مجموعه را افزایش تولید و اشتغال عنوان کرد و افزود: با اجرای این طرح می توان گفت، در راستای تولید شیرخشک، بسته‌بندی علوفه، خوراک دام و فرآوری کود برای ۳۵۰ نفر اشتغالزایی ایجاد خواهد شد.

به گفته مدیرعامل گاو‌داری صنعتی حسن طاهرآبادی، اجرای طرح توسعه‌ای این مجموعه نیازمند ۱۰۵ میلیارد تومان اعتبار است.

مجوز کارخانه تولید شیرخشک کارخانه کنگاور تا ماه آینده صادر می شود:
وی خاطرنشان کرد: کارخانه خوراک دام این مجموعه با ظرفیت تولید ۱۵‌هزار تن در سال و اشتغالزایی ۱۵ نفر تا یکماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد و مجوز کارخانه تولید شیرخشک نیز تا ماه آینده صادر خواهد شد.

استاندار کرمانشاه:
یکی از مشکلات کنگاور، نبود کارخانه فراوری شیراست:
استاندار کرمانشاه نیز در این بازدید از این کارخانه، با اشاره به نبود کارخانه فرآوری شیر در این شهرستان، نبود کارخانه فناوری شیر را یکی از مشکلات موجود دانست و افزود: در صورت ایجاد کارخانه‌های فرآوری شیر در این شهرستان زنجیره ارزش تکمیل و با ایجاد اشتغال پایدار برای مردم مزایای تأمین غذای سالم را به دنبال دارد.

یکی از مزیت های استان داشتن فرصت های کشاورزی و دامپروری است:
مدیر ارشد استان، یکی از مزیت‌های استان کرمانشاه را داشتن فرصت‌های کشاورزی و دامپروی مطلوب دانست و افزود: شهرستان کنگاور دارای قابلیت‌های بالایی در زمینه نگهداری و پرورش دام سنگین و سبک را دارد و در حال حاضر ۱۵ هزار‌‌‌ و ۵۰۰ راس دام سنگین در این شهرستان روزانه ۸۰‌تن شیر خام تولید می‌کنند.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=5620
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای برای اجرای طرح توسعه گاوداری ۲۹۰۰ رأسی کنگاور نیازمند ۱۰۵ میلیارد تومان اعتبار هستیم بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.