11

سیزدهمین سفر شهرستانی استاندار کرمانشاه با ۴۶ مصوبه، به شهرستان کنگاور

  • کد خبر : 5625
  • ۱۰ آذر ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۶
سیزدهمین سفر شهرستانی استاندار کرمانشاه با ۴۶ مصوبه، به شهرستان کنگاور
استاندار کرمانشاه مقصد سیزدهمین سفر شهرستانی خود را به شهرستان کنگاور اختصاص داد و در شورای اداری این شهرستان از اجرای ۴۶ طرح مصوب شده سخن گفت.

به گزارش خبرنگار چکاوک نیوز از کرمانشاه: دکتر محمدطیب صحرایی «استاندار کرمانشاه»، در سیزدهمین سفر شهرستانی خود و تعدادی از معاونین استانداری به شهرستان کنگاور درجلسه شورای اداری این شهرستان از اجرای ۴۶ طرح مصوب شده خبر داد، که عبارتند از:👇

اصلاح پنج کیلومتر شبکه آبرسانی شهر کنگاور تا پایان سال‌جاری

تامین آب شرب پنج روستا تا خرداد سال ۱۴۰۳

 پیگیری حفر چاه و خط انتقال به منظور تأمین آب شرب شهر کنگاور تا پایان خرداد سال ۱۴۰۳

رفع مشکل تأمین آب شرب شهر گودین از طریق حفر چاه و احداث مخزن و اصلاح شبکه تا خرداد ۱۴۰۳ و  توسعه شبکه فاضلاب این شهرستان

 بهسازی و اجرای ۱۳ کیلومتر روکش آسفالت محور کنگاور به اسدآباد تا قبل از شروع سفرهای اربعین

 بهسازی و اجرای هشت کیلومتر روکش آسفالت محور کنگاور به تویسرکان

بهسازی و اجرای ۱۴ کیلومتر آسفالت محور کنگاور به سنقر

اجرای طرح هادی ۱۳ روستا تا پایان سال آینده و اتمام اجرای طرح هادی دو روستا تا پایان دی ماه سال‌جاری

راه اندازی مرکز جامع سلامت یکی از  روستاهای این شهرستان تا خرداد سال ۱۴۰۳

 راه‌اندازی کلینیک بیمارستان شهر کنگاور تا دهه مبارک فجر سال جاری 

 واگذاری یک دستگاه سونوگرافی به شبکه بهداشت و درمان شهر کنگاور در آذر‌ماه امسال

اصلاح ۳۰ کیلومتر شبکه داخل شهری و ۱۷ کیلومتر شبکه روستای برق شهرستان تا پایان سال‌ و راه‌اندازی موزه میراث فرهنگی شهرستان کنگاور تا پایان سال‌جاری

ساماندهی و رفع مشکلات روشنایی سرویسهای بهداشتی معبد آناهیتا به صورت مستمر

واگذاری حمام‌های تاریخی به بخش خصوصی 

آبگیری سد آناهیتا تا نیمه اول دی ماه امسال

 پیگیری و برخورد قانونی و مسدودسازی چاه‌های آب غیر‌مجاز شهرستان کنگاور 

اختصاص ۷۰۰ میلیون تومان به منظور رفع مشکلات گرمایشی مدارس شهرستان تا پایان آذر ماه 

تکمیل و تحویل شش مدرسه روستایی تا پایان خرداد سال آینده و پیگیری و راه‌اندازی سینمای شهر کنگاور تا پایان سال جاری و تجهیز سالن آمفی تئاتر مجتمع یادگار امام (ره) تا پایان سال‌جاری می باشد.

مدیر ارشد استان، در بخش دیگری از سخنانش، با اشاره به بازدیدی که از مجتمع « صبانت» از بهبود یافتگان اعتیاد در شهرستان کنگاور داشت؛ اظهار کرد: سرحلقه و زنجیره نامبارک اعتیاد و پیامدهایی که این معضل خانمان‌سوز به دنبال دارد، جامعه امن و سالم را به جامعه ناامن و نگران کننده تبدیل خواهد کرد.

موضوع اعتیاد ممکن است در هر خانواده ای اتفاق بیفتد:

صحرایی، افزود: مجموعه ۲۰ هکتاری مجتمع صیانت از بهبودیافتگان اعتیاد با هم‌فکری و هم افزایی در اختیار افراد آسیب‌دیده از اعتیاد در شهرستان کنگاور قرار خواهد گرفت، برخی افراد در گیر اعتیاد از خانواده‌ های تحصیل‌کرده و‌متمدن هستندکه در دام اعتیاد گرفتار شده اند، پس اینکه بعضی افرادی می‌گویند نباید معتادین در کنگاور نگهداری شوند بدانند ممکن است این موضوع برای خانواده خودشان هم اتفاق بیفتد.

صحرایی در خصوص شبهاتی که در مورد پرداخت هزینه‌ اشتغالزایی معتادین از محل کارخانه‌های استان را صحیح ندانست و افزود: هزینه این افراد از منابع و بودجه استانی هزینه نمی‌شود، قسمتی از هزینه اشتغالزایی این افراد از حوزه مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت و قسمت دیگری نیز از بودجه ستاد ملی مبارزه با مواد مخدر تأمین می شود.

اضافه شدن یک بخش به کنگاور در صورت مصوب شدن، اجرایی می‌شود:

مدیریت ارشد استان تأکید کرد: پس از جمع‌آوری معتادین استان این افراد غربالگری و سم زدایی می‌شوند و در مرحله دوم‌ به مهارت‌ افزایی، آموزش روحی، جسمی و فکری آنها پرداخته می شود و در مرحله سوم این افراد با تداوم مراقبت تا بازگشت به جامعه سالم تحت حمایت قرار می‌گیرند.

صحرایی در ادامه سخنانش به دغدغه مسئولین و مردم در خصوص اضافه شدن یک بخش به شهرستان کنگاور،گفت: این موضوع در جلسه در وزارت کشور مطرح شده و مراحل آن طی شده است و فعلا در صف نوبت هیأت دولت می باشد که در صورت مصوب شدن اجرایی خواهد شد.

دکتر محمدطیب صحرایی «استاندار کرمانشاه»

صحرایی در خصوص پیگیری استانی و ملی آبگیری سد آناهیتا، در شهرستان کنگاور، این نوید را در دی ماه سال جاری خبر داد و افزود: اقداماتی نیز برای رفع تنش آبی شهرستان کنگاور انجام شده است و به زودی به نتیجه آن اعلام می شود و در هفته آینده اخبار خوب دیگری در این حوزه به اطلاع عموم مردم استان و شهرستان کنگاور خواهد رسید.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=5625
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای سیزدهمین سفر شهرستانی استاندار کرمانشاه با ۴۶ مصوبه، به شهرستان کنگاور بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.