2
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی کشور:

دانشگاه های جامع علمی کاربردی زمینه شغل را فراهم می کند/ اقتصاد باید برای آموزش باشد

  • کد خبر : 3461
  • ۰۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۳
دانشگاه های جامع علمی کاربردی زمینه شغل را فراهم می کند/ اقتصاد باید برای آموزش باشد
دکترسلیمان شفیعی سرپرست جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمانشاه معرفی و از خدمات دکترحسن شرفی رئیس پیشین این دانشگاه تقدیر شد.

به گزارش خبرنگار چکاوک نیوز، « دکترسلیمان شفیعی به‌عنوان سرپرست جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمانشاه معرفی و از خدمات دکترحسن شرفی «رئیس پیشین این دانشگاه تقدیر شد.

دکتر سلیمان عباسی« معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی کشور» در این مراسم، با تسلیت ایام محرم و یاد و خاطره شهدا، با اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۲‌آموزشهای مهارتی حدود ۲۱٪ بوده، اظهار کرد: باید به سمتی برویم که آموزش مهارتی این دانشگاه به ۸۰٪ برسد.
دکتر عباسی با اشاره به اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی را  محل تربیت نیروی انسانی است، اشتغال را پایه اساسی دانست و افزود: داشتن اشتغال می تواند مشکل مسکن، ازدواج و…تا حد زیادی حل کند.
این مسوول آمار ثبت نام در دانشگاه های علمی کاربردی را در سال جاری بالا عنوان کرد و افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی نیاز کار را شناسایی کرده و بر حسب نیاز دانشجو جذب می‌کند.
دکتر عباسی در ادامه سخنانش گفت: دانشگاه ما شغل ایجاد نمی‌کند، زمینه آن را فراهم می کنند.
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور معتقد بود اقتصاد باید برای آموزش باشد، نه آموزش برای اقتصاد، و با اشاره به هم مرز بودن استان کرمانشاه، گفت: آموزشهای فراگرفته از این دانشگاه می تواند در آموزشهای بین الملل تأثیر گذار باشد.
در این مراسم، دکتر تورج زینی وند« مدیر حوزه ریاست دانشگاه رازی کرمانشاه» با آرزوی سلامت و موفقیت برای رییس سابق و سرپرست جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی کرمانشاه، با اشاره به تأملی که از قبل نیز با این دانشگاه داشته اند، از این دانشگاه اعلام حمایت کرد و افزود: ان شاالله همکاری های لازم را با دکتر شفیعی « سرپرست این دانشگاه» داشته باشیم.

در ادامه، حجت الاسلام جواد افشارنجفی «مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان » اظهار داشت: امروز جامعه به شدت نیاز به مهارت‌آموزی دارد، وقت آن رسیده که همه دانشگاه‌ها مهارت‌محوری را در اولویت کار خود قرار دهند.
حجت الاسلام افشار نجفی،  مهارت‌آموزی را به عنوان امتیاز مهم دانشگاه جامع علمی کاربردی دانست و افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی صرفاً به دنبال آموزش تئوری نبوده و می‌کوشد تا دانشجویان خود را صاحب مهارت آموزش دهد.

دکتر حسن شرفی «رئیس پیشین دانشگاه جامع علمی کاربردی استان » در این مراسم از دانشگاه های فرهنگ و هنر و کشاورزی به عنوان مزیت های استان کرمانشاه یاد کرد و افزود: در دو سال گذشته توانستیم مرکز فرهنگ و هنر را در چند رشته مثل عکاسی، خبرنگاری، تولید داروی گیاهی و… فعال شده اند و در حوزه کشاورزی نیز رشته گیاهان دارویی را توانستم احیاء کنیم.
شرفی افزود:  برای آچار به دست کردن فارغ التحصیلان دانشگاهی باید بستر کار عملی برای دانشجویان فراهم باشد.

٪۴۱ رشته‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی کرمانشاه خاص است:
سلیمان شفیعی «سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمانشاه» با بیان داشت: دانشگاه جامع علمی کاربردی استان در گذشته ۲۱ مرکز دولتی فعال داشته، افزود:  این دانشگاه اکنون هشت مرکز فعال با ۱۰۲ رشته محل در شهرستان های کرمانشاه، اسلام‌آباد غرب و روانسر فعالیت دارند.
دکتر شفیعی افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی کرمانشاه ۲۰ هزار و ۱۵۷ مترمربع فضای آموزشی، رفاهی و اداری و قریب ۸۰۰ نفر مدرس دارد.

به گفته دکتر شفیعی، اکنون ۱۴٪ دانشجویان کشور را دارا هستیم، برنامه‌ریزی شده این آمار به حدود ۳۰٪ برسد.
سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد کرمانشاه در ادامه با اشاره به مزیت بالای رقابتی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمانشاه در مقایسه با دیگر دانشگاه‌های استان، گفت:  ۴۱٪ رشته‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی کرمانشاه خاص دانشگاه علمی کاربردی بوده و در هیچ کدام از دانشگاه‌های استان ارائه نمی‌شود./مهین رحمانی

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=3461
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای دانشگاه های جامع علمی کاربردی زمینه شغل را فراهم می کند/ اقتصاد باید برای آموزش باشد بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.