11
مدیر عامل صندوق بیمه کشاورزی، روستاییان و عشایر کشورگفت:

برگزاری همایش معتمدین و مروجین استان کرمانشاه برای اولین بار در کشور

  • کد خبر : 4898
  • ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۳:۱۱
برگزاری همایش معتمدین و مروجین استان کرمانشاه برای اولین بار در کشور
دکتر بیت ا... برقراری و هیات همراه ،در‌ابتدا در برنامه زنده تلویزیونی « سلام کرمانشاه » حضور داشتند، سپس تجدید میثاقی داشتند با شهدای گمنام در پارک کوهستان کرمانشاه، که مزار این کبوتران خونین بال را عطر افشانی و گلباران کردند، پس از آن در جمع خانواده شهدا، بازماندگان این صندوق، معتمدین، مروجین، کارگزاران، مدیران اجرایی استان و احاد مختلف مردم که بالغ بر ۸۰۰ نفر حضور داشتند و از نزدیک با خواسته‌ها و مشکلات مردم در رابطه با صندوق بیمه کشاورزی، روستاییان و عشایر صحبت کردند.

به گزارش پایگاه خبری چکاوک نیوز؛ دکتر برقراری، اظهار داشت : در دولت جدید بیش از ۵۳۰ هزار روستایی و کشاورز جذب بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور شده اند، در سال گذشته بیش از ۳۱۸ هزار نفر جذب جدید داشته ایم و سطوح درآمدی کشاورزان زیر پوشش بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر را بیش از ۶۰ درصد افزایش داشته است، دریافتی مستمری بگیران و حداقل بگیران را به ترتیب ۴۳  و ۱۹۰٪ افزایش داده ایم.

به گفته دکتر برقراری در سال گذشته ۲۲ هزار فقره وام به مستمری بگیران بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر اختصاص داده شده و موفق به خرید ۱۰ درصدی سهام پالایشگاه نفت حضرت امام(ره) با ۲۸ هزار میلیارد تومان شده ایم.

برقراری از زیر چتر بیمه قرار گرفتن ۵۸٪ روستائیان و عشایر واجد شرایط خبر داد و افزود: جامعه هدف بیمه روستاییان و عشایر در کرمانشاه ۲۰۰هزار نفر است، که تا امروز ۱۱۶هزار نفر آن جذب شده است.

برقراری با اشاره به اختصاص بیمه تکمیلی برای اولین بار به مستمری بگیران این صندوق، گفت: اختصاص بیمه تکمیلی به مستمری بگیران بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان کرمانشاه به عنوان هدیه این سفر  به عضوهای این صندوق می باشد.

در این مراسم محسن رشیدی اقدم، ضمن خیر مقدم به مدعوین خصوصاً مهمان ویژه برنامه « دکتر برقراری و هیأت همراه»، اظهار داشت: سال گذشته ۲۱٪ رشدجذب بیمه در استان داشته ایم، امیدواریم تا پایان سال نیز بر این تعداد افزوده شود.دکتر برقراری

 

رشیدی اقدم در ادامه گفت: در سال ۱۴۰۰ بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان کرمانشاه توانسته بیش از ۱۳ هزارنفر از افرادی که هیچ بیمه ای نداشتند را جذب کند، که به واسطه این عملکرد خوب سهمیه جذب ۲۱ هزار بیمه در کشور را به دست آورد و توانست رتبه دوم کشور به دست آورد.

وی در ادامه سخنانش از افزایش ۲۵ هزار بیمه شده استان کرمانشاه در دولت سیزدهم خبر داد و افزود: این صندوق ۱۱۰ هزار خانوار بیمه شده و چهار هزار مستمری‌بگیر و بازنشسته دارد و در سال جاری ۴۰ درصد حق مستمری بازنشسته گان افزایش یافته است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کرمانشاه، به سه مزیت این بیمه نسبت به سایر بیمه‌ها اشاره کرد و افزود: پرداخت ۷۰ درصد آن توسط دولت انجام می شود، انتقال سوابق بیمه به سایر بیمه‌ها. ، انتقال مستمری بعد از بیمه شدن اصلی به همسر متوفی و فرزندان او و همچنین به صرفه بودن اقتصادی آن از مزایای این بیمه می باشد.

رشیدی‌اقدم صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را از طرح‌های بزرگ انقلاب اسلامی در جامعه برای خدمت به مردم به ویژه محرومان و مستعضفان دانست و افزود: ۷۰٪ حق بیمه این صندوق را دولت پرداخت می‌کند که در دنیا بی‌سابقه است.

وی از دیگر مزیت های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایربه تخفیف پنج ساله که به سن بازنشستگی رسید باشند اشاره کرد و افزود: کسانی که به سن ۶۵ سال رسیده اند و ۱۵ سال سابق پرداخت حق بیمه دارند، آنها پنج سال تخفیف می دهند تا با ۲۰ سال بازنشسته شوند.

رشیدی اقدم در ادامه به اجرای طرح معتمدین و مروجین صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در سطح استان اشاره کردو افزود: بر اساس برآورد، بیمه اجتماعی، کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌توانیم ۳۰ درصد جمعیت استان را تحت پوشش این بیمه قرار دهیم.همایش

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=4898
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای برگزاری همایش معتمدین و مروجین استان کرمانشاه برای اولین بار در کشور بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.