10
صادرات کالا در هفت ماهه سپری شده از سالجاری  از لحاظ وزنی و ارزشی رشد داشت. 

رشد صادرات حوزه نظارت گمرکات استان کرمانشاه در هفت ماهه سپری شده از سال جاری

  • کد خبر : 3658
  • ۰۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۱
رشد صادرات حوزه نظارت گمرکات استان کرمانشاه در هفت ماهه سپری شده از سال جاری
ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک کرمانشاه گفت : در هفت ماهه سپری شده از سال جاری  یک میلیاردو 534 میلیون و 31 هزارو 327 دلار کالا به وزن 3 میلیون و 752 هزارو 654 تن از گمرکات استان کرمانشاه به خارج از کشورصادر شد است . که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال 1400 از لحاظ ارزش 7 درصد افزایش و از حیث وزن رشد 6 درصدی داشته است

صادرات کالا در هفت ماهه سپری شده از سالجاری  از لحاظ وزنی و ارزشی رشد داشت.

ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک کرمانشاه گفت : در هفت ماهه سپری شده از سال جاری  یک میلیاردو ۵۳۴ میلیون و ۳۱ هزارو ۳۲۷ دلار کالا به وزن ۳ میلیون و ۷۵۲ هزارو ۶۵۴ تن از گمرکات استان کرمانشاه به خارج از کشورصادر شد است . که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۴۰۰ از لحاظ ارزش ۷ درصد افزایش و از حیث وزن رشد ۶ درصدی داشته است .

بختیار رحمانی پور عمده کالاهای صادراتی از طریق گمرکات استان را میلگرد و آهن آلات،کاشی و سرامیک، میوه و تره بار ، سنگهای ساختمانی ،لبنیات ،انواع محصولات پلاستیکی و ظروف یکبار مصرف و…. عنوان نمود .

رحمانی پور افزود : از میزان فوق گمرک خسروی با صادرات ۴۷۷ میلیون و ۹۸۰ هزارو ۶۵۹ دلار کالا به وزن یک میلیون و   ۱۸۸ هزارو ۲۰۲ تن با رشد ۳۴ درصدی ارزش و افزایش ۵۰ درصدی وزن  بیشترین سهم صادرات استان را به خود اختصاص داده است و گمرک پرویزخان و سومار به ترتیب در جایگاه بعدی قرار دارند.

واردات کالا از طریق گمرکات استان کرمانشاه درهفت ماهه سپری شده از  سال جاری رشدی ۱۳ درصدی داشت.

بختیار رحمانی پور ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک کرمانشاه در ادامه اشاره ای نیز به آمارهفت ماهه واردات  گمرکات استان داشت و بیان کرد  درهفت ماهه سپری شده از سال ۱۴۰۱ در مجموع ۴۳ میلیون و ۵۲۶ هزارو ۱۵۷ دلار کالا به وزن ۶ هزارو ۲ تن از طریق گمرکات کرمانشاه و پرویزخان وارد کشور شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۱۳ درصد افزایش و از حیث وزن ۵۶ درصد کاهش داشته است .

رحمانی پور عمده کالاهای وارداتی از طریق گمرکات استان کرمانشاه را آلیاژ آلومینیوم، پرایمری ریفرمر،قطعات دستگاه لیبل زن ،تجهیزات خط تولید و …عنوان کرد.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=3658
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای رشد صادرات حوزه نظارت گمرکات استان کرمانشاه در هفت ماهه سپری شده از سال جاری بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.