7
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه:

برگزاری همایش ملی غرب کشور در دانشگاه رازی کرمانشاه

  • کد خبر : 4796
  • ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۳:۲۹
برگزاری همایش ملی غرب کشور در دانشگاه رازی کرمانشاه
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در همایش ملی غرب کشور، که به مناسبت پنجاهمین سال تأسیس دانشگاه رازی برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری چکاوک نیوز؛امام جمعه کرمانشاه, افزود: در ابتدای انقلاب دانشگاه‌ها نقش اساسی و مهمی داشته و مهمترین شعارهای انقلاب از دانشگاه‌ها سر داده شد.

آیت الله مصطفی علما، با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) به دنبال رونق بخشیدن به دانشگاه‌ها بود، افزود: در همین راستا امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری بارها به نقش دانشگاه‌ها اشاره کرده و به تربیت بچه مسلمان در دانشگاه‌ها تاکید داشتند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه علم را گنج و مغز و این گنج را دانشگاه دانست و افزود: داشتن علم عاملی برای قدرتمند شدن است؛ اگر بخواهیم علم و آگاهی داشته باشیم و در عرصه قدرت وارد شویم باید متوجه باشیم دانشگاه‌ها مغز این علم و کسب قدرت هستند.

باید دانشجویان متعهد و انقلابی تربیت کنیم:

امام جمعه کرمانشاه در ادامه گفت: مسائل و مشکلات کشور با پشتوانه فکری و علمی قابل حل خواهند بود، این تفکر و آگاهی برای رفع مشکلات در بستر دانشگاه‌ها فراهم بوده اما باید توجه داشت که در این بستر باید دانشجویان متعهد و انقلابی تربیت کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان،تاکید کرد: دانشجویان آینده‌سازان کشور هستند، امروز ایران کشوری قدرتمندی بوده که با کمک بصیرت و دانش به کشوری قدرتمند تبدیل شده و این مسیر قدرت با جدیت بیشتر باید دنبال شود.

در این مراسم،ریاست دانشگاه رازی کرمانشاه و میزبان همایش ملی غرب کشور، سخنان خود را با درود و سلام به روح پاک شهدا و خیر مقدم به حضور کلیه حاضران در مراسم و پاسداشت مقام معلم و دانایی آغاز کرد و با اشاره به آیات قرآن کریم، گفت: ما اگر آموزه دینی داریم خداوند با ابزارآلات شما یاد میکند و قسم می خورد.دکتر نبی احمدی

دکتر محمد نبی احمدی در این مراسم به تشریح برنامه ها و اقدامات سال ۱۴۰۱ اشاره کرد و افزود؛ افزایش اعتبارات هزینه  ای،به  دستور میرکاظمی است در ۲۶/ ۱۲/ ۱۴۰۰ مبلغی تزریق شد، از این افزایش اعتبارات، وزارت علوم ۲میلیاردو ۳۸ میلیون تومان و دانشگاه ذی نفوذ قم ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان دریافت کرد، دانشگاه تهران ۷ میلیارد و ۵۹۸ میلیون تومان و دانشگاه رازی با دریافت ۱۸ میلیارد تومان با همراهی هیات رییسه مجلس و مقام عالی نظارت بالاترین سهم را در کل کشور دریافت نمود.

ریاست دانشگاه رازی کرمانشاه در ادامه گفت: دانشگاه رازی نخستین دانشگاهی است که به پنجره واحد خدمات دانشگاهی متصل و با مجاهدت وزیر علوم پیش رفتیم و به این مجاهدت نیاز داریم همچنین نخستین دانشگاهی در کشور هستیم که تفاهم نامه ای در قالب ۲۰۰ هزار واحد خوابگاه متاهلی در کشور با امضای مقام عالی وزارت ، وزیر علوم تحقیقات و فناوری ،وزیر راه و شهرسازی و رئیس ستاد اجرایی فرمان امام و اینجانب امضا کردیم برای ساخت ۴۰۰ واحد خوابگاه متاهلی که دغدغه همیشگی ایت الله علما است و بر امر ازدواج تاکید می کنند.

دکتر احمدی امیدواربود طی دوسال آینده شاهد افتتاح  این خوابگاه باشیم 

وی در ادامه سخنانش از افزایش ۵۰ درصدی پژوهش را  در سال ۱۴۰۰ خبر داد و افزود: در سال ۱۴۰۱ با ۱۱ پله صعود به مقام ۱۲ رسیدیم  ،کسب رتبه ۶ را در نظام رتبه بندی گرینلت داشتیم که در کشور سال گذشته ۳۰ بوده در دنیا رتبه ۱۹۵ را کسب کردیم که حدود ۳۵ رتبه ترقی داشته ایم.

دبیر علمی همایش ملی غرب کشور:

گذشته را باید در پرتو حال و آینده دید

دکتر روح الله بهرامی در این مراسم، اظهار کرد: گذشته و کارنامه دانشگاه رازی مورد توجه قرار گرفته است.

دکتر روح الله بهرامی

دکتر بهرامی افزود: پیشرفت و مسئله آن به نظام دانشگاهی دیده شده، این همایش آغازی برای طراحی و آغازی در این منطقه از ایران خواهد بود، که حاصل زحمات همه مجموعه دانشگاه رازی، عنایت ویژه مقام معظم رهبری و وزارت و مسوولین استانی است.

دبیر علمی همایش ملی غرب کشور در ادامه گفت: ۷۱مقاله علمی به دبیرخانه ارسال شده، که از این تعداد ۲۵ مقاله به عنوان پوستر در نظر گرفته شده و ۱۲ مقاله نیز در همایش ارائه می شود.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=4796
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای برگزاری همایش ملی غرب کشور در دانشگاه رازی کرمانشاه بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.