9
استاندار کرمانشاه، گفت:

مرز فرصت بزرگی برای دانشگاه هاست

  • کد خبر : 4156
  • ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰:۱۶
مرز فرصت بزرگی برای دانشگاه هاست
دکتر محمد طیب صحرایی در جلسه هم اندیشی اساتید دانشگاه های استان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، از مسئولین دانشگاه‌ها خواست تا از فضای متداول دانشگاه‌ها خارج شده و برای حل مسائل و مشکلات جامعه ورود کنند و منتظر دعوت نباشند.

صحرایی در ادامه به لزوم نقش آفرینی دانشگاه ها در مسائل جامعه تاکید کرد و افزود: اگر در شرایط اجرا و اقدام برای هر عملی بصیرت لازم را نداشته باشیم، هرچه حرکت کنیم، از مسیر دورتر می شویم، همکاران باید کمک کنند از فضای عالمانه دانشگاه ها بیشتر بهره ببریم.

به عقیده استاندار، لازمه داشتن بصیرت برای اجرا و اقدام در امور استانی نگاه علمی به امور است و جامعه دانشگاهی باید کمک کنند تا کرمانشاه عالمانه‌تر اداره شود.

استاندار در ادامه گفت: دانشگاه‌ها مسئولیت اجتماعی دارند، هر اتفاقی که در استان می افتد دانشگاه نمی تواند نسبت به آن بدون موضع باشد، اگر دانشگاه‌ها می‌خواهند در اتفاقات استان موضع داشته باشند، باید خودشان  وارد عمل شوند.

صحرایی با اشاره به اینکه علم سلطان است، در ادامه گفت: دانشگاه‌ها باید رویکردی فعال، اثرگذار و پیشران داشته باشند، اگر ما معتقدیم که علم سلطان است، پس سلطان منتظر دعوت نمی‌ماند، بلکه فضا و عرصه را باز می‌کند و گشایشی در کارها ایجاد می‌کند تا بقیه هم دنباله رو او باشند، بنابراین درصورتی که دانشگاهیان ما در موضوعاتی مانند طلاق، اعتیاد، حاشیه نشینی، بیکاری و … در استان دیدگاهی دارند، باید به آن  ورود کنند تا بقیه هم دنباله رو آنها باشند.

ریاست دانشگاه رازی کرمانشاه

مرز فرصت بزرگی برای دانشگاه هاست:

صحرایی با اشاره به مسائلی که دانشگاه‌ها می توانند به صورت ویژه به آنها ورود داشته باشند، یکی از مسائل را فرصت مرز عنوان کرد و افزود، مرز فرصت بزرگی است و دانشگاه‌ها می توانند برای استفاده بهتر از آن پیشنهادهای کلان به ما ارائه دهند.

این مسوول چالش آب را یک موضوع برای ورود دانشگاهیان دانست و افزود: از صفر تا صد مسئله چالش آبی می‌تواند روی میز کاری دانشگاه‌ها قرار گیرد و برای آن نسخه پردازی کنند و چنین موضوعاتی می‌تواند دانشگاه‌های ما را تعهدپذیر کند و با کمترین امکانات و تجهیزات می توانیم برای  استان خلق فرصت و ثروت داشته باشیم.

صحرایی به مسئولین دانشگاهی حاضر در جلسه، گفت: برادرانه از شما می خواهم از فضای متداول دانشگاه خارج شوید و کمک کنید تا یک فضای عالمانه در استان گسترده شود و اولین گام هم می‌تواند همدل بودن و کمک کردن دانشگاه ها به یکدیگر باشد.

تلاش کنیم نسل‌های جدید را با فضای دانشگاه آشنا کنیم:

استاندار در ادامه سخنانش خطاب به اساتید حاضر در جلسه گفت: تلاش کنیم تا نسل‌های جدید را با فضای دانشگاه‌ها آشنا کنیم، لازم است آموزش و پرورش در بحث برگزاری اردوها برای دانش آموزان آنها را با محیط های دانشگاهی و صنایع  و … آشنا کند، اگر این اقدام صورت گیرد، باعث می شود دانش آموزان ما علم آموزی را دوست داشته باشند و با حوزه‌های مختلف آشنا شوند.

صحرایی در خاتمه سخناش، گفت: هر دانشجو در هر دانشگاه و شهرستان های استان دانشجوی ما باشد فرقی بین آنها نباشد، ما همه آنچه را که داریم با هم در راه علم استفاده کنیم.

ریاست دانشگاه رازی کرمانشاه:

برای اولین بار هیچ گونه تخلفی در آزمون نداشتیم

در این نشست، دکتر محمد نبی احمدی «ریاست دانشگاه رازی کرمانشاه » با قدر دانی از همه استانداران کرمانشاه، خصوصاً استاندار وقت، گفت؛ سابقه نداشته با جلسه ای با این عنوان در استانداری حضور داشته باشم.

دکتر احمدی تقاضای بیشتر از گذشته همدلی و همکاری را داشتند، در ادامه از برگزاری آزمون بدون تخلف برای اولین بار خبر داند.

ریاست دانشگاه رازی کرمانشاه خواستار جلسه‌ای با ابعاد کارگروه اشتغال شدند و بحثی در کارگروه برای هوشمند سازی مرز را داشتند.

دانشگاه علمی کاربردی شعار اصلیش ایجاد اشتغال است:

در ادامه دکتر سلیمان شفیعی « ریاست دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد کرمانشاه» مهمترین مسئله دغدغه مند استان و کشور را بیکاری عنوان کردو افزود: دانشگاه علمی کاربردی شعار اصلیش ایجاد اشتغال است.

شفیعی در ادامه گفت: در دانشگاه ما افرادی تربیت شده اند، که بخشی از اشتغال را پاسخ میدهند.

لازم به ذکر است: در این جلسه اساتید یا نماینده گان دانشگاه های استان به ارائه دستاوردها و خواسته هایشان اشاره کردند.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=4156
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای مرز فرصت بزرگی برای دانشگاه هاست بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.