3
ریاست دانشگاه رازی کرمانشاه، گفت:

پژوهش موتور پیشرفت و توسعه کشور است/دانشگاه رازی کرمانشاه در سه حوزه در جمع دانشگاه های جهان برتر شد

  • کد خبر : 5656
  • ۱۳ آذر ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۴
پژوهش موتور پیشرفت و توسعه کشور است/دانشگاه رازی کرمانشاه در سه حوزه در جمع دانشگاه های جهان برتر شد
بیست و چهارمین جشنواره پژوهشگران و فناوران دانشگاه رازی کرمانشاه، با معرفی معرفی کلیه پژوهشگران و فناوران برگزیده، امروز دوشنبه ۱۳ آذر ماه، به کار خود پایان داد

به گزارش خبرنگار چکاوک نیوز،از کرمانشاه:دکتر محمد نبی احمدی «ریاست دانشگاه رازی کرمانشاه»، در این مراسم پژوهش را به‌عنوان موتور محرکه پیشرفت و توسعه هر کشور، دانست و اظهار داشت: فناوری باید مبتنی با پژوهش باشد و لازمه ارتقاء علم پژوهش است.
احمدی تأکید کرد: فناوری باید مبتنی با پژوهش باشد،پژوهش می تواند علم نهان را بیان کند و با تبدیل آن به پدیده و اختراع، منجر به تجاری‌سازی و تولید انبوه شود.

رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه، در ادامه گفت: اگر بخواهیم علم را ارتقاء دهیم، بایستی علم مبنی بر پژوهش باشد، در کشورهای مختلف نقدهایی در خصوص پژوهش داریم که بخشی از آنها بجاست.

پژوهش را نادیده نگیریم:
احمدی تأکید کرد: فن آوری را که حاصل پژوهش است، بایستی به فن آوری اهمیت بدهیم، پژوهش را نادیده نگیریم و پژوهشگران را تجلیل کنیم.

تولیدات علمی دانشگاه رازی کرمانشاه روند رو به رشد خوبی داشته:
این مسئول در ادامه به برخی از رتبه‌بندی برتر دانشگاه رازی در بین دانشگاه‌های برتر جهان اشاره کرد و افزود: دانشگاه رازی در سه حوزه مهندسی، علوم فیزیکی و حوزه علوم زیستی در نظام رتبه‌بندی در جمع دانشگاه‌های برتر جهان قرار گرفته است و سه نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه به‌عنوان سرآمدان علمی و آموزشی کشور در سال ۱۴۰۲ معرفی شدند،شش نفر از پژوهشگران در جمع پژهشگران پراستناد یک‌درصد برتر جهان و افزایش پژوهشگران پراستناد ۲ درصد از ۱۷ نفر به ۱۹ نفر را از دیگر افتخارات دانشگاه رازی کرمانشاه می دانیم، وضعیت تولیدات علمی دانشگاه رازی از سال ۲۰۲۱ روندی روبه رشد خوبی داشته است.

احمدی در ادامه، گفت: پژوهش به صورت مستقیم ۵۹٪ را در دانشگاه به خود اختصاص داده است، و۷/۵ درصد پژوهش نیز مربوط به بین الملل می باشد و تعداد طرح های پژوهشی خاتمه یافته در دانشگاه رازی کرمانشاه روند سعودی داشته است.
رییس دانشگاه رازی کرمانشاه از ۲۳ نشریه این دانشگاه سخن گفت و افزود: تعداد این نشریات نسبت به فعالیتهای دانشگاه کم است.

نداشتن مهارت لازم فارق‌التحصیلان را وادار به انجام مشاغل پایین کشانده:
دکتر احمدی در ادامه گفت: در دانشگاه رازی خیلی از فارغ التحصیلان به جهت اینکه مهارت آموز نشده اند وارد مشاغل خیلی پایین تر از نظر رشته و تحصیلات می شوند.

احمدی در ادامه گفت: دانشگاه رازی کرمانشاه در حوزه فناوری سال گذشته توانست مجوز پارک علم و فناوری را کسب کند.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه رازی کرمانشاه:

دکتر مصطفی اگر پژوهش علم آموزی نداشته باشد، هیچ چیز ندارد
دکتر مصطفی مصطفایی « معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه رازی کرمانشاه» و میزبان مراسم با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب، اظهار کرد: اگر در پژوهش علم آموزی را نداشته باشیم، هیچ چیز نداریم، مهمترین تشویق برای علم آموزی تجلیل و تکریم از فناوران علم و پژوهش است.
مصطفایی در خصوص روند برگزاری جشنواره، گفت: از دی ماه سال گذشته شیوه نامه مربوطه را تدوین وبه همکاران در سطح دانشگاه ابلاغ کردیم، که این شیوه نامه یک سری تغییرات نسبت به سنوات گذشته داشت، که از هر دانشکده نفرات شرکت کننده در جشنواره بایستی ۳۰٪ برتر شده باشند و از هر گروه امسال یک نفر برگزیده داریم، برای هر دانشکده حداقل سنی ۴۰ سال و امتیاز بررسی شده بین آنها لازم بود هر کدام ۱۰۰ امتیاز پژوهشی داشته باشند، امسال از برگزیدگان سطح کشور چهار نفر را مورد تجلیل قرار داده ایم.
معاونت پژوهشی دانشگاه رازی کرمانشاه، در ادامه گفت: امسال یک تبصره داشتیم، که همکاران که در سال گذشته برتر شدند، یک سال تنفس داشته باشند، اگر برگزیده شدند در سطح بالاتری رقابت کنند.

بیست و چهارمین جشنواره پژوهشگران و فناوران دانشگاه رازی کرمانشاه، با معرفی معرفی کلیه پژوهشگران

لازم به ذکر است: در پایان مراسم ازپژوهشگران پر استناد یک‌درصد و دو درصد برتر جهان در سال ۲۰۲۳، پژوهشگران برتر پردیس کشاورزی و منابع طبیعی کرمانشاه، دانشگاه فنی و مهندسی کرمانشاه، دانشگاه علوم پایه دانشگاه رازی کرمانشاه، دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی، دانشکده ادبیات و علوم انسانی، دانشکده شیمی، دانشکده دامپزشکی و دانشکده علوم اجتماعی و تربیتی تقدیر شد.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=5656
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای پژوهش موتور پیشرفت و توسعه کشور است/دانشگاه رازی کرمانشاه در سه حوزه در جمع دانشگاه های جهان برتر شد بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.