3
مدیر کل بیمه سلامت استان کرمانشاه گفت:

راه‌اندازی صندوق بیماران صعب العلاج از نیمه دوم سال‌

  • کد خبر : 4248
  • ۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۹
راه‌اندازی صندوق بیماران صعب العلاج از نیمه دوم سال‌
مدیر کل بیمه سلامت استان کرمانشاه به راه‌اندازی صندوق بیماران صعب العلاج از نیمه دوم سال‌جاری اشاره کرد و افزود: طی این مدت بیمه سلامت کرمانشاه ۱۱میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای درمان سرپایی بیماران و یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای درمان بستری و صعب العلاج مراجعه کنندگان بیمار استان هزینه کرده است.

به گزارش پایگاه خبری چکاوک نیوز؛ دکتر رضا تحویلیان در نشست خبری با اصحاب رسانه سخنان خود را با گرامیداشت چهل و چهارمین سالگرد دهه مبارک فجر آغاز کرد و با اشاره به بیمه رایگان ۶ میلیون نفر از جمعیت کشور در دولت سیزدهم افزود: یکی از آرمانها و ارزش های نهایی نظام این است که هموطنان در زمان بیماری و مریضی به فرموده مقام معظم رهبری هیچ دغدغه ای برای هزینه درمانی نداشته باشند، در این راستا دولت سیزدهم خدمات درمانی فوق العاده در بحث پوشش رایگان بیماران صعب العلاج، مددجویان بهزیستی و کمیته امداد و دیگر اقشار جامعه و هرکسی که بیمه درمانی ندارد را در دستور کار قرار داده که در دنیا این خدمات پزشکی و درمانی بی نظیر است.

وی به نشان دار شدن پرونده درمانی ۱۹ هزار و ۴۵۱ بیمار برای دریافت خدمات درمانی رایگان در قالب صندوق بیماران صعب العلاج، زوج های نابارور و همچنین توابخشی مددجویان بهزیستی در سامانه بیمه سلامت استان اشاره کرد و افزود:

با راه‌اندازی صندوق بیمه بیماران صعب العلاج بیمه سلامت از نیمه دوم سال جاری تاکنون به ۱۲ هزار و ۶۶۹ بیمار در استان کرمانشاه خدمات درمانی سرپایی با اعتبار ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و به تعداد ۱۵۲ نفر خدمات درمانی بستری با اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان ارائه شده است.

دکتر تحویلیان از تفاهم نامه بین بیمه سلامت با اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه خبر داد و افزود: در قالب این تفاهم نامه بیمه سلامت ۵۹ نوع خدمات توابخشی مانند گفتار درمانی، شنوایی سنجی، پروتز و دیگر موارد را به مددجویان تحت پوشش بهزیستی استان با نشاندار شدن پرونده آنها به صورت اتوماتیک ارائه می دهد.

به گفته مدیر کل بیمه سلامت استان : در حال حاضر بیش از هزار مرکز درمانی اعم بیمارستان های دولتی و خصوصی، مراکز تصویربرداری، کلینک و پارکلینک های درمانی، مطب های پزشکی و داروخانه با بیمه سلامت در سطح استان کرمانشاه قرار داد دارند و بیمه سلامت استان تا امروز به هیچ مرکز درمانی خصوصی و دولتی بدهکار نیست و تمام هزینه های مراکز درمانی را به روز پرداخت می کند.

۹۱۰ زوج نابارور تحت پوشش بیمه سلامت استان می باشند:

خدمات پزشکی بیمه سلامت

دکتر تحویلیان در ادامه سخنانش از پرداخت یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان هزینه درمان زوج های نابارور استان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: اکنون ۹۱۰ زوج نابارور در استان زیرپوشش بیمه سلامت قرار دارند و ۹۰٪ هزینه های تشخیص، درمان و آزمایش آنها را بیمه سلامت پرداخت می کند.

این مسوول حمایت از زوج های نابارور را در راستای سیاست حمایت از جوانی جمعیت دانست و افزود: زوجهای ناباروری که پرونده آنها نشان دار شده تا سه بار در سال می توانند برای درمان از خدمات بیمه سلامت استفاده کنند، در این راستا دو مرکز منتظری و جهاد دانشگاهی برای ارائه خدمات درمانی به زوج های نابارور با بیمه سلامت استان کرمانشاه همکاری دارند.

در استان ۶۳٪ مردم زیر پوشش بیمه سلامت هستند:

به گفته تحویلیان ۶۳٪ مردم استان کرمانشاه زیرپوشش بیمه سلامت هستند، هر کسی که فاقد بیمه درمانی است می تواند تا سه ماه از بیمه سلامت رایگان استفاده کند تا اطلاعات آزمون وسع سنجی او مشخص شودو بعد از آن طبق دهکی که قرار دارد می تواند حق بیمه خود را پرداخت کند.

وی در ادامه با اشاره به تفاهم نامه بیمه سلامت با وزارت بهداشت و نظام پزشکی مبنی بر الزام همکاری تمام مراکز درمانی و پزشکی با بیمه سلامت گفت: طبق این قرارداد همه مطب های پزشکی و مراکز درمانی باید با بیمه سلامت همکاری کنند.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=4248
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای راه‌اندازی صندوق بیماران صعب العلاج از نیمه دوم سال‌ بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.