5
حمایت ویژه از توسعه صنعت پوشاک کرمانشاه با محوریت اشتغالزایی

برگزاری نشست ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان کرمانشاه با حضور استاندار

  • کد خبر : 2945
  • ۱۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۶
برگزاری نشست ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان کرمانشاه با حضور استاندار
استاندار کرمانشاه گفت: در کرمانشاه محصولات بسیار ممتاز و باکیفیتی تولید می‌شوند و باید این تولیدات در قالب برندهای کرمانشاهی به همه دنیا معرفی شوند.

در راستای حمایت از تولید و ایجاد اشتغال در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان کرمانشاه و با حضور استاندار صورت گرفت؛

ایجاد اشتغال برای ۵ هزار نفر با تهیه و تولید سالیانه ۶۰۰ هزار دست لباس فرم
بر اساس گزارش واصله از سوی اتحادیه خیاطان و دوزندگان لباس و تحقیقات صورت گرفته از سوی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمانشاه مشخص شد سالیانه بیش از ۶۰۰ هزار دست لباس فرم و کار مورد نیاز دستگاهها و ادارات استان در بخش های دولتی و خصوصی با رقمی بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان در خارج از استان تهیه و تولید می شود.

این گزارش حاکی است با این روند حدود ۳ الی ۵ هزار نفر نیروی کار که عمدتا متخصص بوده اند نیز بیکار شده اند.

دکتر توسلی زاده رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با بیان مطلب فوق گفت بر اساس ماموریتی که به معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان دادیم مقرر شد این معاونت موضوع را پیگیری و نتیجه را اعلام نمایند.

وی افزود در یک بازه زمانی ۴ ماهه و بر اساس تحقیقات انجام شده و جلسات متعددی که با ادارات و ارگانهای مرتبط انجام شد موضوع به نتیجه رسید و مشخص شد البسه فرم و کار مورد نیاز ادارات و ارگانهای استان اعم از دولتی و خصوصی که سالیانه حدود ۶۰۰ هزار دست و رقمی بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان است، درخارج از استان تهیه می شود که علاوه بر خروج این رقم از استان ، به تعطیلی بسیاری از کارگاههای تولیدی و دوزندگان و خیاطان انجامیده است.

رئیس کل دادگستری و رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمانشاه با اشاره به نتیجه جلسات متعدد تاکید کرد اعتقاد و باور بر این است که استان ظرفیت و توان تولید این حجم از البسه را دارد که اگر مدیریت شود می تواند به تولید و ایجاد اشتغال برای حدود ۳ تا ۵ هزار نفر بیانجامد.

دکتر توسلی زاده خاطر نشان ساخت مقرر شد رئیس خانه صنعت ، معدن و تجارت استان میان اتحادیه دوزندگان و خیاطان و بخش های دولتی و خصوصی تفاهم نامه ایجاد کنند و این کار بزرگ را در استان به سرانجام برسانند.

این نشست که با حضور استاندار و برخی از مدیران مرتب استان در بخش های دولتی و خصوصی برگزار شد ، دکتر امیری مقدم استاندار کرمانشاه گفت هر مدیری که در استان دغدغه تولید و اشتغال را دارد بسیار ارزشمند است و ما قدردان این نوع تفکر هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان با اشاره به اینکه تولید کننده باید برخی نکات را مورد نظر و توجه قرار دهد افزود ، تولید کنندگان باید به کیفیت مطلوب ، قیمت مناسب، و زمان تحویل از یک سو و مشتری مداری از سوی دیگر توجه داشته باشند و در جذب و جلب مشتری با پیگیری و ممارست بازار را در دست بگیرند.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد یک تولید کننده موفق کسی است که خود را به خوبی به جامعه معرفی کند به گونه ای که مشتری خود به دنبال تولید کننده باشد.

وی تاکید کرد استان کرمانشاه بیش از هر جای دیگری نیازمند تولید و اشتغال است و حضور ما امروز در این نشست که به همت دادگستری استان صورت گرفته است ساماندهی به موضوعی است که می تواند به تولید و اشتغال استان بسیار کمک کند.

در پایان مقرر شد به ریاست رئیس صنعت ، معدن و تجارت استان و با حضور معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و نیز روسای خانه صنعت ، اتاق بازرگانی و اتاق اصناف و نیز ادارات دولتی مرتبط تا پایان تیرماه به انعقاد تفاهم نامه با اتحادیه دوزندگان و خیاطان اقدام لازم صورت گیرد.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=2945
  • نویسنده : حسنا فخارزاده
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای برگزاری نشست ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان کرمانشاه با حضور استاندار بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.