7
دبیر کارگروه رصد و منابع وزارت آموزش و پرورش گفت:

شکل گیری قرارگاه جهادی عدالت تربیتی و آموزشی در وزارت آموزش و پرورش

  • کد خبر : 4786
  • ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۵
شکل گیری قرارگاه جهادی عدالت تربیتی و آموزشی در وزارت آموزش و پرورش
دبیر کارگروه رصد و منابع وزارت آموزش و پرورش در دومین جلسه شورای پیشتیبانی سواد آموزی که در سالن جلسات شهید سلیمانی استانداری برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری چکاوک نیوز؛ دکتر حسین الله وردی به شکل گیری قرارگاه جهادی عدالت تربیتی و آموزشی در وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: هدف مهم شکل گیری این قرارگاه با ۹ کارگروه، کاهش فاصله کیفی و کمی تربیت و تعلیم در مناطق کم برخوردار با مناطق برخوردارمی باشد و در این راستا تلاش می کنیم تا از ظرفیت گروه های جهادی، مردمی و خیرین استفاده کنیم و وزارت آموزش و پرورش در این میان نقش تسهیل گری خواهد داشت.

دبیر کارگروه رصد و منابع وزارت آموزش و پرورش در ادامه گفت: این قرارگاه برای سال گذشته و امسال حدود ۵۰ برنامه در نظر گرفته، که از جمله این برنامه ها می‌توان به شناسایی، جذب و آموزش بازماندگان از تحصیل اشاره کرد که مخاطبین آن کودکان و نوجوانان شش تا ۱۷ ساله می باشد.

این مسئول در ادامه سخنانش از حدود ۴۱ هزار بازمانده از تحصیل در کشور خبر داد و افزود: برای هرکدام از بازماندگان یک مسئول قرار می‌دهیم تا ظرف مدت یک هفته بازمانده از تحصیل را به چرخه آموزش بازگرداند و اگر نتواند این کار را انجام دهد، فرد دیگری را مسئول این کار قرار می‌دهیم.

در هر مدرسه یک گروه خیر پای کار می آید:

دکتر الله وردی از بازگردان نیمی از بازماندگان از تحصیل طی شش ماه گذشته از طریق این برنامه به چرخه تحصیل خبر داد و افزود: از دیگر برنامه‌های این قرارگاه راه اندازی گروه‌های خیرین دانش آموزی در حدود ۱۰ هزار مدرسه کشور است که طبق این برنامه در هر مدرسه یک  گروه خیرین متشکل از معلم ها، دانش آموزان و والدین تشکیل می شود که در بحث نظافت، رنگ آمیزی و دیگر خدمات مورد نیاز مدرسه پای کار می‌آیند.

با کمک نیروهای جهادی بهسازی و شاداب سازی محیط مدارس کم برخوردار اجرایی می‌شود:

وی در ادامه به اجرای طرح شهید عجمیان در قالب برنامه های این قرارگاه اشاره کرد و گفت: در این طرح، بهسازی و شاداب سازی محیط مدارس کم برخوردار در دستور کار قرار گرفته که با کمک نیروهای جهادی آن را اجرایی می‌کنیم، در این طرح، تجهیزات و ابزارهای اولیه مورد نیاز مدارس کم برخوردار در ۲۰۲۰ محله حاشیه نشین کشور شناسایی و برای رفع آنها اقدامات لازم انجام می شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه:

مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه

در این جلسه، سلمان محمدی «مدیرکل آموزش و پروش استان کرمانشاه» سرانه اردوبری دانش آموزان کرمانشاه و فضای اردوگاه های دانش آموزی در استان را نا کافی دانست و افزود: تنها دو اردوگاه داریم که این شرایط موجب شده برخی از مدارس که تقاضای اردوی دانش آموزی دارند، باید چندماه در صف بمانند، بسیاری از استانها اردوگاه های کشوری دارند که باعث می شود میزبانی اردوهای دانش آموزی را نیز در سطح  کشور بگیرند، اما متاسفانه چنین اردوگاهی را در کرمانشاه نداریم.

محمدی با اشاره به اجرای طرح نهضت ملی مسکن فرهنگیان فاقد مسکن در استان، باتوجه به دغدغه مسکن فرهنگیان، گفت: تعدادی از فرهنگیان کشور از سال ۱۳۹۸ تاکنون پیگیریهایی برای ساخت مسکن برای آنها انجام شده که یکی از آنها تفاهم نامه همکاری بین وزارت آموزش و پرورش و راه و شهرسازی می باشد و طی چندسال گذشته حدود ۶۹۹۷ نفر از فرهنگیان استان در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۱۷۸۷ نفر تائید نهایی شدند، اما هنوز زمینی برای احداث مسکن به آنها اختصاص داده نشده است.

نهضت سوادآموزی استان سال گذشته رتبه برتر کشور شده:

در ادامه، یاسر کرمی «معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان کرمانشاه بااشاره به وضعیت خوب سواد آموزی در کرمانشاه، گفت: نهضت سواد آموزی استان طی سال گذشته رتبه برتر کشور را بدست آورد و در شاخص های ۲۱ گانه رتبه های اول تا سوم را کسب کرده ایم.

کرمی در ادامه گفت: سال گذشته سهمیه سوادآموزی که از سوی کشور برای استان در نظر گرفته شده بود،‌ کاملا محقق شده و امسال نیز در تلاشیم تا سهمیه اختصاص یافته را محقق کنیم.

کرمی تأکید کرد: برای ریشه کنی بی سوادی در استان باید سایر دستگاه های اجرایی، فرمانداران و ائمه‌ جمعه هم همکاری لازم را با آموزش و پرورش داشته باشند و لازم است، باتوجه به اهمیت مهارت آموزی در کنار سواد آموزی با همکاری اتاق اصناف دوره های مهارت آموزی را نیز برگزار می کنیم

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=4786
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای شکل گیری قرارگاه جهادی عدالت تربیتی و آموزشی در وزارت آموزش و پرورش بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.