0
رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه گفت:

برگزاری همایش یک روزه بین‌المللی جهاد تبیین در دانشگاه رازی کرمانشاه

  • کد خبر : 4272
  • 16 فوریه 2023 - 15:23
برگزاری همایش یک روزه بین‌المللی جهاد تبیین در دانشگاه رازی کرمانشاه
همایش بین المللی جهاد تبیین با حضور میهمانانی از کشورهای لبنان، مصر، پاکستان، ترکیه و عراق و با حضور ریاست دانشگاه رازی کرمانشاه، فرماندار کرمانشاه، رییس حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان و دیگر مسوولان ذی ربط، در سالن اجتماعات فرهنگ و ادب دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری چکاوک نیوز؛ دکتر محمد نبی احمدی «ریاست دانشگاه رازی کرمانشاه»، ضمن خوشامدگویی به مدعوین و تشکر از کلیه کسانی که در برگزاری این همایش دانشگاه رازی را یاری کرده اند، اظهار داشت: زمانی جهاد صورت می‌گیرد که باور داشته باشیم دشمن در مقابل ما صف‌آرایی کرده و باید در برابرش صف‌بندی نماییم و تبیین را در برابر تحریف به نمایش بگذاریم.

دکتر احمدی در ادامه با اشاره به توانایی‌های کشور و استان کرمانشاه در بخش‌های مختلف، گفت: باید در جهاد تبیین ریزبین باشیم و به موقع عمل نماییم تا توطئه‌های دشمنان خنثی شود.

اگر غفلت کنیم بازمانده ایم:

ریاست دانشگاه رازی کرمانشاه با اشاره به موضوع اغتشاشات اخیر، گفت: دشمنان با تحریف طوری وانمود کردند که ۱۳۰ نفر از دانشجویان این دانشگاه دستگیر شده‌اند، اما در واقع تعداد دستگیرشدگان به تعداد انگشتان دست هم نمی‌رسید که به جز یک نفر همگی بعد از ۴۸ ساعت آزاد شدند، این جایگاه تحریف است و اگر غفلت کنیم بازمانده‌ایم.

دکتر احمدی، هدف از برگزاری همایش جهاد تبیین را، جهاد آمیخته با تبیین در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری عنوان کرد و افزود: امیدواریم با برگزاری این همایش بتوانیم نقشی که در جامعه بر عهده داریم را به درستی انجام دهیم.

در ادامه این مراسم دکتر یحیی معروف «دبیر علمی همایش بین المللی جهاد تبیین» با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری روی مسئله جهاد تبیین، اظهار داشت: دانشگاه رازی کرمانشاه تلاش می‌کند تا جایی که می‌تواند نقش خود را در این زمینه ایفا کند و اقداماتی را در دستورکار دانشگاه قرار داده است.

دکتر یحیی معروف

دکتر معرفت افزود: برگزاری همایش بین المللی جهادتبیین یکی از این اقدامات است که بنا به تصمیم هیأت مدیره دانشگاه رازی برگزاری آن را در دستورکاراین دانشگاه از چند وقت پیش قرار داده ایم.

دبیر علمی همایش جهاد تبیین در ادامه گفت: از سراسر کشور و از کشورهایی همچون لبنان، آفریقای جنوبی، پاکستان، ترکیه و عراق با اعلام فراخوان همایش استقبال خوبی شده و بالغ بر ۹۰ مقاله به دبیرخانه ارسال شده است.

این مسوول در ادامه گفت: جهاد تبیین از منظر رهبر کبیر انقلاب و امام خامنه ای، تبیین مفهوم نبرد ترکیبی و جنگهای شناختی انقلاب اسلامی، واقعیت‌ها، روایات و تحریف‌ها، تبیین رخساره دینی، تاریخی و سیاسی انقلاب اسلامی در پرتو جهاد تبیین و تبیین استراتژی جبهه مقاومت و سیاست بین الملل انقلاب اسلامی از محور های این همایش می باشد، که مقالات ارسالی در قالب این موضوعات به دبیرخانه ارسال شده است.

دکتر معروف در ادامه سخنانش با اشاره به ۱۶ مقاله برگزیده، از استقبال بسیار خوب و بالایی از این همایش یک روزه سخن گفت و افزود: مقالات ارسال شده به این همایش را به چاپ خواهیم رساند.

جهاد تبیین بر همه تکلیف است:

آیت الله

آیت الله دکتر علی رازینی، « عضو شورای نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور» با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری روی موضوع جهاد تبیین، اظهار داشت: مقام معظم رهبری با توجه به هوشمندی خود در شرایط خاص کنونی که در آن قرار داریم، مسئله جهاد تبیین را مطرح کرده اند و همه ی موظف هستیم که به این حکم عمل کنیم، جهاد تبیین بر همه تکلیف است و باید آن را انجام دهند، جهاد تبیین باعث می‌شود تا ملت هوشیار و بیدار شوند، اکنون دشمن از طریق شبیخون فرهنگی کار کرده و تلاش کرده تا نسل جوان ما را به سمت خود بکشاند.

عضو شورای نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشوردر ادامه گفت: اگر نسل‌های گذشته از طریق آموزش و پرورش و خانواده و جامعه هدایت می‌شد، اکنون ماهواره و موبایل و فضای مجازی جایگزین آنها شده، هرچند که معتقدهستیم می توان از فضای مجازی هم درست استفاده کرد، اما در شرایط فعلی اینگونه نیست و استفاده دشمن از این ابراز بیشتر از ماست و بگونه‌ای جوانان را شکار می‌کند که هیچ فرصتی برای فکر کردن و اندیشه نداشته باشند و تنها عمرشان را به تفریح و گذران وقت خود در این فضا سپری کنند، اینجاست که باید تلاش کنیم تا این فاصله و خلاء که بین ما با نسل جدید بوجود آمده را پرکنیم و ارتباطمان را با آنها افزایش دهیم.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=4272
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای برگزاری همایش یک روزه بین‌المللی جهاد تبیین در دانشگاه رازی کرمانشاه بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.