0
مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه گفت:

«جشن روز جهانی معلولین در کرمانشاه برگزار شد»

  • کد خبر : 3843
  • 04 دسامبر 2022 - 20:21
«جشن روز جهانی معلولین در کرمانشاه برگزار شد»
به گزارش پایگاه خبری چکاوک نیوز: جشن روز جهانی معلولین در کرمانشاه با حضور مدیر کل بهزیستی استان، جمعی از معاونین بهزیستی، فرماندار کرمانشاه، مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی، مدیریت دستگاه های اجرایی و جمع کثیری از معلولین شهرستان کرمانشاه یکشنبه « ۱۳آذر ماه ۱۴۰۱» در سالن اجتماعات شهید شریفی کرمانشاه برگزار شد.

دکتر فرحناز محمدی« مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه» در این مراسم ضمن تشکر از حضور مدعوین، اظهار داشت: یک جامعه ۴۷ هزار نفری را در استان کرمانشاه معلولین تحت پوشش با معلولیت های مختلف به تأیید رسیده تشکیل داده اند.
محمدی افزود: این آمار سال گذشته حدود ۴۵ هزار نفر بوده که طی یکسال رشد ۲۰۰۰ نفری داشته است، که می‌طلبد نگاه ویژه ای به این عزیزان که انتظارات بجایی از ما دارند داشته باشیم.
مدیر کل بهزیستی استان در ادامه گفت: بیشترین انتظار معلولین تحت پوشش ما با توجه به اینکه اکثر آنها تحصیلات دانشگاهی دارند، اجرایی شدن کامل قانون حمایت جامع در کشور است، که در این خصوص بهزیستی وظیفه خود را می شناسد و انجام می دهد و نیاز است دستگاه های دیگر همکار هم نگاه ویژه به نیازهای جامعه داشته باشند.
محمدی بیشترین آمار معلولین را جسمی حرکتی عنوان کرد، که ۱۷هزار نفر را در استان شامل می شود.
وی افزود: در استان ۱۰هزار نفر معلول ذهنی، ۷۸۰۰ نفر معلول شنوایی، ۵۹۹۰نفر معلول بینایی، ۴۹۰۰ نفرمعلول اعصاب و روان و ۹۹۰ نفرمعلول صوت و گفتار ثبت شده داریم، که از این تعداد ۱۹ هزار و۴۷۰ نفر معلولیت شدید، ۱۲هزار و۸۷۰ نفر معلولیت متوسط، شش هزار و۹۰۰ نفر معلولیت ضعیف و ۴۹۰۰ نفر معلولیت خیلی شدید دارند.
محمدی در ادامه گفت: در حال حاضر ۳۵ هزار نفر مستمری بگیر داریم، که این تعداد سال گذشته ۲۸هزار نفر بودند، سال گذشته هشت هزار نفر پشت نوبت مستمری بودند، امسال این تعداد به ۲۷۰۰ نفر کاهش یافته و نهایت سعی ما این است این آمار به صفر برسد.
مدیر کل بهزیستی استان با اشاره به هفت مرکز شبانه روزی معلولین ذهنی با ظرفیت ۴۰۰نفر در استان، از راه اندازی پنج مرکز چند منظوره در شهرستان های ثلات باباجانی، کنگاور، سنقر و هرسین از ابتدای سال خبر داد، و افزود: در همین هفته افتتاح مراکز چند منظوره در شهرستان های روانسر و گیلان‌غرب را داریم و مجوز یک مرکز حرفه آموزی و یک مرکز شنوایی را در سرپل ذهاب گرفته ایم، و سعی شده کلیه شهرستان ها مرکز خدمات داشته باشند.

«۵۸۰ مددجوی مجهول الحویه خدمات رایگان دریافت می کنند»

محمدی خدمات ارائه شده در حوزه توانبخشی را شامل خدمات به ۲۱۸۶ دانش آموز، ۴۰۰ دانشجو، کمک هزینه ایاب و ذهاب به ۱۰۲۰ نفر عنوان کرد و افزود: در مراکز شبانه روزی نیز ۵۸۰ مددجوی مجهول الحویه خدمات رایگان دریافت می کنند.
این مسوول معلولین ضایعه نخایی را امسال ۷۷۰ نفر عنوان کرد، که سال گذشته این تعداد ۶۹۰ نفر بوده که بیشترین آنها ناشی از حوادث رانندگی است که به ۶۲۰۰مددجو در سال جاری عصا، ویلچر، واکر و… اهدا شده است.

«۴۹ مورد کاشت حلزون برای کودکان نیازمند»
محمدی در ادامه گفت: طی سال جاری ۴۹ مورد کاشت حلزون برای کودکان نیازمندبه کاشت حلزون انجام شده و ۳۳۰۰ نفر در طرح جامعه هدف برای مسکن ثبت نام کرده اند.
لازم به ذکر است: گروه تاتر گروه معلولین خانم و موسیقی زنده توسط گروه معلولین آقا در این مراسم اجرا شد، واز ۴۰ نفر از مددجویان موفق در رشته‌های مختلف تقدیر شد.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=3843
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای «جشن روز جهانی معلولین در کرمانشاه برگزار شد» بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.