8
مدیرکل حفظ آثار کرمانشاه:

ثبت پنجم مرداد به عنوان “روز ملی کرمانشاه” در تقویم پیگیری شود

  • کد خبر : 3086
  • ۰۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۳
ثبت پنجم مرداد به عنوان “روز ملی کرمانشاه” در تقویم پیگیری شود
مدیر کل حفظ آثار و نشرارزش‌های دفاع مقدس استان خواستار پیگیری برای ثبت5مرداد به عنوان روز ملی کرمانشاه در تقویم رسمی سال آینده شد.

 سردار ناصر باباخانی امروز(یکم مرداد) در جلسه شورای هماهنگی دفاع مقدس استان کرمانشاه، با بیان اینکه درخواست ثبت پنجم مرداد سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد به عنوان روز ملی کرمانشاه در تقویم رسمی کشور را داریم، گفت: در سنوات گذشته این موضوع پیگیری و حتی با این درخواست در شورای فرهنگ عمومی کشور نیز موافقت شده، اما امسال هم در تقویم رسمی کشور روز پنجم مرداد به عنوان روز ملی کرمانشاه ثبت نشده است.

باباخانی افزود: خواستار پیگیری ثبت روز پنجم مرداد به نام روز ملی کرمانشاه در تقویم رسمی کشور در سال آینده هستیم.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه با بیان اینکه روز پنجم مرداد روز شکست منافقین و روز مقاومت و پایداری مردم استان کرمانشاه است، گفت: باید نسل جوان و آیندگان را با این عملیات سرنوشت ساز به عنوان عملیات پایانی دوران دفاع مقدس آشنا کنیم.

وی در ادامه با اشاره به کمرنگ بودن فضاسازی شهری در مناسبت‌های دینی و انقلابی در سطح استان، از مسئولین ادارات و نهادهای مختلف خواست تا توجه بیشتری به فضاسازی محیطی سطح شهرها در مناسبت های دینی و انقلابی داشته باشند و چهره شهرها را متناسب با مناسبت‌ها تغییر دهند.

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت فضای مجازی برای نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت استفاده کنیم، گفت: در این راستا از مدارس انتظار داریم از طریق شبکه شاد دانش‌آموزان را با رخدادهای مهمی مثل عملیات مرصاد آشنا کنند.

باباخانی با بیان اینکه مساجد باید در مناسبت های دینی و انقلابی برنامه داشته باشند، گفت: انتظار می‌رود مساجد در مناسبت‌های مختلف حداقل یک برنامه ویژه متناسب با آن مناسبت را تدارک ببینند و مسجدی‌ها را با رخدادهای مهم آشنا کنند.

وی همچنین از فرمانداران شهرستان‌های استان کرمانشاه خواست تا ستاد بزرگداشت مناسبت های دوران دفاع مقدس را در شهرستانهای مختلف فعال کنند.

باباخانی با تاکید بر اینکه پاسداشت خانواده شهدا، پاسداشت ارزش ها است، گفت: از ادارات و نهادها انتظار داریم اهتمام بیشتری به تکریم خانواده‌های شهدا داشته باشند.

مدیرکل حفظ آثار و نشرارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه مرداد، ماه حماسه سازی رزمندگان در استان کرمانشاه است، گفت: علاوه بر سالروز عملیات مرصاد در این ماه دو حماسه مهم دیگر شامل حماسه پاوه و سالروز بازگشت آزادگان به خاک وطن را داریم که باید برای برگزاری ویژه برنامه های این دو مناسبت مهم برنامه ریزی کنیم.

باباخانی اشاره ای هم به برگزاری مراسم روز بازگشت آزادگان ( ۲۶ مرداد) در کرمانشاه داشت و گفت: در استان کرمانشاه ۱۷۷۶ آزاده داریم که در حال برنامه ریزی برای برگزاری مراسم تجلیل از آزادگان استان هستیم که در این راستا نیاز به حمایت مادی و معنوی استانداری داریم.

باباخانی اشاره ای هم به برگزاری مراسم تجلیل از پیشکسوتان دوران دفاع مقدس داشت و گفت: قرار است در مراسمی به صورت همزمان با سراسر کشور از یک میلیون پیشکسوت دوران دفاع مقدس تجلیل شود که سهم استان کرمانشاه از این تعداد ۲۰ هزار نفر خواهد بود.

 

مراسم بزرگداشت سالروز شکست حصر پاوه ۲۶مرداد برگزار می‌شود

اردشیر رستمی فرماندار شهرستان پاوه نیز در این نشست با اشاره به در پیش بودن سالروز عملیات شکست حصر پاوه، گفت: مراسم بزرگداشت سالروز شکست حصر پاوه ۲۶مرداد در پاوه برگزار می‌شود.

فرماندار شهرستان پاوه با بین اینکه عملیات شکست حصر پاوه نه فقط از بعد منطقه‌ای و ملی، بلکه ابعاد بین المللی دارد، گفت: بنا داریم ویژه برنامه مفصلی برای بزرگداشت سالروز عملیات شکست حصر پاوه در شهرستان برگزار کنیم.

برنامه‌ریزی برای حضور خانواده‌های شهدای غیربومی عملیات شکست حصر پاوه در ویژه برنامه سالروز این عملیات مهم، آذین بندی شهر، عطرافشانی مزار شهدا، هماهنگی با شبکه بهداشت و درمان برای خدمات رسانی رایگان به مردم شهرستان در روز ۲۶ مرداد، برپایی نمایشگاه فرهنگی، سرکشی به خانواده های شهدا و … از برنامه های شهرستان به مناسبت سالروز شکست حصر پاوه است که رستمی از آنها یاد کرد.

رستمی در ادامه با اشاره به اینکه در برنامه‌های دینی و انقلابی باید اقشار مختلف مردم حضور داشته باشند، گفت: جوانان باید پای ثابت برگزاری اینگونه برنامه‌ها باشند، چون آنها طعم تلخ جنگ را نچشیده‌اند و هیچ شناختی از جنگ و مشکلات و پیامدهای آن ندارند، لذا باید هرطور شده آنها را در جریان رخدادهای دوران دفاع مقدس بگذاریم.

استان کرمانشاه ۱۷۷۶ آزاده دارد

خسرو شهیدی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه نیز در این نشست با بیان اینکه استان کرمانشاه ۱۷۷۶ آزاده دارد، گفت: شهر کرمانشاه به تنهایی ۱۰۹۴ آزاده دارد.

شهیدی با اشاره به برنامه ریزی برای سرکشی مستمر از ایثارگران استان، گفت: در این راستا امسال در نظر داریم از ۲۸ هزار خانواده ایثارگر استان سرکشی کنیم.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=3086
  • نویسنده : حسنا فخارزاده
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
  • دیدگاه‌ها برای ثبت پنجم مرداد به عنوان “روز ملی کرمانشاه” در تقویم پیگیری شود بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.