7
رییس پلیس راهور استان خبرداد:

طرح نوروزی پلیس راهور از ۲۴ اسفند لغایت ۱۵ فروردین ۱۴۰۲

  • کد خبر : 4380
  • ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۷
طرح نوروزی پلیس راهور از ۲۴ اسفند لغایت ۱۵ فروردین ۱۴۰۲
سرهنگ محمد حیدری« رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه»، با تبریک اعیاد شعبانیه، خبرنگاران را همراهان همیشگی راهور عنوان کردو افزود: در کشور ۳۲ دستگاه در ترافیک نقش دارند، این موضوع نیاز به برنامه منسجم و هدف دار دارد‌و‌حوزه تخصصی راهور بیشترین خدمات را در سطح اجتماعی دارد

به گزارش پایگاه خبری #چکاوک_نیوز؛ رییس پلیس راهور استان در ادامه از تردد ۶۷۱ هزار خودروی پلاک بومی در کرمانشاه خبردادو افزود: زیرساخت‌ها با این تعداد خودرو همخوانی ندارد، از این تعداد خودرو بیش از ۶۵٪ آنها مربوط به شهر کرمانشاه می باشد که این تعداد خودرو نیاز به ساماندهی دارد، این امر باعث شده بافت فرسوده و کمبود ناوگان حمل و نقل عمومی، حوزه ترافیک و حمل و نقل را با مشکل روبرو کند.

سرهنگ حیدری در ادامه گفت: شهرداری کرمانشاه در این راستا نسبت به خرید ۱۰۸ دستگاه اتوبوس و ۱۰۰ دستگاه ون برای حمل و نقل عمومی درون شهری اقدام کرده که تزریق آن به ناوگان حمل و نقل و در نقاط حاشیه‌ای شهر قطعاً باعث کاهش ترافیک به نحو چشمگیری خواهد شد.

این مسوول از دیگر راههای کاهش ترافیک در شهر کرمانشاه سرعت‌بخشی پروژه‌های قطار شهری و تقاطع غیرهمسطح میدان سپاه دانست و افزود: پروژه فیبرنوری که درحال اجراست می تواند شهر ما را به شهر هوشمند و استفاده بیشتر از سیستم‌های نظارتی نزدیک‌تر کند.

سرهنگ حیدری بیشترین خدمات را در سطح رده های اجتماعی در خدمات پلیس راهور عنوان کرد و افزود: طی ۱۱ماه گذشته سال جاری، ۶۶۳هزار نوع خدمات، اعم از تمدید گواهینامه، صدورگواهینامه نامه، اخذ پلاک و … داشته ایم.

نشست خبری پلیس راهور

کاهش ۶٪ کشته ترافیکی:
رییس پلیس راهور استان تعداد کشته شدگان ترافیکی را با اشاره به اینکه بیشترین آمار متوفی مربوط به عابرین پیاده بوده، طی ۱۱ ماه گذشته سال جاری ۱۰۱ نفر عنوان کرد که نسبت به سال گذشته ۶٪ کاهش تلفات داشته ایم.

این مسوول بیشترین آمار تصادفات را بین سنین ۲۵الی ۵۰ سال عنوان کرد، که شامل سرپرستان خانوار و سرمایه های فکری کشور می باشند، که بیشترین علت آن خطای انسانی است.

سرهنگ حیدری با اشاره به تجمع مطب پزشکان در پارکینگ شهرداری، اضهار کرد: در زیر ساختها بایستی مطالبه گر باشیم، در این مکان هر بیماری مراجعه می‌کند، همراه دارد و با وسیله نقلیه تردد دارد، لازم است دانشگاه علوم پزشکی مجوز احداث مطب در این مکان را دیگر صادر نکند، و قبل از ساخت و ساز هر مجتمع برای احداث پارکینگ مناسب آن مکان اقدام شود.

مشارکت مردم به عنوان پلیس افتخاری:
سرهنگ حیدری با اشاره به اینکه ۴۰۰ خودرو بالغ بر سه میلیون تومان جریمه دارند، گفت: سامانه به صورت شبانه روزی کنترل سرعت و تخلف رانندگان را دارد، خطا هم نمی کند، نیاز به مشارکت مردم به عنوان پلیس افتخاری داریم، تا هرگونه تخلف« دور دور، مدخوش کردن پلاک و …» با شماره تماس ۱۱۰و ۱۲۰ به همکاران ما اطلاع دهند.

رییس پلیس راهور استان با اشاره به اینکه ۴۰٪ معابر تحت پوشش دوربین هستند، از استقرار ۱۲ دوربین برای تردد در ساعات زوج و فرد خبر داد و افزود: در این راستا ۱۲۰ سامانه هوشمند دیگر نیاز داریم.

سرهنگ حیدری با آرزوی سالی توأم با سلامتی برای عموم مردم، در خصوص طرح نوروزی پلیس راهور که همزمان با سراسر کشور از «۲۴ اسفند ماه سال جاری تا ۱۵ فروردین ماه سال ۱۴۰۲» در سراسر کشور اجرا می شود، جانباختگان نوروز سال گذشته را ۹ نفر و مجروحین این ایام را ۲۰۰ نفر عنوان کرد و افزود: با دقت عمل رانندگان و نقش فرهنگ سازی مردم پیش بینی می شود، امسال آمار تلفات کاهش چشمگیری داشته باشد.

 پلیس راهور  کرمانشاه

ترافیک را تبدیل به دغدغه کنیم:
سرهنگ حیدری با اشاره به مراسمات جمعه غریبان و جمعه آخر سال در آرامستان ها، از عموم مردم خواست حمل و نقل عمومی را در مکانهای شلوغ توسعه دهیم، سعی شود ۵۰٪ حمل و نقل با وسایل نقلیه عمومی صورت گیرد.

لازم به ذکر است از خبرنگاران حوزه راهنمایی و رانندگی حاضر در جلسه تقدیر شد.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=4380
  • نویسنده : مهین رحمانی
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای طرح نوروزی پلیس راهور از ۲۴ اسفند لغایت ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.