12
مهندس محمد هادی سالاری کاندیدای انتخابات مجلس

من به آینده کرمانشاه امیدوار هستم

  • کد خبر : 5922
  • ۰۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۵
من به آینده کرمانشاه امیدوار هستم
گفت و گوی ویژه خبری چکاوک نیوز، باکاندیدهای مجلس شورای اسلامی کرمانشاه جناب آقای سالاری از نخبگان دانشگاهی،که برای مردم کرمانشاه میتواند یک فرصت باشد و برای این دوره مجلس، چهرهای آکادمیک ، نخبه و شخصیتی فرهنگی وفعال را در امور ورزش انتخاب کنند

به گزارش چکاوک نیوز؛ مهندس محمدهادی سالاری از جوانان نخبه کرمانشاهی متولد ۱۳۷۲ که مقطع کارشناسی خود را در رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه رازی کرمانشاه گذراند و دوره کارشناسی ارشد، رشته مهندسی هسته ای در دانشگاه امیرکبیر تهران تحصیل کرد .پس از آن به عنوان مدرس و محقق در دانشگاه امیرکبیر تهران مشغول فعالیت شد.
وی هم اکنون به عنوان مهندس ناظر در سازمان نظام مهندسی استان کرمانشاه مشغول است.

در میان کاندیدهای مجلس شورای اسلامی کرمانشاه جناب آقای سالاری از نخبگان دانشگاهی است که برای مردم کرمانشاه میتواند یک فرصت باشد و برای این دوره مجلس، چهرهای آکادمیک ، نخبه و شخصیتی فرهنگی وفعال در را امور ورزش انتخاب کننداین جوان متعهد و انقلابی در عرصه فعالیتهای اجتماعی نیز بسیار کوشا است و به عنوان مدیر و سرپرست گروه فرهنگی “منتظران وصال “پیشرو در انجام فعالیتهای فرهنگی از جمله:  برگزاری جشنهای دهه کرامت ، آیین تعزیه ،حامی مسابقات ورزشی است  وفعالیت در زمان کرونا ،جمع آوری و مدیریت بستههای معیشت در محلههای مراد آباد -آقاجان  همچنین کمک به رفع محرومیت اقشار مختلف اطراف کرمانشاه از دیگر فعالیتهای ایشان در حوزه اجتماعی و امور خیریه است.

با توجه به اینکه این جوان نخبه کرمانشاهی کاندیدای عرصه انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه کرمانشاه است؛ نظر به ضرورت بهرهمندی و شناخت شهروندان با دیدگاههای وی، تصمیم گرفتیم تادر قالب مصاحبهای مختصر در خصوص مشارکت مردم و وضعیت اجتماعی و اقتصادی کرمانشاه نظرات وی را جویا شویم که توجه شما خوانندگان را به شرح این مصاحبه جلب می کنیم:
برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات چه پیامی دارید ؟
-همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند “حضور مردم در ۲۲بهمن را به حساب گلایه نداشتن آنها از فعالیتهای مسؤلین به حساب نیاورید” ، وقتی از عملکرد مسؤلین راضی نباشیم باید در انتخابات شرکت کنیم .
خداوند در قرآن کریم می فرماید:
“إِنَّ اللّهَ لاَ یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى یُغَیِّرُواْ مَا بِأَنْفُسِهِمْ؛ در حقيقت‏ خدا حال قومى را تغيير نمى‏‌دهد تا آنان حال خود را تغيير دهند”
ما هم باید برای آینده خودمان و فرزندانمان حتما در انتخابات شرکت کنیم. وقتی مشارکت حداکثری داشته باشیم،نمایندگان احساس مسؤلیت بیشتری می‌کنند . باید به دور از مسائل قومی و قبیله‌ای  تلاش کنیم که یک انتخاب شایسته و خوب داشته  باشیم .فردی که کارآمد و شجاع باشد تا کرمانشاهی آباد داشته باشیم و همانطور که استان‌های دیگر با مشارکت بالا نمایندگان‌شان را به مجلس می‌فرستند  ما هم باید حوزه نمایندگی توانایی داشته باشیم .

رای ندادن مساوی است با رای دادن به وضعیت موجود اگر انتخابات تاثیری نداشت چرا اینقدر تبلیغ به شرکت نکردن در انتخابات می شود .پس حتما سود و فایده ای در امر انتخابات هست .
 
من به آینده کرمانشاه امیدوار هستم ما در نقطه عطف و بزنگاه تاریخی هستیم بنابراین باید انتخاب شایسته و حداکثری داشته باشیم
 
چه عواملی باعث عدم توسعه استان کرمانشاه شده است؟
مهمترین ظرفیت ،نیروی انسانی است در استان کرمانشاه از نیروی انسانی کارآمد و کافی برخورداریم که قابلیت ایجاد تغییر و تحول مثبت در سطح استان را دارند و باید از این ظرفیت به خوبی بهره بگیریم .

استان ما به لحاظ طبیعی مزیت های نسبی فراوانی دارد .ما قابلیت آن را داریم که در حوزه گردشگری سرآمد و قطب کشور باشیم .

کارخانه‌های صنعتی کرمانشاه که در دهه‌های گذشته فعال بودند ولی شاهد پیشرفت و توسعه مطلوب نبودیم  و بخشی زیادی از این کارخانه ها غیر فعال و نیمه فعال هستند .جذب سرمایه گذار و حمایت از صنعتگران و تولیدکنندگان می تواند کارگشا باشد .

به نظر شما برای برون رفت از مشکلات فعلی استان چه باید کرد ؟
به اعتقاد من راه‌حل برون رفت از مشکلات آن است که از همه توانایی‌های استان استفاده کنیم ،به‌صورت جزیره‌ای و پراکنده عمل نکنیم ،نخبگان را جذب کنیم و مدیران کارآمد به کار بگیریم .

مشکلات کرمانشاه در حوزه نمایندگی چیست و چگونه می توان از آن گذر کرد ؟
نمایندگان در استان  با وجود اینکه اختلاف سلیقه دارند ولی وقتی هدف‌،پویایی ،پیشرفت و توسعه کرمانشاه باشد باید با رای‌زنی برای مسائل کلان همه با هم به یک نتیجه واحد برسند و با تمام توان از آن حمایت کنند .

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=5922
  • نویسنده : حسنا فخارزاده
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای من به آینده کرمانشاه امیدوار هستم بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.