1
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

توزیع ۵۰ هزار عدد سرم در کرمانشاه

  • کد خبر : 3620
  • 19 اکتبر 2022 - 15:46
توزیع ۵۰ هزار عدد سرم در کرمانشاه
به گزارش پایگاه خبری چکاوک نیوز مهدی مجرب  اظهار کرد: کمبود داروهای آنتی بیوتیک تنها متوجه استان کرمانشاه نیست بلکه در سطح کشور به کاهش تولید کنبود داروهای آنتی بیوتیک احساس می‌شود.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:۵۰ هزار عدد سرم از هفته آینده در کرمانشاه توزیع می‌شود.
وی با اشاره به موضوع کمبود سرم و آنتی بیوتیک در داروخانه‌های استان، افزود: کمبود دارو و سرم در داروخانه‌های دولتی و بیمارستانی وجود ندارد و این موضوع در داروخانه‌های خصوصی مشاهده می‌شود.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه تصریح کرد: با اقدامات صورت گرفته مواد اولیه در اختیار کارخانه جات داروسازی قرار گرفته و تا هفته آینده با افزایش تولید مشکلات دارویی نیز کاهش و برطرف خواهد شد.

مجرب با اشاره به تولید سرم در شهریورماه گذشته، خاطر نشان کرد: میزان تولید سرم ۷۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته اما به دلیل بروز برخی بیماری‌ها و افزایش تقاضا کمبودهایی وجود دارد.

وی ادامه داد: ۵۰ هزار عدد سرم سهمیه استان کرمانشاه در فرایند توزیع است که از هفته آینده توزیع آن در داروخانه‌های استان کرمانشاه آغاز خواهد شد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تاکید کرد: احتکار دارو در داروخانه‌های استان کرمانشاه وجود ندارد و بر اساس سامانه‌های نظارتی توزیع دارو توسط کارشناسان پایش و رصد می‌شود

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=3620
  • نویسنده : فخارزاده
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای توزیع ۵۰ هزار عدد سرم در کرمانشاه بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.