12
مرکز اطلاع‌رسانی شهرداری کرمانشاه

توافق شهرداری و سازمان نظام مهندسی کرمانشاه برای جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز

  • کد خبر : 3100
  • ۰۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۸
توافق شهرداری و سازمان نظام مهندسی کرمانشاه برای جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز
امضاء توافقنامه‌ بین شهرداری کرمانشاه و سازمان نظام مهندسی ساختمان مبنی بر پیشگیری از ساخت و ساز غیر مجاز با گزارشات مهندسین

توافق شهرداری و سازمان نظام مهندسی ساختمان کرمانشاه برای جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز

شهرداری کرمانشاه و سازمان نظام مهندسی ساختمان برای جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در شهر کرمانشاه توافقنامه ای امضا کردند.

به گزارش پایگاه خبرچکاوک نیوز استان کرمانشاه، صبح امروز جلسه هم اندیشی با موضوع جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز با حضور طیب حیدری رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کرمانشاه و نادر نوروزی شهردار کرمانشاه برگزار شد.

در این جلسه دکتر نادر نوروزی با اشاره به لزوم جلوگیری از هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز در کرمانشاه اظهار داشت: در ساخت و ساز غیر مجاز نخستین موضوع بحث از بین رفتن ایمنی و به خطر افتادن جان شهروندان مطرح است.

وی افزود: ساخت و ساز های غیر مجاز یا خلاف نقشه اجرایی فاقد ایمنی و استحکامات لازم در ساختمان است که این موضع امنیت جانی شهروندان و حتی ساکنین را به خطر می اندازد.

شهردار کرمانشاه تصریح کرد: مبحث دیگر در خصوص لزوم جلو گیری از ساخت و سازهای غیر مجاز پایمال شدن حقوق شهروندی شهروندانی است که به قانون ساختمان سازی تمکین می‌کنند.

نوروزی گفت: سابقا ساختمان ساز ها به دلیل اعمال جرائم کم اقدام به ساخت و ساز می‌کردند که این موضوع نشان از عدم بازدارندگی جرائم ماده صد بود.

وی ادامه داد: در این دوره نگاه مجموعه مدیریت شهری به موضوع ساخت و سازهای غیر مجاز درآمدزا نیست و نگاهی بازدارنده و نظارتی برای جلوگیری از هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز دارد.

گفتنی است که در پایان این جلسه توافقنامه‌ای بین شهرداری کرمانشاه و سازمان نظام مهندسی ساختمان مبنی بر پیشگیری از ساخت و ساز غیر مجاز با گزارشات مهندسین ناظر و مجری بر اساس (بند ۷ ماده ۱۰۰) قانون شهرداری ها به امضا رسید.


بر اساس تبصره هفت ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها، مهندسان ناظر ساختمان مکلف هستند نسبت به عملیات اجرایی ساختمان که به مسئولیت آنها احداث می شود از لحاظ انطباق با مشخصات مندرج در پروانه و نقشه‌ها و محاسبات فنی ضمیمه آن به صورت مداوم نظارت کرده و در پایان کار مطابقت ساختمان با پروانه و نقشه‌ها و محاسبات فنی را گواهی کند. هرگاه مهندس ناظر بر خلاف واقع گواهی کند و یا تخلف را به موقع به شهرداری اطلاع ندهد، شهرداری مکلف است مراتب را به سازمان نظام مهندسی ساختمان منعکس کند.

لینک کوتاه : https://chakavaknews.ir/?p=3100
  • نویسنده : حسنا فخارزاده
  • ارسال توسط :
  • منبع : چکاوک نیوز
  • دیدگاه‌ها برای توافق شهرداری و سازمان نظام مهندسی کرمانشاه برای جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.